Sportas

2016.03.22 11:33

FIBA oficialiai patvirtino: federacijoms bus skiriamos sankcijos

basketnews.lt2016.03.22 11:33

Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) išplatino oficialų pranešimą, kuriame patvirtino, jog siekiant neleisti klubams dalyvauti Eurolygos organizuojamuose turnyruose bus imamasi griežtų priemonių.

Sekmadienį Prancūzijos sostinėje Paryžiuje susitikusi FIBA valdyba pareiškė, jog į laiškus neatsakančių Eurolygos vadovų elgesys yra nelegalus ir įžeidžiantis, todėl jam būtinas atsakas.

FIBA nusprendė netrukdyti šešiolikai komandų, dalyvausiančių pagrindiniame Eurolygos turnyre, tačiau federacijos, leidžiančios savo ekipoms dalyvauti Europos taurėje, bus baudžiamos.

„Federacijos, kurios leis savo klubams dalyvauti Europos taurėje ir taip parems nelegalius Eurolygos veiksmus, bus baudžiamos. Šios federacijos iš karto praras teisę dalyvauti visuose FIBA organizuojamuose turnyruose“, – skelbiama FIBA pranešime.

Tai reiškia, jog Lietuvos krepšinio rinktinė vietą Europos ir pasaulio čempionatuose išsaugos tik tuo atveju, jei LKF diskvalifikuos Europos taurę pasirenkančias komandas iš Lietuvos krepšinio lygos.

Federacijos būtų linkusios ir nedalyvauti Europos taurėje bei siekti tik vietos Eurolygoje, tačiau čia sąlygas kelia ir šio turnyro vadovai. Pavyzdžiui, Vieningosios ir Adrijos lygos norėdamos gauti vietą Eurolygoje, būtinai turi deleguoti bent tris komandas į Europos taurę.

Dar labiau situaciją komplikuoja tai, jog šios lygos nėra vieningos. Adrijos lygoje Eurolygos pusę palaiko serbai, tačiau kroatai ir slovėnai yra linkę rinktis FIBA. Tuo metu Vieningojoje lygoje į FIBA pusę žvelgia Čekijos atstovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.