Sportas

2016.03.24 13:34

„Chimki“ žvaigždė neigia kalbas apie nesutarimus su R. Kurtinaičiu

Jaunius Sarapas, DELFI.lt2016.03.24 13:34

„Superžvaigždė“, – poros žurnalistų Vilniaus oro uoste užkalbintą Tyrese‘ą Rice‘ą per dantį patraukė komandos draugai. Bet Maskvos srities „Chimki“ vyrukai į Lietuvą atvyko ne pačios geriausios nuotaikos – jų sezonas Eurolygoje pakibo ant plauko, o ir pokyčiai trenerio poste kol kas nedavė saldžių vaisių.

Eurolygos TOP-16 etapo F grupės kovas 4 pergalėmis ir vos 1 kluptelėjimu pradėjęs „Chimki“ klubas vėliau įkrito į duobę – sekė atvirkščia serija. Ne ką geriau sekėsi ir VTB-Vieningoje lygoje – buvo patirtos net 4 nesėkmės iš eilės.

Būtent tai ir privertė klubo vadovus imtis permainų ir atleisti iki 2018 metų vasaros vadovauti turėjusį Rimą Kurtinaitį. Bet 55-erių lietuvį pakeitęs trimis metais vyresnis Duško Ivanovičius bent kol kas naujų vėjų neįpūtė – „Chimki“ Eurolygoje pralaimėjo Bambergo „Brose Baskets“ ekipai (79:84), o vietiniame fronte vos palaužė Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ komandą (80:78).

Nuo 2011 metų prie Pamaskvės klubo vairo stovėjęs R. Kurtinaitis du kartus tapo Europos taurės turnyro čempionu. Praėjusiame sezone šiuo trofėjumi džiaugėsi ir 28-erių T. Rice‘as, taip pat laimėjęs ir naudingiausio reguliariojo sezono bei finalo serijos žaidėjo titulus.

Bostono koledžą 2009 metais baigęs 185 cm ūgio gynėjas po sezoną praleido Graikijoje ir Vokietijoje, o 2011-2012 metų sezone atsidūrė Vilniaus „Lietuvos ryto“ klube.

Būtent stotelė Lietuvos sostinėje ir tapo amerikiečio tramplinu į karjeros aukštumas – 2014 metų pavasarį T. Rice‘as kiek netikėtai į Eurolygos viršūnę atvedė Tel Avivo „Maccabi“ klubą, į savo kraitį įsidėjęs ir finalo ketverto MVP titulą.

Pastarąją vasarą į „Chimki“ klubą vikrųjį gynėją priviliojo ne bet kas, o R. Kurtinaitis. Bet į vieną svarbiausių sezono mūšių Rusijos turtuoliai jau stos be lietuvio pagalbos.

Pamaskvės ir Kauno ekipų grumtynės „Žalgirio“ arenoje prasidės penktadienį 19.45 val. Pirmoje tarpusavio akistatoje Chimkuose Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai buvo sutriuškinti NBA stiliumi – 80:111.

Jeigu F grupės autsaideris „Žalgiris“ (2/9) prasibrauti į TOP-8 etapą jau neturi net teorinių galimybių, tai penktoje vietoje žengiančiai „Chimki“ (5/6) komandai pergalė yra žūtbūt reikalinga.

– Kokius prisiminus sukelia grįžimas į Vilnių?, – paklausėme T. Rice‘o.

– Iš tikrųjų, tai tikrai geri prisiminimai sugrįžta. Su komanda surengėme sėkmingus žygius tiek Europos taurėje, tiek VTB lygoje. Buvo tikrai geri metai, nes komandoje buvo ir gerų žaidėjų, ir geras treneris.

– Ar galima sakyti, kad metai Vilniuje tapo tramplinu jūsų karjeroje?

– Tai tikrai daug padėjo. Man tai buvo pirmasis profesionalo sezonas, kai teko žaisti Europos turnyruose, todėl galėjau pademonstruoti savo sugebėjimus kitoms sėkmingoms komandoms. Valančiūnas, Seibutis – šie vyrukai taip pat buvo gerai žinomi Europoje, todėl žaidimas čia buvo svarbi mano karjeros dalis.

– Šis sezonas „Chimki“ klubui labai banguotas. Kuo tai galėtumėte paaiškinti?

– Tai etapas, kurį visiems tenka iškentėti. Nežinau, ar yra komandų, kurių žaidime nebūna bangavimų, todėl privalome kuo greičiau tai pakeisti.

– Dabar turite naują trenerį. Kokių naujovių jis įnešė?

– Jis daugelį dalykų daro kitaip – iš vyrukų, ir ypatingai manęs, reikalauja daugiau. Treneris neleidžia mums atsipalaiduoti – jis panaikino daug blogų įpročių, kuriuos anksčiau turėjome, todėl rezultatus turėtumėme ne už ilgo pamatyti.

– O kokį įspūdį jums paliko treneris Kurtinaitis?

– Jis – puikus vyrukas. Visiems patiko, kaip jis su mumis bendravo, be to, buvo geras treneris. Aš su juo vis dar pasikalbu – tikrai viskas buvo gerai. Linkiu jam sėkmės.

– Rimas klube dirbo 5 metus. Ar nustebote, kad buvo nuspręsta su juo atsisveikinti?

– Šiuos sprendimus priimu ne aš, todėl ir į šį klausimą negaliu atsakyti.

– Prieš sezoną tiek treneris, tiek jūs pasirašėte naujas sutartis su „Chimki“ ekipa. Ar jautėte kokį nors tarpusavio ryšį?

– Mes buvome labai artimi, tikrai gerai sutarėme – galėjau į jį kreiptis bet kokiu klausimu. Lygiai taip pat jis kalbėdavosi su manimi. Jautėme vienas kitam pagarbą.

– Rusijos žiniasklaidoje teko skaityti, kad treneris turėjo problemų bendraudamas su žaidėjais. Galite tai patvirtinti arba paneigti?

– Už kitus kalbėti negaliu, bet iš savo pusės galiu pasakyti, kad tai netiesa.

– Esate tas žmogus, kuris nemėgsta pralaimėti. O kaip jaučiatės būdamas šioje situacijoje, kai svyruojate ties iškritimo riba?

– Tai tik papildomas žibalas į ugnį. Aš tikrai nepasiduosiu ir nemanau, kad kas nors iš komandos narių ketina pasiduoti, todėl, norėdami patekti į atkrintamąsias, mes galime net ir tokį kelią praeiti. Galbūt tai netgi išeis mums į naudą, galvojant apie tolimesnį žygį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.