Sportas

2016.03.23 11:14

E. Jankausko laukia pirmas išbandymas

LRT.lt 2016.03.23 11:14

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė jau nuo pirmadienio Bukarešte ruošėsi trečiadienio kontrolinėms rungtynėms su Rumunijos atstovais. Ši dvikova bus debiutinės naujajam Lietuvos rinktinės treneriui Edgarui Jankauskui.

Į pirmąją treniruotę susirinko 22 žaidėjai. Trūko tik gynėjo Tomo Mikuckio ir puolėjo Luko Spalvio, kurie iš savo klubų atskrido šiek tiek vėliau.

„Pirmasis įspūdis geras. Turėjom prieš treniruotę trumpą susirinkimą, treneris tikrai sugebėjo motyvuoti. Treniruotė buvo neilga, bet intensyvi, reikėjo išsijudinti po kelionės ir savaitgalio rungtynių. Buvo naujų dalykų – tai normalu, kai pasikeičia trenerių štabas“, – treniruotes apibendrino saugas Artūras Žulpa.

Trys naujokai su rinktine treniravosi pirmą kartą – „Marbella“ klubo gynėjas Edvinas Girdvainis ir Klaipėdos „Atlanto“ žaidėjai Markas Beneta bei Ovidijus Verbickas.

23 metų E. Girdvainio progresą prieš kviečiant į rinktinę treneris E. Jankauskas įvertino atskirai nuvykęs Ispaniją.

„Treneris buvo atvykęs, stebėjo rungtynes, po jų pasikalbėjome. Vėliau nieko nesitikėjau, tiesiog treniravausi ir žaidžiau. Vieną dieną paskambino ir sulaukiau pakvietimo“, – aiškino E. Girdvainis.

Buvęs Panevėžio „Ekrano“ gynėjas Ispanijos trečiajame divizone žaidžia jau antrą sezoną.

„Pradžioje buvo sunku, kol nemokėjau kalbos. Dabar išmokau, pripratau. Tik konkurencija labai didelė“, – pasakojo lietuvis. 

Anot jo, pats žaidimas greitesnis, kietesnis nei Lietuvos čempionate: „Prieš visas komandas turi kautis šimtu procentų, bet ypač sunku su lyderiais. Pavyzdžiui, esu varžęsis prieš puolėją Danielį Guizą, kuris su Ispanijos rinktine yra laimėjęs Europos čempionatą.“

Lietuvos ir Rumunijos rinktinės rungtyniaus trečiadienį, kovo 23-iąją, Džurdžu mieste. Rungtynes tiesiogiai transliuos televizijos kanalas LRT KULTŪRA.