Sportas

2021.01.06 14:35

Serbų krepšinio agento žodžiai įskėlė diskusiją: ar Jokičius jau dabar yra geresnis už Sabonį?

LRT.lt2021.01.06 14:35

Denverio „Nuggets“ klubui atstovaujantis ir NBA čempionate žibantis aukštaūgis Nikola Jokičius savo talentu ir atliekamais rezultatyviais perdavimais žavi viso pasaulio gerbėjus.

Šiame sezone N. Jokičius vidutiniškai renka po 24,1 taško, atkovoja po 11,7 kamuolio ir atlieka po 11,9 rezultatyvaus perdavimo. Pagal pastarąjį rodiklį vidurio puolėjas net pirmauja visoje lygoje.

Nenuostabu, kad unikali N. Jokičiaus savybė – galimybė atlikti įspūdingus perdavimus, jau ne vienerius metus žaidėją kelią į tą pačią lentyną su legendiniu lietuviu Arvydu Saboniu.

Tik 30-ies į NBA patekęs A. Sabonis stipriausioje planetos krepšinio lygoje sužaidė 7 sezonus, tačiau spėjo pasižymėti puikiu aikštės matymu ir nuostabiu varžovų gynybos skaitymu atliekant perdavimus.

Tiesa, N. Jokičiaus agentas, Miško Raznatovičius, tikina – jo klientas jau dabar geresnis už legendinį Arvydą Sabonį. Apie tai serbas kalbėjo su graikų tinklalapiu Sport24.gr.

„Kai jis buvo 19-os, galiu jus pasakyti, kad dabartiniai vizitine kortele tapę jo perdavimai atsidurdavo tribūnose ar atsimušdavo į sieną. Niekas jo nekritikavo. Visi tik drąsino. Kitais metais jis jau buvo geresnis ir tik toliau tobulėjo. Dabar jis – unikalus.

Nikola jau dabar geresnis nei Arvydas Sabonis. Su visa pagarba A. Saboniui, jis neturėjo tokios statistikos. Dabar N. Jokičius yra daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliekantis NBA žaidėjas. A. Sabonis savo laiku buvo stebuklingas žaidėjas, bet Nikola pasiekė naują lygį.

Taip kalbu ne todėl, kad Nikola yra mano klientas. Ir anksčiau tokio lygio krepšininkai niekada neturėjo tokios rezultatyvių perdavimų statistikos“, – aiškino M. Raznatovičius.

Tokie serbų krepšinio agento pasisakymai iššaukė ir diskusijas internete. Krepšinio gerbėjai piktinasi, kad A. Sabonis yra gerokai nuvertinamas M. Raznatovičiaus, nes lietuvis į NBA atvyko po sunkių traumų bei neturėjęs galimybės pademonstruoti savo sugebėjimų būdamas sveikų kojų ir turėdamas didesnį greitį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt