2021.01.13 18:20

Maskvoje bangavęs „Žalgiris“ pripažino CSKA pranašumą

LRT.lt2021.01.13 18:20

Kauno „Žalgiris“ (11-8) trečiadienio vakarą Maskvoje taikėsi į naują klubo rekordą, tačiau CSKA (15-4) iššūkis Martino Schillerio auklėtiniams pasirodė per didelis. Antroje rungtynių dalyje žaidimą pagerinę žalgiriečiai 73:83 (11:18, 21:27, 20:15, 21:23) pripažino varžovų pranašumą.

Tai buvo pirmoji „Žalgirio“ nesėkmė po šešių pergalių iš eilės. Sėkmingas pasirodymas Maskvoje galėjo įeiti į istoriją – Kauno klubas dar niekada Eurolygoje nebuvo laimėjęs septynerių rungtynių iš eilės.

Pergalė Maskvoje galėjo įeiti į istoriją, tačiau „Žalgiriui“ teko pripažinti CSKA pranašumą

Be to, kauniečiai lieka be pergalių Maskvoje – 13 pralaimėjimų iš tiek pat galimų.

„Žalgiris“ itin slogiai pradėjo rungtynes – CSKA spurtavo 8:0. Kiek vėliau žalgiriečiams pavyko stabilizuoti situaciją, tačiau vaizdas puolime vis tiek nedžiugino – kauniečiai per pirmąjį kėlinį įmetė vos 11 taškų ir įgijo 7 taškų deficitą.

Antrajame kėlinyje problemos nesibaigė – „Žalgiris“ kiek pagerino žaidimą puolime, tačiau CSKA, dominavęs po krepšiu, bėgo į priekį ir padidino pranašumą iki dviženklio skaičiaus.

Puikiai sužaidė Darrunas Hilliardas ir Tornikė Šengelija, atitinkamai surinkę po 12 ir 9 taškus. „Žalgiris“ į rūbinę nusinešė 13 taškų deficitą (32:45).

Po pertraukos „Žalgiris“ į aikštę grįžo labiau motyvuotas. Iš pradžių savo žodį tarė Tornikė Šengelija, tačiau kiek vėliau savo žaidimą pajuto „Žalgirio“ gynėjai. Luko Lekavičiaus ir Roko Jokubaičio tandemas leido po trečiojo kėlinio priartėti iki 8 taškų (52-60).

M. Schillerio auklėtiniai nepasidavė ir ketvirtajame ketvirtyje, tiesa, CSKA rungtynių kontrolės iš savo rankų taip lengvai nepaleido. Nepaisant to, kad kauniečiai vienu metu priartėjo iki 3 taškų (57:60), netrukus Maskvos ekipa surengė spurtą ir susigrąžino dviženklę persvarą.

Pačioje rungtynių pabaigoje intrigos beveik nebeliko ir turnyrinės lentelės lyderė CSKA komanda šventė 15-ąją pergalę šiame sezone.

Žalgiriečiai šiame susitikime pralaimėjo labai svarbų žaidimo komponentą – kovą dėl atšokusių kamuolių. CSKA iš viso sugriebė 43 kamuolius, kai „Žalgiris“ atkovojo tik 22.

Rezultatyviausiu rungtynių žaidėju tapo 21 tašką įmetęs Mike`as Jamesas. Svečių iš Kauno gretose Marius Grigonis surinko 16.

„Žalgiris“ bandys reabilituotis penktadienį – Sankt Peterburge laukia akistata su vietos „Zent“. Šią dvikovą tiesiogiai nuo 18:30 val. transliuos LRT TELEVIZIJA.

CSKA: Mike`as Jamesas 21 (5 rez. perd.), Tornikė Šengelija 18 (7 atk. kam.), Darrunas Hilliardas 17, Johannesas Voigtmannas 11, Nikola Milutinovas 10 (14 atk. kam.).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 16, Thomasas Walkupas 14 (5 rez. perd.), Lukas Lekavičius (4 rez perd.) ir Nigelas Hayesas po 11.

Eurolyga. Maskvos CSKA – Kauno „Žalgiris“

Pagrindiniai rungtynių įvykiai:

Po ketvirtojo kėlinio: Maskvos CSKA – Kauno „Žalgiris“ 83:73 (18:11, 27:21, 15:20, 23:21)

N. Hayesas pataiko iš toli ir ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ jau atsilieka tik 5 taškais.

Po taiklaus L. Lekavičiaus metimo žalgiriečiai buvo priartėję iki 3 taškų (57:60), tačiau kitoje atakoje CSKA atsakė tuo pačiu, o vėliau abi komandos įstrigo puolime.

CSKA grįžta į savo vėžes – po kelių sėkmingų epizodų gynyboje ir gero žaidimo puolime pranašumas vėl išaugo iki dviženklio skaičiaus (68:57).

Penki iš eilės M. Grigonio taškai, po kurių „Žalgiris“ vėl sumažina atsilikimą iki 8 taškų (64:72).

Likus žaisti dvi minutes CSKA pirmauja įtikinama persvara – 77:67.

Po trečiojo kėlinio: Maskvos CSKA – Kauno „Žalgiris“ 60:52 (18:11, 27:21, 15:20)

Trečiojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ prameta abu tolimus metimus.

T. Šengelija toliau kelia problemas žalgiriečių gynybai. CSKA po geros atkarpos jau pirmauja 17 taškų (49:32) persvara. M. Schilleris ant suolio pasikvietė savo žaidėjus.

T. Walkupas paskutinę akimirką gelbėja „Žalgirio“ ataką, pataikydamas iš toli. Kitos atakos metu amerikietis įmetė iš po krepšio ir sumažino „Žalgirio“ atsilikimą iki 13 taškų.

Dar vieną tritaškį pataiko ir M. Grigonis (42:54). „Žalgiris“ iš 18 tolimų metimų šiandien pataikė 6 (33 proc. taiklumas).

Kėlinio pabaigoje žaidimą suaktyvinę žalgiriečiai sumažino atsilikimą iki 8 taškų. Prie sėkmingo „Žalgirio“ žaidimo prisidėjo gynėjai – L. Lekavičius ir R. Jokubaitis.

Eurolyga per LRT. Slogios „Žalgirio“ nuotaikos Maskvoje: Purlio įvardinta problema – energijos trūkumas

Po antrojo kėlinio: Maskvos CSKA – Kauno „Žalgiris“ 45:32 (18:11, 27:21)

CSKA antrąjį kėlinį pradėjo be lyderių, tačiau ir tai „Žalgirio“ situacijos negelbėja – abejose aikštės pusėse klystantys žalgiriečiai sužaidus beveik tris minutes atsilieka 8 taškais (14:22).

CSKA gretose kol kas rezultatyviausiai žaidžia J. Voigtmannas – 7 taškai.

Po minutės pertraukėlės pirmąjį tolimą metimą pataikė M. Grigonis. „Žalgiris“ toliau atsilieka efektyviai rungtyniaujantiems varžovams – 21:29.

CSKA po taiklaus T. Šengelijos metimo iš po krepšio jau bėga į priekį 36:25.

Tritaškiais žalgiriečius nubaudę CSKA krepšininkai į rūbinę patraukė turėdami 13 taškų persvarą (45:32).

Viena didžiausių „Žalgirio“ problemų pirmoje pusėje buvo kova dėl atšokusių kamuolių. CSKA sugriebė 25 kamuolius, žalgiriečiai – 9.

Po pirmojo kėlinio: Maskvos CSKA – Kauno „Žalgiris“ 18:11

Nesėkminga „Žalgirio“ pradžia – CSKA spurtuoja 8:0. Kauniečiai turi problemų tiek gynyboje, tiek puolime.

Po minutės pertraukėlės „Žalgiris“ susikūrė dvi geras progas iš tolimos distancijos, tačiau prametė ir T. Walkupas, ir A. Milaknis. Visgi jau kitos atakos metu pirmuosius „Žalgirio“ taškus įmetė A. Milaknis (3:8).

T. Walkupas pajautė žaidimą – po taiklaus amerikiečio tolimo metimo „Žalgirio“ deficitas mažėja iki taško (11:12).

Kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ vėl įkrito į duobelę ir per paskutines kelias minutes neįmetė nė taško. CSKA po pirmųjų 10 minučių pirmauja 18:11.

*****

„Žalgiris“ mačą pradeda šiuo penketu: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Artūras Milaknis, Nigelas Hayesas, Joffrey Lauvergne`as.

CSKA startinis penketas: Mike`as Jamesas, Darrunas Hilliardas, Nikita Kurbanovas, Tornikė Šengelija, Nikola Milutinovas.

*****

„Eurolyga per LRT“ laidoje būsimas rungtynes apžvelgė LRT.lt žurnalistas Paulius Cubera su krepšinio ekspertu Tomu Purliu.

Laidos metu CSKA žaidimo analizę taip pat atliko krepšinio treneris Mindaugas Brazys.

Eurolyga per LRT. Laukianti CSKA ir „Žalgirio“ akistata: gali būti lengva puolime, bet sunku gynyboje