Sportas

2016.03.31 08:04

D. Sabonio akcijos NBA naujokų biržoje pasiekė neregėtas aukštumas

15min.lt 2016.03.31 08:04

NBA įsimylėjo Domantą Sabonį. Naujausios naujokų biržos prognozės Arvydo Sabonio sūnui žada šaukimą pirmajame penketuke.

Tai naujausiame savo naujokų biržos šaukimų sąraše paskelbė „NBA Draft“ svetainė. Už lietuvį aukščiau reitinguojami tik Benas Simmonsas, Brandonas Ingramas, Buddy Hieldas ir Krisas Dunnas.

Iki šiol aukščiausia D. Sabonio vieta naujokų šaukimų prognozėse buvo aštuntoji.

„NBA draft“ sudarinėdami savo galimų šaukimų sąrašus dirba su NBA ir kitais tarptautiniais agentais bei skautais. Svetainė sąrašus sudarinėja nuo 2000 metų ir yra laikoma viena įtakingiausių NBA.

2011 metais penktuoju šaukimu „Toronto Raptors“ pasirinko Joną Valančiūną.

JAV sporto naujienų gigantas ESPN taip pat susižavėjo puolėjo žaidimu ir piešia jam dar sėkmingesnį NBA naujokų biržos scenarijų.

„Kovo beprotybėje“ D. Sabonis viršijo savo sezono vidurkius – rinko vid. 19,6 taško, atkovojo 14,3 kamuolio, atliko 2,6 rezultatyvaus perdavimo ir blokavo 3,3 metimo.

Naujausioje prognozėje ESPN D. Saboniui prognozuoja 14-ąjį naujokų biržos šaukimą. „Draft Express“ – 19-ąjį šaukimą.

NBA naujokų birža birželio 23-ąją vyks Brukline.

D. Sabonis nėra automatiškai įtrauktas į būsimą NBA naujokų biržą, nes jam dar liko dveji metai NCAA. Tačiau lietuvis likus 60 dienų iki naujokų biržos (balandžio 23 d.) gali pateikti paraišką joje dalyvauti.

Padavęs paraišką, D. Sabonis galės dalyvauti NBA komandų peržiūrose, individualiose ir bendrose NBA klubų treniruotėse. Pasirodęs NBA ekipoms, lietuvis galės geriau įvertinti savo galimybes naujokų biržoje.

Jei jos netenkins aukštaūgio, iki gegužės 8-osios jis galės atsiimti paraišką ir naujokų biržoje sudalyvauti kitąmet ar dar po dvejų metų.