Sportas

2021.01.14 18:16

Jeruzalėje pristatytas Adomaitis juokavo: hebrajiškai „adom“ reiškia „raudonas“, vadinasi, pradžia – gera

LRT.lt2021.01.14 18:16

Ketvirtadienį Dainius Adomaitis oficialiai pristatytas kaip naujasis Jeruzalės „Hapoel“ klubo treneris. Specialistas iš Lietuvos užsienio klube dirbs po 8 metų pertraukos.

Slupsko „Czarni“ (2010–2012 m.) , Vloclaveko „Anwil“ (2012–2013 m.), Utenos „Juventus“ (2014–2015 m.), Klaipėdos „Neptūno“ (2015–2017 m.) ir Vilniaus „Ryto“ (2013–2014 m., 2018–2020 m.) ekipas treniravęs D. Adomaitis ruošiasi vienam iš didžiausių savo kaip trenerio karjeros iššūkių.

Iš Šakių rajono kilęs 46 m. treneris dar trečiadienį iš VIP svečiams skirto ložės Jeruzalėje stebėjo „Hapoel“ rungtynes FIBA čempionų lygoje, kurias vietos ekipa pralaimėjo Ankaros „Turk Telekom“ (77:78) ekipai ir susikomplikavo padėtį pirmojo reguliariojo sezono etapo grupėje.

D. Adomaitis vairą „Hapoel“ ekipoje perima iš Izraelio krepšinio specialisto Odedo Kattasho, kuris netrukus sukirto rankomis su Atėnų „Panathinaikos“ ekipa.

Spaudos konferencijoje prisistatęs D. Adomaitis kalbėjo apie savo krepšinio filosofiją, „Hapoel“ komandą ir naują karjeros iššūkį.

„Žinau, kad hebrajiškai „adom“ reiškia „raudonas“, vadinasi, pradžia yra gera (šypsosi). Noriu pasveikinti Odedą Kattashą su jo nauju karjeros posūkiu. Tikiuosi, kad jam viskas klostysis gerai. Man tai puiki proga padėkoti klubo vadovybei ir savininkams, su kuriais daug bendravome. Esu laimingas būdamas čia. Man yra didžiulė garbėti būti Jeruzalės „Hapoel“ treneriu.

Esu buvęs šioje arenoje ir anksčiau bei žinau, kokia čia būna atmosfera. Tai ypatinga vieta. Esu užtikrintas, kad leisime sirgaliams šioje arenoje didžiuotis ir būti patenkintiems savo komanda. Tikiuosi, kad tai nutiks labai greitai. Aišku, žinome, kokia situacija yra pasaulyje šiuo metu.

Kalbant apie komandos tikslus, viskas yra aišku. Dirbame komandoje, kuri visada siekia aukščiausių tikslų. Tai yra aišku visiems šios komandos nariams. Turime išspausti maksimumą iš savo pastangų. Mums reikia atiduoti visus 100 proc. savo jėgų aikštėje.

Mano filosofija – nežiūrėti toli į priekį ir gyventi nuo vienų rungtynių iki kitų. Su tokiu mentalitetu dirbsime kiekvienoje treniruotėje ir rungtyėse“, – prisistatydamas kalbėjo D. Adomaitis.

– Vakar stebėjote Jeruzalės ekipos rungtynes Čempionų lygoje. Ką manote apie „Hapoel“ ekipos sudėtyje? Ar planuojate kokių nors pokyčių joje?

– Jau kalbėjomės apie sudėtį. Esu matęs ir daugiau „Hapoel“ rungtynių, o sudėtis man patinka. Tai yra komanda su daugybe talentingų žaidėjų. Jie žaidžia su geru mentalitetu. O. Kattashas čia nuveikė puikų darbą per trejus metus. Žaidėjai puikai pažįsta vienas kitą, nes rungyniauja kartu kelerius metus. Jiems patinka žaisti kartu. Tęsime su šia sudėtime, kurią turime.

– Kokį krepšinio stilių propaguojate? Koks esate treneris rūbinėje?

– Visų pirma, man svarbiausia komanda. Kiekvienas turi atiduoti viską, ko reikia komandos labui. Jeigu mano darbas paimti rankšluosti ir jį 40 minučių sukti, gerai, aš tą ir padarysiu dėl komandos. Reikia, kad taip nusiteikę būtų visi žaidėjai.

Kalbant apie krepšinį, man patinka, kai žaidėjai žino komandos pranašumus ir puikai uždangsto savo minusus. Aišku, tai nėra lengva. Turime žaisti gudriai, nes esame sezono viduryje ir mūsų laukia svarbių rungtynių. Iškart neįnešiu revoliucių, nepradėsime iškart žaisti kitais penketais ar kitu krepšinio stiliumi. Žingsnis po žingsnio įnešiu nedidelius savo sumanymus.

– Po vakarykščių rungtynių „Hapoel“ yra iškritimo iš Čempionų lygos ribos. Ką manote apie šią komandos situaciją ir galimybe žengti į kitą etapą?

– Šansų yra tol, kol jų visiškai nebelieka. Mes dar turime galimybę patekti į kitą etapą ir dėl to kovosime. Žaisime su Limožo klubu ir kovosime dėl pergalės. Tiesa, mums dabar svarbiausios – šį sekmadienį turinčios vykti rungtynės. Toks mūsų požiūris bus ir toliau.

– Kokius tikslus jums iškėlė klubo vadovybė?

– Šį klubą jūs pažįstate žymiai geriau nei aš. Tai – komanda, kuri kiekvieną sezoną turi aukščiausius tikslus. Iš pradžių kalbėjome apie Čempionų lygą – čia turime žengti į kitą etapą. Turime taurės turnyro ir nacionalinio čempionato rungtynės. Visur turime kovoti dėl titulų.

– Kiek yra sunku perimti komandos vairą sezono viduryje?

– Aišku, kad tai yra iššūkis, bet gyvenime iššūkiai man patinka. Tai nėra lengvas kelias. Turime gerą komandą, kuri demonstruoja gerą krepšinį. Klubo organizacija yra tobula. Dabar visi stengiasi man padėti. Man aplinka patinka. Manau, kad žingsnis po žingsnio padarysime, kad situacija būtų tokia, kuri tiktų man kaip treneriui. Žinoma, kad kiekvienas treneris turi savų idėjų.

– Ne pirmą kartą esate Izraelyje. Čia dirbote ir su Lietuvos rinktine Europos čempionato metu. Ką manote apie atvykimą dirbti į šią šalį?

– Izraelis – viena iš gražiausių valstybių. Esu čia žaidęs daug kartų. Žaidžiau Eurolygoje prieš Tel Avivo komandą. Esu žaidęs ir Jeruzalėje prieš kitas, mažesnis komandas, kai dar buvau žaidėjas.

Vietiniai čia yra labai malonūs. Mano šeima buvo Izraelyje Europos čempionato metu. Kai žmona grįžo iš Izraelio, ji pasakė: „Jeigu gausi pasiūlymą iš Izraelio klubo, mes ten keliausime“. Tai buvo geras patarimas, džiaugiuosi, kad esu čia.

– Kaip jaučiatė priėmęs pasiūlymą iš „Hapoel“ klubo ir išėjęs iš komforto zonos?

– Mes kalbame apie krepšinį. Krepšinis – visas mano gyvenimas. Kai 13-os metų pradėjau žaisti, treniruodavausi dukart per dieną. Nuo 17 metų tapau profesionalu. Dabar dirbu treneriu. Krepšinis – viskas, ką turiu profesiniame gyvenime. Aišku, kad šeima svarbiausia.

Krepšinis, žinoma, yra žaidimas, kuriame penki žaidžia prieš penkis su vienu kamuoliu. Izraelio lyga turi savo ypatumų. Kai žaidi Čempionų lygoje, vėl ateina kiti aspektai. Esu pasiruošęs priimti šį iššūkį.

– Ar prieš priimdamas šį darbą, su ko nors kalbėjote apie galimybę prisijungti prie „Hapoel“?

– Taip, žinoma. Kalbėjausi su žmonėmis, kurie žino vietinį krepšinį, yra čia žaidę. Visi man sakė tik gerus dalykus.