2021.01.02 15:06

Dakaro prologą įveikė visi lietuviai: Žalos greitis kainavo ratą, o Kancius susilaukė baudos

atnaujinta 16:16
LRT.lt2021.01.02 15:06

Šeštadienį Saudo Arabijoje startavo vienos iš sunkiausių lenktynių pasaulyje - Dakaro ralis. Jos prasidėjo nuo prologo - nulinio greičio ruožo. Prologo trasą įveikė visi 7 Lietuvos ekipažai ir sužinojo starto pozicijas pirmajame greičio ruože.

Motociklų ir keturračių klasė

Antrasis Dakarą pradėjęs Laisvydas Kancius prologą įveikė per 9 min. ir 13 sek. ir nuo keturračių klasės lyderio Aleksandro Giroudo atsiliko 1 min. ir 38 sek. Galutinėje šio greičio ruožo įskaitoje iki baudos gavimo lietuvis buvo 12–tas. Vėliau dakar.com atnaujino informaciją ir buvo paskelbta, kad L. Kanciui buvo skirta 5 min. bauda, o po jos lietuvis nukrito į 14–tą vietą.

„Viskas gerai, technika, vau, kaip važiuoja! Sudėtinga buvo navigacija, gal kiek per daug buvo streso. Bijau, kad būsiu padaręs vieną klaidą ir prašokęs vieną tašką. Teko apsisukinėti, dar prakirtau ratą. Bet šiaip fantastika – galima važiuoti.

Gan klaidus ruožas – atrodo, kad lygumos, bet kelias gana painus“, – po finišo igo2dakar kalbėjo L. Kancius.

Laisvydo Kanciaus pirmasis finišas!

Wow! Nuostabu ir tokiais žodžiais Laisvydas tryško prologo finiše!

Posted by iGo2Dakar on Saturday, 2 January 2021

Galutinėje įskaitoje keturračių ir motociklų laikai buvo padauginti iš 4, tad galutinis L. Kanciaus laikas buvo 41 min. ir 52 sek. Keturračių klasėje prologą laimėjo prancūzas A. Giroudo (30 min. ir 20 sek.), o antras liko argentinietis Manuelis Andujaras (30 min. ir 24 sek.).

Motociklų klasėje Arūnas Gelažninkas prologą įveikė per 7 min. ir 20 sek. ir nuo motociklų kategorijos lyderio atsiliko 1 min. ir 19 sek. Galutinėje šio greičio ruožo įskaitoje A. Gelažninkas liko 42–as.

Pritaikius laiko dauginimo kooficientą galutinis A. Gelažninko laikas buvo 29 min. ir 20 sek. Motociklų kategorijos prologe pirmąją vietą užėmė amerikietis Ricky Brabecas (24 min. ir 4 sek.), antras liko ispanas Joanas Barreda Bortas (24 min. ir 28 sek.).

„Pradžia buvo akmenuota, todėl važiavau labai ramiai, norėjau priprasti prie greičio. Antrą dalį važiavau greičiau, apšilom. Rytoj jau laukia pagrindinis darbas“, – mintimis apie prologą dalinosi A. Gelažninkas.

Arūnas Gelažninkas prologo finiše.

Arūnas Gelažninkas prologo finiše! Pradžia akmenuota, antroje dalyje buvo kur prasilėkti. #iGo2Dakar #iGo2DakarMedia #iGo2Dakar naujienas Jums pristato: @autoaibe @meyle_parts @stokker_lt @valvoline_lietuva @ginalaslt @nissan @if_draudimas @radiocentras @expedition.lt @hardmantuning @paradis_uab #dakar2021 #dakarrally #rallydakar #dakarinsaudi

Automobilių klasė

Prologo etapą automobilių klasėje greičiausiai įveikė katarietis Nasseras Al-Attiyah ir Pietų Afrikos lenktyninkas Brianas Baragwanathas, kurie trasą įveikė per identišką laiką - 5 min. ir 48 sek. Nuo jų 8 sek. atsiliko Saudo Arabijos lenktynininkas Yazeed'as Al Rajhi, kuris užėmė trečiąją vietą.

Automobilių klasėje pirmasis prologo trasą įveikė B. Vanago ir Felipe Palmeiro bolidas. B. Vanago laikas buvo 6 min. ir 11 sek. – bendroje įskaitoje dakar.com duomenimis Vanagas užėmė 20– tą vietą, o nuo etapo lyderio atsiliko 23 sek.

„Prologui darbas yra padarytas. Su automobiliu susipažinau visiškai naujai. Testuojant automobilį mes neturėjome tokių vietovių kaip čia, tad pojūtis – visiškai naujas. Greitis buvo pakankamas, nekvailiojome. Iš to ką matau, turėtume labai komfortabiliai pradėti rytojaus dieną“, – įspūdžiais apie prologą dalinosi B. Vanagas.

Prologas | Inbank TOYOTA GAZOO Racing Baltics

P20. Pagal planą.. Konservatyviai/greitai. Nepažinau bolido... Gerąja prasme. Testuojant neturėjome tokių sąlygų, čia atsiskleidė. Potencialo #ToyotaGazooRacingHilux'as turi daug. Ieškosim dar :) Rytojui turim komfortišką starto poziciją. Galima ramiai judėti į podiumą. PS Kaip matote, sportinio pykčio prisikaupę, kolektyvas nusiteikęs lėkti :) PPS Manau, kad LIVE galime susitikti/aptarti 19 val. LT laiku. Dakarą stebėkite su NAUJAUSIA OFICIALIA http://bit.ly/Dakaro_atributika ir taip stipriai prisidėsite prie Komandos! Inbank Lietuva #TOYOTAGAZOORacingBaltics #STIHL Mocevičiaus firma "Ginalas" Scandagra Toyota Lietuva Vostok-Europe Audimas BTT Cloud #ThinkPad Sandtler GmbH Trelo #SnapOnBusinessSolutions #PitlaneMotors Proud.LT Video: Arūno filmai

Posted by Benediktas Vanagas on Saturday, 2 January 2021

Tuo tarpu V. Žalos pilotuojamas ekipažas prologą įveikė dar greičiau. Galutinis V. Žalos laikas buvo 6 min. ir 8 sek. (nuo lyderio atsiliko 20 sek.), o tai jam leido galutinėje įskaitoje užsitikrinti 19-tą vietą. Tiesa, prologe V. Žalos automobilis neliko visiškai sveikas – trasoje buvo prakirstas vienas ratas.

„Pirmi keli kilometrai buvo truputį nervingi, po to viskas buvo geriau. O važiuojant į finišą, ką – gerai, kad Zarasuose pasitreniravome ant dviejų ratų važiuoti. Minkštoje vietoje pasvirome ant dviejų ratų ir galinį ratą numontavome“, – apie nuotaikingą finišą kalbėjo V. Žala.

Gerai, kad turėjome važiavimo treniruotę ant dviejų ratų Zarasuose😁

Gerai, kad turėjome važiavimo treniruotę ant dviejų ratų Zarasuose😁 Prologe - 19. Laukiame pirmo etapo🤜🤛 Agrorodeo Šiaulių bankas Motul Lietuva Bunasta Alterna auto UAB Švenčių studija Klaipėdos LEZ Nosted & UAB

Posted by Vaidotas Žala - Agrorodeo Racing on Saturday, 2 January 2021

Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio automobilis prologą įveikė per 7 min. ir 12 sek., nuo lyderio atsiliko 1 min. ir 24 sek., o galutinėje įskaitoje liko 48– tas.

Po finišo D. Vaičiulis teigė, kad starte nutiko kuriozas – neveikė vidinio ryšio sistema, bet problemą pavyko greitai sutvarkyti.

„Smagūs 10 km, trasa labai smagi. Daug posūkių, vietom galima važiuoti greitai, kartais reikėdavo stipriai stabdyti. Prologas – lašas jūroje. Svarbiausia buvo neprisidirbti“, – finiše atviravo A. Juknevičius.

Kreda Team komentaras po prologo!

Pitakas ir laimės pilnas bakas! 💪 #Dakar2021 prasidėjo! Su šiokiais tokiais nuotykiais jau starte - plačiau video reportaže! #KREDA #FullAttack KREDA - Jungtinės kredito unijos VIADA Lietuva Žalvaris MANVESTA Shell Lietuva UAB Noker Nosted & UAB Alwark Kärcher Home & Garden SoliTek Utenos Trikotažas Telšiai Sparti reklama Genys Brewing Co.

Posted by Antanas Juknevičius on Saturday, 2 January 2021

Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas prologo trasą įveikė per 6 min. ir 44 sek. Ekipažas galutinėje įskaitoje liko 42–as, o nuo lyderio atsiliko 56 sek.

Gintas Petrus ir Jose Marquesas prologą įveikė per 7 min. ir 48 sek., nuo lyderio atsiliko 2 min. ir 10 sek.Toks laikas leido užimti 57– tą vietą galutinėje įskaitoje.

Po finišo G. Petrus igo2dakar teigė, kad automobilis turi problemų – neveikia vienas ventiliatorius ir kaista variklis.

11 km ilgio nulinis greičio ruožas yra itin svarbus, kadangi sekmadienį startuosiančiame pirmajame greičio ruože dalyviai bus išrikiuoti pagal prologe parodytus rezultatus.

Po šio greičio ruožo įvyks ir podiumo ceremonija.