2021.01.14 07:05

Valančiūno sezono rungtynės atvedė „Grizzlies“ į trečią iš eilės pergalę NBA

LRT.lt2021.01.14 07:05

Jonas Valančiūnas sužaidė geriausias savo rungtynes šį sezoną ir atvedė Memfio „Grizzlies“ (5-6) ekipą į trečiąją iš eilės pergalę NBA reguliariajame sezone. Memfio ekipa svečiuose 118:107 (27:29, 29:29, 24:32, 38:17) įveikė Minesoto „Timberwolves“ (3-8).

Po trijų ketvirčių „Timberwolves“ buvo priekyje 90:80, tačiau Memfio ekipa puikiai pasinaudojo atkarpa, kai ilsėjosi keli pagrindiniai varžovų žaidėjai ir surengė spurtą 14:0.

Perėmus iniciatyvą Kyle`as Andersonas dviem iš eilės tritaškiais kiek atitolino „Grizzlies“ ekipą (104:96), o J. Valančiūno dvitaškis likus žaistis pusantros minutės buvo lemiamas dūris – 114:103.

„Vaikinai puikiai kovėsi visas rungtynes, o pamatę šansą juo iškart pasinaudojo“, – po mačo sakė „Grizzlies“ treneris Tayloras Jenkinsas.

Lietuvis puolime ketvirtajame kėlinyje prie komandos sėkmės prisidėjo mažiau, tačiau puikiai rinko taškus iki tol. J. Valančiūnas sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes, bet į neviltį varžovu varė ne tik puikiu žaidimu baudos aikštelė pelnant taškus, bet ir net 8 puolime atkovotais kamuoliais.

Iš viso Jonas per 30 minučių surinko 24 taškus (11/19 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 16 kamuolių (8 puolime), atliko rezultatyvų perdavimą, du metimus blokavo, kartą prasižengė ir surinko 5 pražangas.

Tiek pagal pelnytus taškus, tiek pagal atkovotus kamuolius JV surengė geriausius sezono pasirodymus.

„Grizzlies“ gretose vis dar nežaidžia traumuotas komandos lyderis Ja Morantas, tad šiose rungtynėse Memfio ekipos atsarginiai surinko net 50 taškų, kai varžovų – tik 21.

Dėka J. Valančiūno Memfio ekipa net 80 savo taškų surinko varžovų baudos aikštelėje.

Šį sezoną „Grizzlies“ dar nė viename mače neturėjo aukštaūgio Jareno Jacksono bei puolėjo Justice`o Winslow.

„Timberwolves“: M. Beasley (4/11 trit.) 28, K. Townsas (14 atk. kam.) ir D. Russellas po 25.

„Grizzlies“: J. Valančiūnas (16 atk. kam., 2 blk.) 24, G. Allenas 20, B. Clarke`as (9 atk. kam.) 19, D. Meltonas 15, X. Tillmanas 12.