Sportas

2021.01.05 13:56

Banguotą sezoną bandęs paaiškinti Kairys: emociškai perdegėme po nesėkmės „Žalgiriui“

LRT.lt2021.01.05 13:56

Vilniaus „Ryto“ treneris Donaldas Kairys klubo „YouTube“ kanale atsakė į keletą klausimų ir bandė paaiškinti nesėkmingo komandos periodo priežastis. Anot trenerio, vilniečių emociniai būklei smarkaii pakenkė pirmasis sezono pralaimėjimas „Žalgiriui“ ir po to sekusi nesėkmė Čempionų lygoje su „Peristeri“.

LKL sezoną šešiomis pergalėmis iš eilės pradėję „Ryto“ krepšininkai spalio 25 d. namuose neprilygo kauniečiams (72:84), o po dviejų dienų irgi namuose buvo 88:106 sutriuškinti Atėnų „Peristeri“ ekipos.

Anot D. Kairio, ši atkarpa bei komandos lyderio Demetriusio Jacksono praradimas smarkiai pakenkė emocinei komandos būklei. Po šių rungtynių „Rytas“ iki šiol sužaidė dar 9 mačus, iš kurių laimėjo tik tris, o šiame periode buvo nesėkmės prieš tokias ekipas, kaip „Nevėžis“ ir „Pieno žvaigždės“, beviltiška nesėkmė „Žalgiriui“ ir dvi be galo skaudžiai galinčios kainuoti nesėkmės su Rygos VEF.

„Sezono pradžia buvo linksma ir energinga, visi buvome pasiilgę krepšinio, daug emocijų. Bet tai buvo tik sezono pradžia, vienos komandos jau buvo pagavusios ritmą, kitos vėliau įsivažiavo. Mes jautėme savo ritmą, turėjome pranašumą. Manau, kad emociškai perdegėme po rungtynių su „Žalgiriu“, galbūt net jų metu. Tai atsiliepė rungtynėse su „Peristeri“ namuose, tos dvi patirtos nesėkmės mums kirto per skaudžiai ir negana to, iškart po tų rungtynių praradome savo lyderį, savo įžaidėją D. Jacksoną“, – kalbėjo D. Kairys.

Treneris džiaugėsi, kad nuo sausio pirmosios visa komanda gali kartu sportuoti treniruotėse, bet pripažino, jog naujokai – Ryanas Boatrightas ir Keithas Bensonas – dar nėra optimalios formos. Anot trenerio, jie gali parodyti tik 50 proc. savo galimybių.

Prieš pat šventes, gruodžio 23-ąją, „Rytas“ patyrė bene skaudžiausią sezono nesėkmę, kai Rygoje beviltiškai 60:84 nusileido VEF, taip iš esmės prarasdamas šansus žengti į kitą Čempionų lygos etapą.

„Skaudus ir labai reikšmingas pralaimėjimas, kuris mums kainuoja labai daug. Jį lėmė keli faktoriai: optimalios formos nebuvimas, pilna sudėtis treniravosi vieną treniruotę prieš rungtynes. Kitas dalykas, nesužaidėme savo rungtynių, žinojome, ko reikia, bet neišpildėme užduočių. Ir trečia – labai gerai sužaistos VEF rungtynes. Toks ir rezultatas. Turime tikslus ir kryptį – reikia dirbti, išlikti visiems kartu, nepasiduoti blogoms emocijoms ir tikėti tuo, ką darome“, – teigė D. Kairys.

Trečiadienį vilniečių laukia Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalis su Utenos „Juventus“, o D. Kairys prieš šį mačą ypač akcentuoja gynybą.

„Žinome savo varžovą, žaisime jau ne pirmą kartą, rengiamės būtent jiems. Pagrindinis akcentas yra gynyba, vienareikšmiškai gynyba. Utena turi labai įdomių puolimo variantų, įvairių, mums bus labai svarbu apsiginti, kad galėtume žaisti savo greitą žaidimą“, – kalbėjo „Ryto“ treneris ir sporto direktorius D. Kairys.