Sportas

2021.01.04 13:50

Anksti iš Dakaro priverstas trauktis Žala: toks reikalas labai muša per galvą

LRT.lt2021.01.04 13:50

Šių metų Dakaro ralis katastrofiškai susiklostė vienam iš favoritų užtimti aukščiausią vietą tarp lietuvių ekipažų vadintam Vaidotui Žalai. Sekmadienį pirmojo etapo dėl sankabos ir variklio gedimų neužbaigęs lenktynininkas, pirmadienį buvo priverstas pasitraukti iš varžybų.

Lenktynininką, kurio MINI bolidą sekmadienio vakarą taisę mechanikai sugebėjo prikelti variklį, sustabdė būtent variklio gedimas. V. Žala su šturmanu Paulo Fiuza buvo priversti stoti vos tik pradėjo judėti nuo starto pozicijų.

Žala: įvažiavus į kopas prasidėjo variklio problemos

„Klostėsi taip, kad išvažiavome. Viskas atrodė lyg ir neblogai. Atvažiavome iki starto, bet po starto nuvažiavome labai nedaug – kokius 2 kilometrus. Netrukus atsirado pašaliniai variklio garsai ir tam tikras kvapas, kuris byloja, kad artėja paskutinioji. Mes apsigręžėme, pajudėjimo kelio link ir užgesinome variklį. Tiek žinių“, – tvirtino nusivylęs lenktynininkas.

Lenktynininko automobilį teko tempti į bivaką, kurį jį apžiūrės komandos „X-Raid“ mechanikai. Pats V. Žala sunkiai dėliojo mintis po nesėkmingai susiklosčiusio šių metų Dakaro ralio.

„Tokiais momentais sunku sudėlioti mintis. Mintys padrikos. Tokiu momentu bandai dėlioti planą į priekį, kuris motyvuotų, bet gal dar truputį reikia laiko. Reikia sudėlioti mintis. Kaip, kas yra. Faktas, kad Dakaro pradžioje toks reikalas labai muša per galvą. Manau, kad anksčiau ar vėliau kažkokį planą susidėliosime. Tempiame bolidą iki bivako. „X-Raid“ komanda nori pasižiūrėti, kas ten per reikalai“, – kalbėjo V. Žala.