Sportas

2021.01.07 16:32

Pirmą sezono pusę įvertinęs Schilleris labiausiai norėtų gerą gynybą išlaikyti „ilgiau nei mėnesį“

LRT.lt2021.01.07 16:32

Kauno „žalgirio“ treneris Martinas Schilleris prieš penktadienio Eurolygos rungtynes su Maskvos srities „Chimki“ surengė tradicinę spaudos konferenciją, kurios šį kartą kalbėjo nebūdingai ilgai. Apie artimiausias rungtynes atsiliepęs austras atsakė ir į klausimus apie pirmąją „Žalgirio“ sezono pusę.

„Mūsų pasirengimas šioms rungtynėms nėra ilgas, nes ką tik žaidėme taurės rungtynėse. Mums svarbiausias dalykas bus jų pagrindiniai žaidėjai – Švedas ir Bookeris – žinojimas, ką jie gali padaryti. Tai puikus duetas, jie puikiai supranta vienas kitą, puikiai žaidžia pickenrollą.

„Chimki“ yra labai į puolimą orientuota komanda, kuri žaidžia labai greitą krepšinį, meta daug tritaškių, turi daug žaidėjų, kurie gali išplėsti aikštę. Tad gynyba greitose atakose ir reagavimas į jų metimus, metimų dengimas bus labai svarbus dalykas, bei žinojimas jų žaidėjų, ką jie sugeba“, – kalbėjo M. Schilleris.

Oficialioje Eurolygos svetainėje skelbiama, kad Rusijos klubui penktadienį Kaune tikrai nepadės Janis Timma, klaustukai kabo ir ties Jonu Jerebko bei Sergejumi Monia. Portalas 15min skelbia, kad pastarasis irgi tikrai nerungtyniaus.

„Rengiamės rungtynėms taip, kad jie visi bus Kaune ir rengiamės jiems“, – teigė „Žalgirio“ strategas.

Kauniečiai su Rimo Kurtinaičio treniruojama komanda jėgas pirmajame rate išbandė labai anksti. Antrajame sezono mače spalio 10 d. „Žalgiris“ išvykoje laimėjo 84:70, tačiau varžovai dėl koronaviruso ir trauma galėjo remtis tik septyniais žaidėjais.

„Praėjo daug laiko nuo mūsų rungtynių, žaidėme sezono pradžioje. Ne paslaptis, kad didžiausias skirtumas yra sugrįžęs Švedas – tai būtų svarbu bet kokiai komandai. Tokios klasės žaidėjas pakeičia komandą. Sezono pradžia jiems sutrukdė surasti ritmą, paskui prasidėjo koronavirusas, traumas, jiems neleido remtis kai kuriais žaidėjai“, – pirmo mačo rezultato nesureikšmino M. Schilleris.

Tačiau net ir su sugrįžusiu lyderiu A. Švedu Rusijos ekipa pirmą ratą sužaidė beviltiškai – 2 pergalės ir 15 pralaimėjimų. Šiuo metu „Chimki“ yra pralaimėjusi 8 rungtynes iš eilės, pasiekusi tik vieną pergalę per 11 pastarųjų mačų.

M. Schilleris basketnews.lt žurnalisto Jono Miklovo buvo išklaustas apie „Žalgirio“ žaidimą pirmoje sezono pusėje.

– Kaip įvertintumėte savo komandą pirmoje sezono pusėje?

– Pragmatiškai pažiūrėjus į turnyro lentelę – galima įvertinti labai gerai. Bet yra ir svarbesnių dalykų. Lendant į detales – buvome gana stabilūs puolime per visą pirmą ratą. Parodėme aiškų tobulėjimą gynyboje. Mūsų tikslas yra stabilizuoti gynybą ir ją gerinti. Manau, kad tai svarbiausias tikslas.

– Atvykote kaip naujas treneris, turėjote prisitaikyti. Ar jau buvo momentas, kai pasijutote prisitaikęs prie komandos, krepšinio, miesto?

– Tai geras klausimas. Savo gyvenime daug keliavau, dažnai buvau naujose situacijose. Ar tai būtų toje pačioje šalyje, ar kitoje šalyje ir net kitame žemyne. Turiu patirties su kraustymusi, adaptacija, tačiau patirtis neatima adaptacijos periodo, jo vis tiek reikia. Aš visiškai pripratau prie Kauno, esu tame taške, kai jaučiuosi čia kaip namie, žinau, kur yra viskas. Asmeniniame lygmenyje aš jau prisitaikiau.

Profesiniame lygyje irgi jau praėjo adaptacija, jeigu nebūtų praėjusi – turbūt čia nebesėdėčiau. Tačiau negaliu sakyti, kad esu visiškai prisitaikęs. Manau, kad niekas nebūna. Tai šio darbo grožis – tu susiduri su tiek naujų iššūkių kasdien, manau, kad visiška adaptacija nėra įmanoma.

– Ar buvo taškas, kai galvojote, kad esate ne savo vietoje?

– Ne, tokių minčių nebuvo.

– Marius Girgonis iškilo kaip vienas geriausių Europos gynėjų. Kas jūsų akimis jam padėjo tokiu tapti?

– Pirmiausia – tai jo sugebėjimai. Jis puikiai meta, skaito žaidimą du prieš du. Tai svarbūs jo sugebėjimai. Būti tokiose situacijose yra viena, bet jas išpildyti – visai kita.

Jis labai sunkiai dirba. Jis yra visiškai profesionalas, šimtu procentų viskame, ką daro. Jis nori laimėti – tai labai svarbus faktorius. Visi nori laimėti, bet esu matęs jau nemažai krepšininkų, tarp noro laimėti ir tikro noro laimėti, yra skirtumas. Jis tikrai nori. Tai labai svarbi savybė jį charakterizuojant.

– Nigelas Hayesas irgi tapo vienu svarbiausiu komandos žaidėjų, bet tai atsitiko dėl traumos iškritus Steve`ui Vasturiai. Ar tai galime pavadinti situacija, kai nepaisant traumos, komandai išėjo į gerą?

– Bandžiau privilioti Nigelą dar prieš dvejus metus į Jutą, kai jis jau buvo pasirašęs sutartį su „Žalgiriu“ ir turėjo išlygą išvykti į NBA. Bet mes galėjome jam pasiūlyti tik dvigubą sutartį, kokią jis jau turėjo su Niujorko „Knicks“. Jam nebuvo prasmės pasirašinėti antrą tokį kontraktą, mes neturėjome šansų jo pasiimti, bet jis buvo atvykęs. Aš jo norėjau, mano buvęs komandos vadovas jo norėjo.

Čia prasidėjo mano pažintis su juo, visada mėgau jį kaip žaidėją. Nesu nustebintas jo žaidimu, man patinka jo pozicijos žaidėjai. Žinojau, kad jis gaus šansų, jis padarė labai gerą darbą. Esu laimingas. Noriu paminėti, kad jis dirba labai sunkiai, jis padaro labai daug papildomo darbo, kad padirbėtų individualiai. Viskas priklauso nuo jo.

Žaidėjų traumos nėra geras dalykas. Nigelas puikiai adaptavosi, ėmė mesti tritaškius, jis tai bandė daryti ir pernai. Nėra lengva žaisti per dvi pozicijas, o jis tai daro labai gerai, ypač gerai. Jis mums gynyboje duoda lankstumo, ūgio ir tokį domino efektą. Jeigu Nigelas žaidžia trečiu numeriu, ketvirtu žaidžia Augustine`as arba Jankūnas, tai mums suteikia ūgio gynyboje.

– Žiūrint į antrą sezono pusę, kur labiausiai norite patobulėti?

– Gynyboje. Turime būti nuoseklūs. Gynyboje buvome labai geri gruodžio mėnesį, parodėme labai gerą gynybos reitingą, tai gerai, bet mes turime tai išlaikyti. Tai turi trukti ilgiau nei mėnesį. Nėra taip, kad kažką pasiekei ir jau turi. Turi toliau tęsti darbą ir stengtis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.