Naujienų srautas

Sportas2013.03.07 14:23

„Lietuvos ryto“ direktorius: algos vėluoja, bet ne tiek, kad turėtų įtakos žaidimui

Po nesėkmės VTB Jungtinės lygos mače su Maskvos srities „Chimki“ klubu, Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos strategas Darius Maskoliūnas pratrūko – prakalbo apie komandą į dugną tempiančius naujuosius pirkinius Patricką O`Bryantą ir Tomislavą Zubčičių.

Po nesėkmės VTB Jungtinės lygos mače su Maskvos srities „Chimki“ klubu, Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos strategas Darius Maskoliūnas pratrūko – prakalbo apie komandą į dugną tempiančius naujuosius pirkinius Patricką O`Bryantą ir Tomislavą Zubčičių. Šnekėta, jog šiems sportininkams po rungtynių pareikštas ultimatumas. Tačiau „Lietuvos ryto“ ekipos direktorius Martynas Purlys teigė, jog šiems žaidėjams klubas kol kas didelių pretenzijų neturi, tačiau su kitais krepšininkais teko rimtai pasikalbėti.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ pirmadienį VTB lygos A grupėje patyrė nesėkmę. D.Maskoliūno vedama komanda 79:88 nusileido Rimo Kurtinaičio treniruojamai Maskvos srities „Chimki“ komandai. Iškart po dvikovos vykusioje spaudos konferencijoje Vilnias ekipos strategas negailėjo metamų akmenų į ekipos naujokų daržą.

„Patrickas O`Bryantas žaidė ne kažką... Aš vis dar tikiuosi, kad tai adaptacijos periodas. Tačiau Tomislavo Zubčičiaus pateisinti negaliu. Per jį įmetė laisvus tritaškius, jo užduotis buvo sulaikyti varžovus, bet to nedarė, todėl ir sėdo ant suolo. Su jo 207 cm ūgiu ir rankomis iki žemės jis turėjo neleisti net išmesti kamuolio, o varžovai pataikė du tolimus metimus būdamas visiškai laisvi“, – neslėpė nusivylimo naujokais D. Maskoliūnas.

Abu naujokai – amerikietis P. O`Bryantas ir kroatas T. Zubčičius į sostinės ekipą atvyko sausio pabaigoje.

Treneris D. Maskoliūnas pratrūko nepasitenkinimo gaidomis naujokų Patricko O`Bryanto ir Tomislavo Zubčičiaus atžvilgiu po mūšio su „Chimki“ klubu. Ar po mačo su Maskvos srities ekipa ir klubo vadovybė turėjo pretenzijų šiems krepšininkams? Gal jiems buvo paskelbtas ultimatumas?, – 15min.lt paklausė „Lietuvos ryto“ klubo direktoriaus M. Purlio.

Ne. Klubo vadovai neskelbė šiems žaidėjams ar kitiems krepšininkams jokių ultimatumų. Visų pirma, kalbėti ir aiškinti požiūrį į krepšinį, ekipos tikslus bei krepšininkų pareigas privalo komandos treneris. Paprastai jis ir išdėsto žaidėjams, kas blogai ar gerai. Juk negalime lįsti į trenerio daržą. Bet... Nepaneigsiu ir kalbų, kad klubo vadovai rimtai šnekėjosi su keliais krepšininkais dėl jų požiūrio į savo darbą „Lietuvos ryto“ komandoje. Žinoma, etikos sumetimais aš nesakysiu jų pavardžių, tačiau pokalbis su jais vyko itin rimtas. Tačiau pažymėsiu – ultimatumais per jį nebuvo mėtomasi.

Rimti pokalbiai turi vieną potekstę – jei negali, „ačiū ir viso gero“. Ar „Lietuvos ryto“ komanda svarsto bent teorinę galimybę iki šio sezono pabaigos stiprintis naujais krepšininkais?

Teorinės galimybės yra. Visada galima apie tai kalbėti, tačiau laiko registruoti naujiems krepšininkams neliko ar lieka itin mažai. VTB lygoje naujus pirkinius galima buvo registruoti iki kovo 5 dienos, tad laikas jau baigėsi, o LKL čempionate – iki kovo 18-osios. Sakau, tokia galimybė yra, bet mažai tikėtina.

Ką galėtumėte pasakyti apie šių metų vilniečių pasirodymą VTB ar LKL čempionatuose?

Galutines išvadas galima daryti tik pasibaigus sezonui, o ne artėjant lemiamiems mūšiams. Galima tik pasvarstyti – yra labai blogai, kad VTB lygoje netikėtai nusileidome autsaideriui Zgozeleco „Turow“.

Šis pralaimėjimas labai sumaišė visas kortas. Norint išlikti VTB lygoje ir kovoti atkrintamuosiuose mačuose, privalome laimėti paskutiniuosius du reguliaraus sezono mačus. Na, ne ta komanda ir ne tas momentas buvo, kad pralaimėtume lenkams...Tai tokios išvados.

Tačiau panašu, jog gali atsitikti ir taip, jog LKL reguliariame sezone „Lietuvos rytas“ bus ketvirtas ir pusfinalyje kovos su Kauno „Žalgiriu“.

Aš siūlyčiau palaukti su išvadomis. Visada yra galimybės... Laimėsime visus likusius mačus ir nebūsime ketvirti.

„Žalgirį“ krečia finansinė krizė. „Lietuvos ryto“ ekipoje yra problemų su algomis žaidėjams?

Europoje yra labai mažai komandų, kurios galėtų pasigirti stabilia ekipos finansine situacija. Išlaikyti stabilumą – nėra lengva net ir galingiausiems klubams. Galiu pasakyti, kad ir pas mus ne viskas paprasta ir lengva. Turime šiokių tokių problemų: su žaidėjais atsiskaitoma ne visada laiku... Pasakysiu aiškiau: algos vėluoja, tačiau ne tiek daug, kad jos turėtų įtakos komandos žaidimui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi