Sportas

2021.01.05 13:35

„Sūduva“ pristatė trenerį ir penktadaliu sumažėjusį biudžetą, šiuo metu turi tik 5 žaidėjus

Paulius Cubera, LRT.lt2021.01.05 13:35

Lietuvos čempionų titulą praradusi Marijampolės „Sūduva“ nuotolinėje vaizdo konferencijoje antradienį pristatė naująjį komandos vyr. trenerį ispaną Victorą Basadre. Klubo prezidentas Vidmantas Murauskas atskleidė, kiek mažės komandos biudžetas bei kaip šiuo metu atrodo komandos griaučiai.

V. Murauskas atskleidė, kad šiuo metu planuojamas komandos biudžetas yra apie 20 proc. mažesnis nei buvo pernai – t.y. apie 800 tūkst. eurų. Tiesa, „Sūduvos“ prezidentas į planuojamą biudžetą netraukia pinigų, kurie klubo kasą galėtų papildyti sėkmingo pasirodymo Europoje atveju.

Prezidentas taip pat atskleidė, kad „Sūduva“ turi sutartis vos su penkiais futbolininkais iš praėjusio sezono. Tai yra Semiras Kerla, Aleksandras Živanovičius, vartininkas Ivanas Kardumas, Thomas Solomonas ir Nicolas Gorobsovas.

Vienas komandos lyderių gynėjas S. Kerla neseniai bosnių žiniasklaidai atskleidė, kad „Sūduva“ pasiūlė jam ieškotis kito klubo, o V. Murauskas tai patvirtino: „Nežinau, kiek šansų (kad jis liks), kaip jam seksis, ieško kito klubo, tai yra tiesa. Mes norėtume, kad jis rastų kitą klubą.“

„Kitiems žaidėjams yra suteikta galimybė iki tam tikro laiko pasiieškoti kito klubo, jie dar neilgai gali tuo naudotis, kol kas išėjimų nėra.

Kalbamės su keletu lietuvių, kurie galėtų papildyti mūsų komandą, su marijampoliečiais taip pat. Žaidėjų paieškos vyksta, dirba tokia sudaryta kaip skautingo grupė, renka žaidėjus, siūlome treneriui, jis peržiūri. Šiandien iki pietų dar buvo susitikimų su vietiniais, atsakymo galutinio nėra, parašų nėra.

Numatyta pakviesti 4 žaidėjus iš jaunimo komandos, kurie jungsis prie treniruočių, kiek užsitarnaus – parodys ateitis“, – apie komandos komplektaciją kalbėjo V. Murauskas.

Naujasis komandos treneris V. Basadre prieš metus trumpai treniravo Vilniaus „Žalgirį“, bet ir išvykęs iš Lietuvos toliau sekė mūsų čempionatą, tad klubo vadovams padarė įspūdį savo žiniomis

„Surinkome informacijos apie trenerį galimais būdais, susisiekėme su treneriu, tris kartus diskutavome. Apie futbolą, apie sezoną, apie galimybes, kur jis mato mūsų praėjusio sezono klaidas. Mums tiko jo mąstymas.

Pokalbių su treneriais buvo daugiau, neslėpsiu. Visi pokalbiai prasidėjo nuo to, ar sekė komandą, ką matė. Victoras turėjo pranašumą, nes jis buvo palikęs Lietuvą, bet dėmesys liko, ne konkrečiai „Sūduvai“, bet visai A lygai. Jis pasirodė kaip žmogus, skiriantis futbolui ypač daug, kaip sakoma – 24 val. per parą“, – teigė V. Murauskas.

Pats V. Basadre kalbėjo mandagiomis frazėmis, dėkodamas klubo vadovams už galimybę dirbti „Sūduvoje“, teigė suprantantis, kokie iššūkiai ir tikslai jo laukia. Treneris atskleidė, kad į Marijampolę turėtų atvykti per savaitę, o čia atvyksta vienas, jo asistentais dirbs komanda, likusį „Sūduvoje“ po Sauliaus Širmelio išėjimo.

Paklaustas apie „Sūduvos“ praėjusiame sezone padarytas klaidas, ispanas teigė, kad nenori kalbėti apie klubo praeitį – reikia žiūrėti į dabartinę dieną ir ateitį.

„Mano filosofija yra kaip visų trenerių – laimėti. Dabar esame komandos statymo procese, norint žaisti kažkuriuo stiliumi, turime surasti tam tinkamu žaidėjus. Man svarbiausia yra komanda, visi žaidėjai dirbantys dėl vieno tikslo, kasdien treniruojantis.

Negali turėti tik vieno plano, kiekvienoms rungtynėms reikia prisitaikyti, turėti vis kitokį planą. Man svarbu ir gynyba, ir puolimas, standartinės situacijos“, – apie savo futbolo filosofiją teigė V. Basadre.

Apie komandos kito sezono tikslus paklaustas V. Murauskas teigė, kad nesurinkus sudėties nebūtų sąžininga ir protinga kalbėti apie tikslus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt