Sportas

2020.12.31 16:15

Įdomiausios 2020-ųjų istorijos: nuo Europos čempiono gyvenimo tragedijos iki triukšmo dėl olimpinės aprangos

LRT.lt2020.12.31 16:15

Koronaviruso pandemijos šešėlis, 2020-aisiais sukaustęs visą sporto pasaulį, dažnai užslinkdavo ir ant sporto naujienų portalų antraščių bei tapo nuolatiniu šių besibaigiančių metų palydovu.

Kai ankstyvą pavasarį buvo sustabdyti įvairių sporto šakų nacionaliniai čempionatai bei tarptautiniai startai, iš susidariusios situacijos turėjo suktis ir sporto žurnalistai, kuriuos ištikusi naujoji realybė privertė ieškoti praeities įdomių istorijų ar užduodamuose klausimuose sportininkams paliesti pandemijos temą.

Tiesa, metus paįvairino ir Lietuvos sporto pasaulyje kilę skandalai ar užsiplieskusios karštos temos.

Prieš pasitikant geresnio ir šviesesnio gyvenimo viltį žadančius 2021-uosius, portalas LRT.lt pristato įdomiausias ir daugiausiai skaitytojų dėmesio sulaukusias 2020 m. sporto publikacijas.

Europos čempiono gyvenimo tragedija

Trijų dalių žurnalisto Ryčio Kazlausko straipsnių cikle, beveik pavirtusiame į žurnalistinį tyrimą, sekama Mykolo Ruzgio gyvenimo pėdsakais.

Tarpukariu iš JAV atvykęs į Lietuvą atvykęs Amerikos lietuvis prisijungė prie mūsų šalies krepšinio rinktinės bei tapo Europos čempionu. Kaune šeimą kurti pradėjęs M. Ruzgys turėjo palikti Lietuvą kilus Antrajam pasauliniam kartui.

Straipsnių cikle pasakojama apie Lietuvos likusios M. Ruzgio šeimos vargus, įspūdingą krepšininko ir trenerio karjerą Vakarų Europoje, antrąją šeimą bei mįslėmis apgaubtą gyvenimo pabaigą.

Pirma dalis:

Antra dalis:

Trečia dalis:

Pokalbis su Lietuvos pilietybės siekiančiu Ignu Brazdeikiu

Niujorko „Knicks“ klube rungtyniaujantis Kaune gimęs, bet Kanadoje užaugęs Ignas Brazdeikis svajoja apie žaliai baltus Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės marškinėlius.

Krepšininkas dar vasarą specialiame interviu LRT.lt prisipažino, kad tikisi gauti mūsų šalies pilietybę.

Plačiau apie tai – R. Kazlausko straipsnyje.

„Trijų milijonų“ himno sėkmės receptas

Šiais metais Sidnėjaus olimpinių žaidynių metu išgarsėjusio ir antrąją „Tautiška giesme“ tituluojam Marijono Mikutavičiaus kūriniui „Trys milijonai“ sukako dvidešimt metų.

Straipsnių cikle „Kaip gimsta sporto himnai“ R. Kazlauskas pakalbino „Trijų milijonų“ dainos autorių M. Mikutavičių, kuris pasidalijo savo mintimis apie kūrinio populiarumo priežastis.

Beprotiška moterų krepšinio rinktinės kelionė į pasaulio čempionatą

Prieš 14 metų Lietuvos moterų krepšinio rinktinė išgyveno beprotiškas dienas. Į pasaulio čempionatą Brazilijoje skridusi komanda užstrigo Prancūzijos Gvianoje ir niekaip negalėjo pasiekti pirmenybių vietos.

R. Kazlausko straipsnyje apie dienas, praleistas karantine, nuotykius bandant nuskristi į Brazilija prisiminimais pasidalijo buvusios rinktinės krepšininkės:

Australijos rinktinėje žaidusio lietuvio gyvenimo istorija

Algis Ignatavičius – turbūt tik absoliučiai mažumai Lietuvos krepšinio sirgalių girdėtas vardas ir pavardė. 1956-aisiais tuomet 25-erių A. Ignatavičius atstovavo Australijos rinktinei Melburno olimpinėse žaidynėse.

Iki šiol Australijoje gyvenantis ir iš Lietuvos kilus karui emigravęs vyras išskirtiniame interviu pasidalijo pasakojimu apie įdomią savo gyvenimo istoriją.

Plačiau apie tai – R. Kazlausko publikacijoje:

Daug triukšmo dėl olimpinės aprangos

Liepos 23-ąją Lietuvos tautitinis olimpinis komitetas (LTOK) pristatė pristatė aprangą, kurią mūsų šalies olimpiečiai vilkės kitais metais vyksiančiose Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Viešumoje pristatyta olimpinė apranga sukėlė didžiulias audras viešojoje erdvėje, o vienas aršiausių naujo modelio aprangos kritikų tapo žinomas dizaineris Juozas Statkevičius, pateikęs savo griežtą verdiktą.

Daugiau apie tai – Pauliaus Cuberos straipsnyje:

Sidnėjaus olimpinių žaidynių aidai

2020-aisiais sukako 20 metų nuo sėkmingiausių Lietuvos sportininkams Sidnėjaus olimpinių žaidynių. Australijoje prieš du dešimtmečius vykusiose žaidynėse mūsų šalies atletai iškovojo du aukso ir tris brozninius medalius.

Žurnalistas Paulius Cubera jubiliejaus proga pakalbino medalius iškovojusius sportininkus, kurie pasidalijo iki šiol ryškiais prisiminimais. Visą straipsnių seriją galite rasti čia.

Netikėta ėjikės karjeros pabaiga

Geriausia 2019 metų lengvaatlete išrinkta ėjikė Živilė Vaiciukevičiūtė šių metų birželio mėnesį netikėtai pranešė baigianti profesionalės karjerą.

Vos 24-erių sportininkė turėjo bilietą į Tokijo olimpines žaidynes ir sparčiai brovėsi tarp geriausių Europos sportinio ėjimo rungties atstovių.

Tokį sportininkės sprendimą iki šiol gaubia ir nežinios skraistė, o galimas atletės pasitraukimo iš didžiojo sporto priežastis nagrinėjo P. Cubera:

Futbolo rinktinės vairininko įspūdžiai

2020-ieji tapo Lietuvos vyrų futbolo rinktinės sublizgėjimo metais. Po ketverius metu trukusių pralaimėjimų serijos nacionalinę ekipą į pergalių kelią sugrąžino Valdas Urbonas.

Specialistas apie sunkius išbandymus su rinktine bei pasipylusias pergales bendravo su P. Cubera:

Strapsnių ciklas „Lietuvos futbolo istorija”

Devynių portalo LRT.lt žurnalistų P. Cuberos ir Vaidoto Kazlausko straipsnių cikle apžvelgiami įspūdingiausi ir labiausiai į istoriją įsirėžę mūsų šalies futbolo rinktinės pasirodymai.

Straipsnius pagyvina ne tik tų dienų futbolininkų ir trenerių prisiminimai, bet ir archyviniai kadrai.

Visus straispnio ciklus galite rasti čia.

Lietuvą sukrėtusi motociklininko avarija ir jo bandymas sugrįžti į didįjį sportą

Garsiausias Lietuvos motokroso sportininkas Arminas Jasikonis rugsėjo 27 d. viename iš pasaulio čempionato etapų patyrė skaudžią avariją, ji baigėsi Italijos ligoninėje sukelta dirbtine koma ir baime dėl 23 metų vaikino sveikatos bei gyvybės.

Po skaudžios nelaimės praėjus pustrečio mėnesio Arminas jau galvoja, kaip grįžti į didįjį sportą, ir su šypsena veide gali pasakoti apie medikų verdiktą – įvyko stebuklas.

Daugiau apie tai P. Cuberos straipspnyje:

Lietuvos futbolo legendos prisiminimai

Prieš pustrečių metų ryškią futbolininko karjerą užbaigęs Marius Stankevičius pasinėrė į trenerio darbą. Žinomuose užsienio klubuose rungtyniavęs lietuvis per savo karjerą sutiko ir futbolo legendomis tituluojamų specialistų bei žaidėjų.

Apie tai M. Stankevičius mintimis pasidalijo su LRT.lt žurnalistu V. Kazlausku.

Pirma pokalbio dalis:

Antra dalis

Tinklininkus Druskininkuose treniruojantis policijos pareigūnas

Edgaras Suchanekas gyvena išties įdomiu ritmu. Dieną druskininkietis dirba policijos nuovadoje, o vakare nusivelka pareigūno uniformą ir Druskininkų sporto centre treniruoja jaunuosius miesto tinklininkus.

Vyro pokalbis su V. Kazlausku:

Geriausio Lietuvos smiginio žaidėjo kelias

Darius Labanauskas – žmogus Lietuvoje susidomėjimą smiginiu pakėlęs į naujas aukštumas. Dar 2019 m. tarp aštuonių pajėgiausių pasaulio čempionato žaidėjų patekęs lietuvis apie savo kelią į smiginio sportą bei varžybų įtampą dalijosi mintimis su P. Cubera:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt