Sportas

2013.03.07 13:24

Kauno savivaldybė dar labiau karpo paramą „Žalgiriui“

Kauno miesto savivaldybėje trečiadienį surengtame posėdį dėl paramos laikinosios sostinės sporto ekipoms paaiškėjo, kad savivaldybės parama Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubui gali būti dar mažesnė nei planuota.

Kauno miesto savivaldybėje trečiadienį surengtame posėdį dėl paramos laikinosios sostinės sporto ekipoms paaiškėjo, kad savivaldybės parama Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubui gali būti dar mažesnė nei planuota.

Kauno vadovai minėjo, kad savivaldybės parama į finansinę duobę patekusiam „Žalgiriui“ turėtų siekti apie 2 mln. Lt. Aiškėja, kad ši suma gali sumažėti dar bent 25 proc.

Šiemet Kauno sporto komandoms ir organizacijoms bus padalinti 3 mln. Lt. Iš viso paramą sporto klubams skirstanti darbo grupė sulaukė 85 paraiškų, kurių bendra prašoma suma siekia 11,4 Lt.

Tačiau Kauno savivaldybės galimybės kur kas kuklesnės – sportininkams bus paskirstyta tik 3 mln. Dar vieną milijoną planuojama skirti iš privatizavimo fondo, tačiau jis kol kas tuščias.

Trečiadienį posėdžiavusi darbo grupė paramos prašančias organizacijas paskirstė į keturias grupes.

Nebiudžetinės sporto mokyklos pasidalins 300 tūkst. Lt. Nevyriausybinėms organizacijoms skirta 0,5 mln. Lt. 200 tūkst. Lt atiteks S. Dariaus ir S. Girėno sporto centrui.

Kauno sporto komandos pasidalins 2 mln. Lt. Šiame sąraše yra ir Kauno „Žalgiris“. Taip pat į paramą pretenduoja kitos krepšinio komandos bei rankinio, tinklinio ir futbolo ekipos.

DELFI žiniomis, „Žalgiris“ gali tikėtis 1,5 mln. Lt paramos. Bet kokiu atveju, tai yra pusė visų Kauno sportininkams skirtų pinigų.

„Buvo tokie pasiūlymai, tačiau kol kas negaliu nieko patvirtinti. Panašu, kad bus skirta panaši suma, kaip jūs sakote“, – DELFI teigė Kauno miesto savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Albinas Grabnickas.

Galutinį sprendimą dėl paramos „Žalgiriui“ ir kitoms laikinosios sostinės ekipoms priims Kauno miesto taryba, kurios posėdis numatytas kovo 21 dieną.

DELFI primena, kad buvęs „Žalgirio“ savininkas Vladimiras Romanovas iš Kauno savivaldybės bandė išsireikalauti 10 mln. Lt. Po nevykusių derybų prieštaringai vertinamas verslininkas bent formaliai pasitraukė iš klubo savininko posto.

Buvęs „Žalgirio“ direktorius Vitoldas Masalskis yra minėjęs, kad klubui skubiai reikalingi bent 5 mln. Lt. V. Romanovas teigė, kad skola žaidėjams siekia jau 25 mln. Lt.

Atlyginimų žalgiriečiai nesulaukia iki šiol – pinigai žaidėjų sąskaitų nepasiekia jau tris mėnesius.