Sportas

2021.01.14 16:11

Nemalonų rekordą 11-ame etape pasiekęs ir vieną poziciją praradęs Vanagas: nebuvo mūsų diena

LRT.lt2021.01.14 16:11

Ketvirtadienį Dakaro ralio priešpaskutiniame, 11-ame, etape varžybų dalyviai turėjo įveikti 464 km greičio ruožą, kuris automobilių klasėje besivaržančiam ir dėl vietos dešimtuke bendroje vairuotojų įskaitoje kovojančiam Benediktui Vanagui pažėrė nemažai išbandymų.

Mūsų šalies atstovas etape ilgą laiką laikėsi šalia greičiausiųjų dešimtuko, o finišo liniją kirto užėmęs 14-ąją poziciją. Nuo etapo lyderio Nassero Al Attiyahu B. Vanagas atsiliko 23:20 min.

Pasiekęs finišą, lenktynininkas papasakojo apie distancijoje patirtus iššūkius. Pasirodo, B. Vanagas ketvirtadienį turėjo daug problemų su pramuštomis padangomis.

„Rekordas – penki ratai pramušti. Čia visiškas rekordas. Visa laimė, kad buvo neutralizacija, dar du ratus buvome pramušę prieš ją, o ten buvo galima pagalba, tad du ratus mums įdėjo naujus.

Vanagas po 11-ojo greičio etapo: pojūčių prasme – ilgiausia diena Dakare

Tradiciškai turėjome šiek tiek orientacijos bėdų. Turėjau kautis ne savo kovą, Nani Roma kėlė didžiules dulkes, niekaip negalėjau aplenkti, o aš supratau, kad man ne Nani reikalingas, aš turiu daryti savo rezultatą Turėjome viena rimtą trinktelėjimą šokant išdžiūvusių upių vagose.

Ir taip kaklą esu pasitempęs, patempiau dar labiau, likusius kilometrus labai bijojau bet kokio krestelėjimo. Nebuvo mūsų greičio ruožas, nebuvo mūsų diena. Ji svarbi mums, kaip visos, bet diktavo savo sąlygas. Nebuvo super bloga diena. Darbinga, bet penki ratai, truputį klaidžiojimų, dulkės – tokie dalykai susideda, kai kiekviena sekundė svarbi“, – po finišavo su savo feisbuko paskyros gerbėjais įspūdžiais dalijosi B. Vanagas.

Bendroje įskaitoje B. Vanagas po 11-ojo etapo nukrito iš 11-os į 12-tą poziciją. Lietuvį ketvirtadienį aplenkė prancūzas Cyrilas Despres etape užėmęs 5-ąją vietą ir bendroje įskaitoje iš 12-os pozicijos pakilęs į 10-tą.

11-tą vietą vietą bendroje įskaitoje užima po ketvirtadienio etapo vieną poziciją praradęs Christianas Lavieille`as iš Prancūzijos.

B. Vanagą prieš paskutinį etapą nuo 11-os vietos skiria 2:06 min, nuo 10-os – 9:32 min.

Šių metų Dakaro ralis finišuos penktadienį.