Sportas

2013.03.08 07:15

Vienas iš brolių Macių trenkė R. Fernandezui į veidą – „Žalgiriui“ gresia griežtos Eurolygos sankcijos

15min.lt 2013.03.08 07:15

Ketvirtadienio vakarą Kaune vykusios „Žalgirio“ ir „Real“ rungtynės baigėsi itin nemaloniu incidentu. Vienas iš brolių Macių, neseniai atsisakiusių Latvijos pilietybės ir gavusių Lietuvos pilietybę, priėjo prie „Real“ krepšininko Rudy Fernandezo ir galva trenkė į ispano galvą. Pasak liudininkų, ant krepšininko veido iš karto išryškėjo didžiulė mėlynė.

Ketvirtadienio vakarą Kaune vykusios „Žalgirio“ ir „Real“ rungtynės baigėsi itin nemaloniu incidentu. Vienas iš brolių Macių, neseniai atsisakiusių Latvijos pilietybės ir gavusių Lietuvos pilietybę, priėjo prie „Real“ krepšininko Rudy Fernandezo ir galva trenkė į ispano galvą. Pasak liudininkų, ant krepšininko veido iš karto išryškėjo didžiulė mėlynė.

15min.lt žiniomis, broliai Maciai yra sulaikyti ir uždaryti į Centro policijos komisariato areštinę – jie buvo neblaivūs. Iki vidurnakčio areštinėje buvo ir kartu su „Real“ atvykęs apsaugos darbuotojas, kuris davė parodymus.

Didžiausias Ispanijos sporto dienraštis „Marca“ praneša, kad „Real“ klubas į Kauną specialiai Rudy Fernandezo saugojimui pasamdė atskirą apsaugos darbuotoją.

Policijos teigimu, R. Fernandezas buvo užpultas arenos viduje, kur tvarką turi palaikyti apsaugos darbuotojai. Jeigu ši situacija pasitvirtins – Kauno „Žalgirio“ komandos gali laukti itin rimti nemalonumai.

Broliai Maciai sulaikyti 48-ioms valandoms – jiems gali grėsti netgi baudžiamoji atsakomybė.

„Žalgirio“ atstovas spaudai Almantas Kiveris teigė, kad pačiam „Žalgirio“ klubui tai, kas įvyko, buvo labai netikėta.

Iš karto po incidento „Real“ krepšininkai išvažiavo į oro uostą, o apsaugos darbuotojų sulaikyti broliai Maciai buvo perduoti policijos pareigūnams.

Areštinėje parodymus davė ir su Ispanijos komanda į Kauną atvykęs ir R. Fernendezą saugojęs apsaugos darbuotojas. Vėliau jis su policijos automobiliu įjungtais švyturėliais po apklausos išvežtas į Kauno oro uostą. Ten jo laukė komanda.

Incidentas įvyko iškart po Eurolygos „Top 16“ etapo dvikovos, kurioje „Žalgirio“ krepšininkai 104:105 nusileido Madrido „Real“ ekipai. R. Fernandezas šiame mače pelnė 8 taškus ir nuo ketvirtojo kėlinio vidurio nerungtyniavo, nes patyrė traumą.

Ispanas nuo pat mačo pradžio „Žalgirio“ arenoje buvo sutiktas itin negatyviai. „Žalgirio“ gerbėjai sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje ispaną pasitiko plakatu su užrašu „Those to born to crawl will never rise“ („Gimę šliaužioti niekada neatsikels“) ir kurtinančiu švilpimu. Švilpimas krepšininką lydėjo tik jis prisiliesdavo prie kamuolio, be to sirgaliai skandavo „F*** you Rudy“, kas į lietuvių kalbą verčiasi itin negražiai.

Prasidėjus antrajam ketvirčiui, oficialaus „Žalgirio“ gerbėjų klubo „Green death“ nariai ištiesė didelę vėliavą su užrašu „Actor dumb coward scurvy“ („Niekingas, bailus, kvailas aktorius“).

Primename, kad Kauno klubo aistruolių neapykantą R. Fernandezas užsitraukė per pirmąjį šių ekipų susitikimą Madride, kurį kauniečiai pralaimėjo 74:75. Tose rungtynėse ispanas kovodamas dėl kamuolio smūgiavo juo Kšištofui Lavrinovičiui į galvą, o pačioje rungtynių pabaigoje provokavo Paulių Jankūną.

Vėliau R. Fernandezas atsiprašė P.Jankūno, tačiau Eurolygos bausmės neišvengė. Krepšininkui buvo skirta 3,5 tūkst. eurų bauda.

Prieš ketvirtadienio rungtynes „Real“ ekipai atstovaujantis lietuvis Martynas Pocius juokaudamas teigė, kad pagąsdino R.Fernandezą, tačiau tikėjosi, kad „gal neužmuš čia jo“.

2013-ųjų balandžio 28-ąją keturiasdešimt trečiąjį gimtadienį švęsiantys Latvijos pilietybės atsisakę lietuviai išgarsėjo tuo, kad jų kūnai padengti geriausių Lietuvos krepšininkų portretais ir jų parašais, komandų ir net televizijos laidų emblemomis.