Naujienų srautas

Sportas2016.03.24 09:20

Lietuvos futbolininkai turėjo pripažinti rumunų pranašumą

15min.lt 2016.03.24 09:20

Lietuvos futbolo rinktinė su Edgaru Jankausku priešakyje trečiadienį pirmą kartą pasirodė futbolo gerbėjams. Kontrolinėse rungtynėse išvykoje į Džurdžu miestą Rumunijoje lietuviai pralaimėjo po galingo varžovo smūgio iš toli – 0:1.  

Atkakliose rungtynėse Lietuvos rinktinę palaidojo 66-ąją minutę tolimą šūvį į Emilijaus Zubo vartus paleidęs 22 metų Nicolae Stanciu, kuriam tai buvo pirmosios rungtynės Rumunijos čempionate.

Vienas geriausių šio sezono Rumunijos aukščiausiojo diviziono žaidėjų už Bukarešto „Steaua“ jau yra įmušęs 11 įvarčių ir atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus.

Atakuojančiam saugui lietuviai suteikė per daug vietos maždaug 30 metrų atstumu nuo vartų, N. Stanciu įsibėgėjo ir nuginklavo E. Zubą. Negalima nepastebėti ir lietuvio klaidos. E.Zubas greičiausiai nematė smūgio momento, tad šiek tiek per vėlai pašoko ir neturėjo šansų atmušti kamuolio.

Iki įvarčio lietuviai mažai kuo nusileido savo varžovams. Nors Rumunija žaidė tiksliau, aktyviau ir kur kas daugiau atakavo, tačiau geriausią progą buvo turėjusi Lietuva. Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje galingu šūviu baudos smūgį išpildė Lukas Spalvis.

Vis dėlto geriausias 2015 metų šalies futbolininkas daugiau niekuo rungtynėse neišsiskyrė. Rumunai skyrė didelį dėmesį Danijos čempionato žvaigždei, šiek tiek laisviau leisdami jausti Fedorui Černychui, tačiau lietuvių puolimo duetui aiškiai trūko tarpusavio supratimo.

Lietuviams nemažai situacijų trūko tikslumo perduodant kamuolį, bandant išvesti savo puolėjus į priekį. Tačiau netrūko drąsos. E.Jankausko vyrai ne kartą puikiai išsiveržė iš Rumunijos futbolininkų spaudimo, kelis kartus ir patys presingu perėmė kamuolį prie varžovų vartų. Vienas tokių kartų baigėsi neblogu Vykinto Slivkos smūgiu.

Iki šiol su Rumunija mūsų šalies rinktinė buvo susitikusi 10 kartų, per kuriuos devynis sykius pergalę šventė rumunai. 2010 metų pasaulio čempionato atrankos turnyro rungtynėse Kluže, tuomet prie rinktinės vairo debiutuojant Jose Couceiro, Lietuva iškovojo neįtikėtiną pergalę 3:0.

Tuomet įvarčius į rumunų vartus mušė Marius Stankevičius, Saulius Mikoliūnas ir Mindaugas Kalonas.

Šiuo metu FIFA rinktinių klasifikacijoje rumunai užima itin aukštą 16-ąją vietą, o Lietuva yra vos 128-oje pozicijoje. „Euro-2016“ varžybose rumunai pateko į vieną grupę su šeimininke Prancūzija, Albanija ir Šveicarija.

Lietuvos rinktinės sudėtis: E. Zubas; V. Andriuškevičius, E. Girdvainis, G. Freidgeimas, E. Vaitkūnas; V. Lukša, V. Slivka, A. Žulpa, D. Petravičius; F. Černychas; L. Spalvis. 

Rumunijos rinktinė: C. Pantilimonas; A. Matelas, V. Chirichesas, C. Moti, S. Filipas; M. Pintilii, L. Sanmartean; G. Torje, B. Stancu, F. Tanase; R. Rusescu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi