Sportas

2016.03.21 14:35

Garsūs Lietuvos krepšinio žmonės kviečia skleisti tolerancijos idėją

ELTA2016.03.21 14:35

Lietuvos krepšinio lyga (LKL) skelbia projekto #SavasTarpSvetimų, kuriuo siekiama skleisti tolerancijos idėją, pradžią.

LKL šiuos metus paskelbė tolerancijos metais, o projektas padės įprasminti lygos vadovų vertybes bei šio sezono tikslus. Projektas #SavasTarpSvetimų, pasitelkdamas krepšinio populiarumą, sieks skleisti toleranciją bei užkirsti kelią neapykantos kurstymui visuomenėje, padės kitos tautybės piliečiams įsilieti į pilnavertį gyvenimą Lietuvoje, skatins visuomenę būti pakantesne ir toleruoti kitų žmonių įsitikinimus.

„Kartu su generaliniu lygos rėmėju norime garsiai kalbėti apie šių dienų problemas ir jas spręsti. Norime skleisti žinią, jog visi esame vienodi, skiriasi gal būt tik mūsų odos spalva, tikėjimas, pažiūros, tačiau pas mus visus plaka ta pati širdis. Norime paliesti ir sirgalius, kurių tarpe kartais trūksta pagarbos ir supratimo kitų tautybių žmonėms, krepšininkams. Šį projektą intensyviai viešinsime lygos komandų arenose ir skatinsime fanus keisti savo požiūrį ir būti tolerantiškiems“, – teigė LKL komercijos direktorius Žygimantas Surintas.

Šio projekto vaizdo klipuose filmavosi daug garsių Lietuvos krepšininkų, trenerių bei žmonės iš Vilniaus Arkivyskupijos užsieniečių centro, kurie kvietė žmones keisti požiūrį ir prisidėti prie tolerantiškos visuomenės formavimo.

„Būtina tolerancija ir pats tai supratau būdamas užsienyje. Kaip man kartais buvo nelengva. Atsiduri visai kitame pasaulyje ir jei mane supantys žmonės būtų netolerantiški, man būtų buvę dar sunkiau. Lygiai taip pat įsivaizduoju ir į Lietuvą atvykusių žmonių būseną. Jeigu jie čia atvyko, jeigu mes juos čia pakvietėme, tai turime būtinai jiems padėti“, – teigė ne vienerius metus užsienyje dirbęs Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas.

LKL siekia, kad šis projektas taptų ne skambiais žodžiais, bet ir tikrais darbais, kurie padėtų žmonėms gerinti gyvenimo kokybę. Lyga jau pakvietė daugiau nei 30 žmonių stebėti „Karaliaus Mindaugo taurės“ turnyro kovų. Generalinis lygos rėmėjas ne tik skleis šio projekto žinią, bet ir sukurs kelias darbo vietas savo įmonėje užsieniečiams ir taip sieks palengvinti jų adaptaciją mūsų šalyje. Taip pat organizuos įvairius seminarus, diskusijas.

Lyga taip pat kvies į rungtynes ir supažindins su Lietuvos krepšinio istorija, komandomis ir geriausiais krepšininkais. Projekto dalyviai lankysis didžiausiose Lietuvos arenose ir stebės lemiamas LKL kovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt