Sportas

2016.03.31 09:33

Katarui – kaltinimai dėl vykdomo priverstinio darbo rengiantis pasaulio futbolo čempionatui

ELTA2016.03.31 09:33

Žmogaus teisių gynimo grupė „Amnesty International“ apkaltino Katarą naudojant priverstinį darbą rengiantis 2022 metais vyksiančiam pasaulio futbolo čempionatui, informuoja BBC.

Anot „Amnesty International“, darbuotojai priversti gyventi vargingomis sąlygomis ir mokėti didelius įdarbinimo mokesčius. Be to, algos mokamos pavėluotai, o pasai yra konfiskuoti.

Žmogaus teisių gynimo grupė taip pat kaltina Tarptautinę futbolo federaciją (FIFA) dėl visiškos nesėkmės sustabdyti žmogaus teisių pažeidimus.

Kataras susirūpinęs dėl įtarimų ir pradės tyrimą, o vyriausybė teigė, kad migrantai darbuotojai – svarbiausias vyriausybės prioritetas.

Praėjusiais metais šalis pažadėjo „kafalos“ rėmimo sistemoje daryti pakeitimus. Pagal šią sistemą migrantai darbuotojai negali pakeisti darbo ar palikti šalies be darbdavio leidimo.

Tačiau „Amnesty International“ teigia, kad šie pakeitimai beveik neturės reikšmės, o kai kurie darbuotojai išgyvena tikrą košmarą.

„Visi darbuotojai nori, kad būtų gerbiamos jų teisės“: alga mokama laiku, leidžiama bet kada išvykti iš šalies bei su jais elgiamasi kilniai ir pagarbiai“, – sakė generalinis grupės sekretorius.

Grupė apklausė 231 migrantą, daugiausia iš Pietų Azijos. 132 darbuotojai dirba Tarptautiniame Kalifos stadione ir 99 – žaliose zonose aplink „Aspire“ sporto kompleksą.

Dauguma apklaustųjų sakė, kad buvo priversti susimokėti iki 4300 dolerių mokesčių, kad gautų Katare darbą, buvo apgauti dėl darbo pobūdžio ir užmokesčio bei jiems buvo grasinama, jei šie skųsis dėl sąlygų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt