Naujienų srautas

Sportas2016.03.29 17:29

Europos taurėje žaisiantis „Lietuvos rytas“: netikime, kad mus pašalins iš LKL

Vilniaus „Lietuvos ryto“ nesuviliojo Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) rengiamos naujos varžybos ir neišgąsdino galimas kerštas tiems, kurie nesutiks jose dalyvauti. Sostinės klubas nusprendė priimti Eurolygos siūlomą ilgalaikę sutartį, pagal kurią artimiausius trejus metus žais Europos taurės turnyre.

„Sprendimas priimtas, lieka formalumai“, – Krepšinis.lt teigė klubo direktorius Martynas Purlys.

Anot jo, „Lietuvos rytas“ yra vienas iš vienuolikos klubų, kuriems Eurolyga pasiūlė ilgalaikes Europos taurės varžybų licencijas. Kitą sezoną antrame pagal pajėgumą žemyno turnyre dalyvaus 24 komandos, o likusias vietas užims Vokietijos, Ispanijos, VTB Vieningosios ir Adrijos lygų deleguotos ekipos.

Viena iš FIBA Čempionų lygos steigėjų ir akcininkių tapusi Lietuvos krepšinio lyga (LKL) Europos taurės varžybose vietų nebeturės.

„Lietuvos rytui“ apsisprendus likti ištikimiems Eurolygos organizacijai, kamuolys permetamas į LKL ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) rankas.

FIBA neseniai nurodė nacionalinėms federacijoms pašalinti iš šalies čempionatų klubus, kurie nutars žaisti Europos taurės turnyre.

Kaip elgsis šioje situacijoje, LKF žadėjo pranešti po kitą mėnesį vyksiančio vykdomojo komiteto posėdžio.

Teoriškai federacija turėtų spausti lygą, kad ši suspenduotų klubo narystę. Bent jau tokio įvykių scenarijaus reikalauja FIBA, pagrasinusi nepaklusnioms šalims neleisti dalyvauti kitų metų Europos čempionate.

„Nežinau, ką LKF ir LKL galvoja apie tai – čia jau reikia klausti jų. Bet aš manau, kad iki klubo šalinimo prieita nebus. Sunku įsivaizduoti, kaip atrodytų Europos čempionatas be pagrindinių krepšinio valstybių. Be to, kiek girdėjau, Eurolyga kreipėsi į teismą dėl tokių FIBA veiksmų“, – svarstė M. Purlys.

Kaip ir LKF, LKL savo pozicijos šiuo klausimu kol kas nekomentuoja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi