Naujienų srautas

Sportas2016.03.21 19:50

FIBA pristatė Čempionų lygą ir finansines garantijas

BNS 2016.03.21 19:50

Pirmadienį Paryžiuje FIBA pristatė debiutinį Europos 2016-2017 m. krepšinio Čempionų lygos sezoną, turnyro sistemą ir finansines garantijas. Iš viso numatyta 32 komandoms padalyti mažiausiai 4 mln. 420 tūkst. eurų.

„Tai – garantuotas minimumas. Suma, tikėta, išaugs, nes FIBA pasitelkė į pagalbą žmones, sukūrusius vieną sėkmingiausių pasaulyje sporto projektų – futbolo Čempionų lygą. Iš tikrųjų, FIBA pateikė labai patrauklų varžybų modelį, pagrįstą skaidrumu, sportiniu principu ir finansine nauda“, – sakė pristatyme dalyvavęs Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Pagal šį modelį visos reguliariojo sezono dalyvės (4 grupės po 8 komandas) gaus bent po 100 tūkst. eurų. Patekę tarp geriausių šešiolikos komandų klubai gaus dar bent po 20 tūkst., į aštuntuką – po 40 tūkst. eurų. Už ketvirtąją vietą bus skirta bent 60 tūkst. eurų, trečiąją – 80 tūkst., antrąją – 100 tūkst., o nugalėtojams – papildomi mažiausiai 340 tūkst. eurų. Iš viso Čempionų lygos laimėtojui numatyta mažiausiai pusė milijono eurų.

„Šios sumos – be papildomų rinkodaros lėšų ir pinigų už televizijos transliacijas. Tai – garantuoti pinigai. Pagal šį modelį naudą turėtų pajusti ne tik klubai, bet ir sirgaliai, nacionalinės lygos ir federacijos“, – sakė M. Špokas.

Klubams priklausys teisės į reklamą ant marškinėlių ir arenose, kaip ir lėšos, surinktos už bilietus.

Pasak jo, pristatydama ateinančio sezono Čempionų lygą, FIBA pabrėžė tai, kad ji bus ne išskirtinė, o visa apimanti ir suteikianti visiems klubams vienodas galimybes.

Čempionų lygoje dalyvauti sutiko 10 Europos šalių nacionalinės lygos – Belgija, Čekija, Graikija, Italija, Izraelis, Lenkija, Lietuva, Prancūzija, Turkija ir Vokietija. Joms priklausys pusė turnyro akcijų. Kita pusė priklausys FIBA.

Čempionų lygoje žaistų visi stipriausi žemyno klubai ir griežtai pagal sportinį principą – tik pagal nacionaliniuose čempionatuose užimtas vietas.

M. Špokas teigė nenorintis komentuoti neoficialios informacijos apie galimas FIBA sankcijas, tarp jų ir nacionalinių rinktinių pašalinimą iš oficialių FIBA varžybų, jei kai kurių valstybių komandos rinktųsi ne FIBA Čempionų lygą, o ULEB vykdomas varžybas, pirmiausia Europos taurę.

„Nenorėčiau komentuoti neoficialių žinių ar kalbų. FIBA posėdyje apie konkrečias sankcijas, kokios bus priimtos esamu laiku, sprendimo nebuvo. Buvo kalba tik apie tai, kas būtų, jei būtų. Todėl, spėlioti, kas bus ar gali būti, kol kas nėra prasmės“, – sakė LKF generalinis sekretorius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi