Sportas

2016.03.18 13:21

UEFA švelniai nubaudė V. Putiną garbinusį futbolininką

lrytas.lt 2016.03.18 13:21

Maskvos „Lokomotiv“ futbolo klubo saugas Dmitrijus Tarasovas sulaukė labai švelnios UEFA baudos už tai, kad po Europos lygos šešioliktfinalio mačo su Stambulo „Fenerbahce“ nusimetė marškinėlius, po kuriais buvo dar vieni, ant kurių puikavosi Vladimiro Putino atvaizdas karine uniforma ir užrašas „pats mandagiausias prezidentas“.

UEFA už tokį išsišokimą futbolininkui skyrė vos penkių tūkstančių eurų baudą.

Anksčiau buvo skelbta, kad D. Tarasovas gali sulaukti dešimties rungtynių diskvalifikacijos, tačiau tokie spėjimai nepasitvirtino.

Kur kas skaudžiau žaidėją nubaudė pats klubas – „Lokomotiv“ žaidėjų skyrė 300 tūkst. eurų baudą.

Dar prieš mačą D. Tarasovas garsiai ir nedviprasmiškai buvo pareiškęs: „Mes Stambule žaisime futbolą, o ne kariausime su tribūnomis bei turkų tauta.“

Mat Rusijos ir Turkijos santykiai pašlijo po lapkričio 24-osios, kai po daugelio rusų aviacijos oro erdvės pažeidimu, Turkijos naikintuvas numušė Rusijos bombonešį.

D. Tarasovo išsišokimas Stambulo stadione nevirto rimtomis bėdomis su turkų sirgaliais tik todėl, kad marškinėlius su V.Putinu jis parodė tik keliems sektoriams. Ir tai – žaidėjas buvo nušvilptas. Jei stadiono kameros būtų nukreiptos į rusą, o vaizdas parodytas švieslentėje, buvo galima sulaukti ir riaušių.