2021.01.14 07:43

Porzingio sugrįžimo mače – įspūdingas Dončičiaus pasirodymas

LRT.lt2021.01.14 07:43

Latvijos krepšinio superžvaigždė Kristapas Porzingis po penkių mėnesių sugrįžo ant NBA parketo, o jo atstovaujamas Dalaso „Maverics“ (6-4) klubas išvykoje 104:93 (32:16, 28:27, 27:29, 17:21) susitvarkė su Šarlotės „Hornets“ (6-6) krepšininkais.

Latvis praėjusio sezono pabaigoje su „Mavericks“ pradėjo atkrintamąsias varžybas, bet susižeidė kelį jau pirmajame mače, sužaidė dar du, tačiau galiausiai turėjo sustoti. Spalį jam buvo atlikta menisko operacija.

Pirmą kartą aikštėje po operacijos pasirodęs K. Porzingis žaidė 21 minutę, pelnė 16 taškų (4/9 trit.) ir atkovojo 4 kamuolius.

„Kai abu mūsų vaikinai vienu metu yra aikštėje, jie keičia visą situaciją. Tai žaidėjai, kurie gali puikiai rungtyniauti baudos aikštelėje ir išplėsti aikštę“, – po mačo džiaugėsi Rickas Carlisle`as, tapęs 16-uoju treneriu NBA istorijoje, pasiekusiu 800 pergalių ribą.

Vis dėlto aikštėje ryškiausiai žibėjo Luka Dončičiaus žvaigždė. Slovėnas per 35 minutes pelnė 34 taškus (9/16 dvit., 5/9 trit.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei blokavo net 4 metimus, kad yra jo karjeros NBA rekordas.

„Mavericks“ pavyko sustabdyti „Hornets“ lyderį Gordoną Haywardą, kuris per pastarųjų 4 iš eilės pergalių seriją rinko po 29,2 taško. Šiame mače puolėjas įmetė tik 16 (5/15 metim.).

Vos 4 taškus surinko ir LaMelo Ballas, o „Hornets“ iš žaidimo atakavo vos 38 proc. taiklumu.

„Hornets“: T. Rozieras 18, G. Haywardas ir P. J. Washingtonas (10 atk. kam.m 6 rez. perd.) po 16, D. Grahamas 12.

„Mavericks“: L. Dončičius (13 atk. kam., 9 rez. perd., 4 blok.) 34, T. Hardaway`us (3/10 trit.) 18, K. Porzingis 16.