Naujienų srautas

Sportas2016.03.21 15:29

J. Jefimova neigia vartojusi dopingą ir rengiasi į Rio de Žaneirą

lrytas.lt 2016.03.21 15:29

Pasaulio plaukimo čempionė rusė Julija Jefimova pagaliau prabilo po to, kai jos organizme buvo rasta mildronato. Antrą kartą draudžiamus preparatus vartojusi J. Jefimova iš plaukimo pasaulio gali būti pašalinta visam laikui, tačiau pagaliau ji ryžosi kalbėti.

J. Jefimova išplatino vaizdo įrašą, kuriame paaiškino, kodėl vartojo mildronatą, ir teigė, kad nežinojo, jog šis uždraustas.

Rusė taip pat išreiškė norą dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse, kurioms toliau ruošiasi.

Lrytas.lt pateikia visą J. Jefimovos kalbą:

„Mieli draugai, jūs jau turbūt girdėjote, kad mano dopingo testas – teigiamas. Liūdžiu, kad apie tai sužinojote ne iš manęs, o perskaitėte. Kažkas labai pasistengė perduoti informaciją žurnalistams.

Man gaila, kad suteikiau skausmo artimiesiems ir draugams, komandos nariams ir jums – mane palaikantiems.

Esu profesionali sportininkė ir puikiai žinau, kad esu atsakinga už viską, kas yra mano organizme. Noriu atskleisti kelis faktus, kad viską geriau suprastumėte.

Visų pirma, aš negavau jokios informacijos, kad mildronatas yra uždraustas nuo šių metų. Nei iš Rusijos, nei iš tarptautinių organizacijų.

Antra – mildronatą paskutinį kartą vartojau tada, kai jis dar buvo legalus. Dėl medicininių problemų. Kaip mildronatas liko mano organizme po kelių mėnesių, aiškinasi ekspertai.

Trečia – mano karjeroje jau buvo atvejis, kai mane pagavo vartojant dopingą. Nuo tada labai atidžiai seku, ką vartoju. Ir garantuoju, kad visi vaistai, kuriuos dabar vartoju, yra leidžiami.

Aš kategoriškai neigiu, kad vartojau dopingą. Aš ketinu įrodyti, kad nepažeidžiau antidopingo taisyklių.

Ir dar – aš toliau treniruojuosi, nes tikiu, kad dalyvausiu Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse“, – kalbėjo J. Jefimova.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi