Sportas

2021.01.07 18:51

Iš Saudo Arabijos į Vilnių sugrįžęs Vaidotas Žala: kažkokį miražą ateičiai turiu

LRT.lt2021.01.07 18:51

Po itin anksti Vaidoto Žalos komandai pasibaigusio Dakaro ralio į Vilniaus oro uostą grįžęs lenktyninkas teigė, kad emocijos jau nurimo, o jaučiama atsakomybė verčia galvoti apie ateitį ir judėti į priekį.

„Dabar emocijos šiek tiek aprimo, nes pasidėliojo mintyse kažkoks planas, bent jau artimiausias žingsnis į priekį. Kai metų projektas taip greitai pasibaigia, tai „muša per galvą“ ir norisi kaip stručiui galva į smėlį lįsti.

Dakaras yra ilgas projektas – po pirmojo etapo papuolęs į tokią bėdelę tikėjausi „gauti per galvą“. Bet tas palaikymas iš sekėjų labai pozityviai pastūmėjo galvoti apie ateitį. Jaučiu atsakomybę prieš fanus, partnerius – jaučiuosi skoloje. Tai nereiškia, kad reikia sudėti ginklus, reikia galvoti kaip išspręsti tą situaciją judant į priekį. “, – apie patirtas emocijas kalbėjo V. Žala.

Kiek anksčiau V. Žalos komanda savo feisbuko puslapyje paskelbė, kad kitas jų žingsnis bus dalyvavimas FIA pasaulio taurės etape Portugalijoje, balandžio 8 – 13 d.

„Kol kas atrodo, kad kažkokį miražą ateičiai turiu. Kaip tai pavyks, sužinosime balandžio mėn. , kai išvažiuosim į Pasaulio taurės etapą. Ten, manau, suvažiuos dauguma veidų, kuriuos matome Dakare, tad turėsime gerą progą pasitikrinti tempą ir užfiksuoti tą rezultatą, kurio laukėme“, – apie ateities planus kalbėjo V. Žala.

Šį Dakarą V. Žala pradėjo su nauju šturmanu Paulo Fiuza ir planuoja tęsti darbą su juo ir ateityje.

„Į Portugaliją tikrai važiuosime kartu su Paulo“, – patikino V. Žala.

Žala kalbėdamas apie patirtą variklio gedimą nedaugžodžiavo.

„Tokiais atvejais, kai būna technikos gedimas, ar kažkieno klaida, aš esu linkęs ieškoti pamokų ir pasidaryti išvadas už uždarų durų. Atviras kaltų ieškojimas yra nekonstruktyvus ir neduoda jokios pridėtinės vertės.

Šiuo metu stengsimės kuo daugiau susirinkti išvadų ateičiai, o tikslesnius scenarijus aš nutylėsiu“, – trumpai situaciją pakomentavo V. Žala.

LRT.lt primena, kad V. Žalai Dakaras pasibaigė antrojo etapo pradžioje. Po nesėkmės pirmojo greičio ruožo pabaigoje ir automobilio gedimo bei remonto į antrąjį etapą išvažiavęs lenktynininkas iškart turėjo sustoti, nes sugedo „Mini“ automobilio variklis.