Sportas

2021.01.14 16:38

Pozicijas „vienišių“ klasėje tvirtinantis Gelažninkas džiaugiasi: niekur nedariau klaidų

LRT.lt2021.01.14 16:38

Dakaro ralyje besivaržantis motociklininkas iš Lietuvos Arūnas Gelažninkas ir po ketvirtadienį surengto 11-ojo šių metų varžybų išlaikė lyderio poziciją „vienišių“ klasėje bei dar labiau įtvirtino favorito statusą.

Motociklų klasėje A. Gelažninkas, startavęs iš 22-os pozicijos, viso 464 km greičio ruožu metu važiavo stabiliai ir etape užėmė 25-ąją vietą, nuo lyderio atsilikęs 57:08 min. Bendroje motociklininkų įskaitoje lietuvis pakilo į 21-ą vietą.

Svarbiausia, kad „sudėtingu“ organizatorių pavadintame etape lietuvis buvo greičiausias tarp „vienišių“ klasės atstovų. Artimiausią perseketoją – rumuną Emanuelį Gyenesą – A. Gelažninkas aplenkė 6:50 min ir bendroje įskaitoje savo pranašumą padidino net iki 1:09:11 val.

„Šiandien turbūt buvo smagiausias greičio ruožas. Tikrai labai smagiai važiavosi. Naviguoti sekėsi neblogai. Beveik visą laiką važiavau vienas. Jeigu kas nors aplenkdavo, po kiek laiko vėl atvažiuodavo iš zonos, nes būdavo paklydę, o man sekėsi gerai.

Tempas buvo toks, kad distanciją įveikčiau saugiai ir ja pasimėgaudamas. Niekur nedariau klaidų. Šiandien buvo pats smagiausias greičio ruožas.

Jeigu paskutiniai 20 km būtų nubraukti, viskas būtų taip ir likę, tačiau tai buvo visiškas akmenynas. Šiek tiek paklydau. Su vienu prancūzu nuvažiavome ne į tą kelią. Kai pasukome ieškoti kelio taško, supratome, kad esame ne ten, kur turėtume būti. Teko grįžti. Praradome apie 5 minutes.

Turėčiau pakilti dar keliomis pozicijomis aukščiau, nes žinau du varžovus, kurie tikrai neatsižymėjo kelio taškuose. Bendroje įskaitoje tai neturėtų kažko keisti. Vėliau mane pasivijo automobiliai ir kita grupė lenktynininkų. Finišas nebuvo „fainas“. Kaip bebūtų, esu žiauriai patenintas. Diena buvo labai ilga“, – su savo feisbuko gerbėjais kalbėjo A. Gelažninkas.

Penktadienį A. Gelažninko ir kitų šių metų Dakaro ralio dalyvių laukia paskutinis varžybų etapas.