Lietuvos vyrų futbolo rinktinės treneris Edgaras Jankauskas penktadienį pristatė savo suburtą trenerių štabą, rinktinės žaidėjų sąrašą rungtynėms su Rusija ir Rumunija bei pasidalijo mintimis apie šias draugiškas rungtynes.
Į rinktinės trenerių kolektyvą E. Jankauskas pasikvietė Igorį Moriną, Roką Garastą ir Audrių Ramoną.
I. Morinas – ilgametis rinktinės žaidėjas, atstovavęs Vokietijos „Bundesliga“ komandoms.
R. Garastas – labai entuziastingas, vienas perspektyviausių Lietuvos trenerių, žengiantis kartu su šiuolaikinėmis futbolo technologijomis.
A. Ramonas – jau dirbęs su rinktine ir dabar treniruos vartininkus.
Galutiniame sąraše nėra keturių futbolininkų, kurių aistruoliai rinktinėje visada laukia – Arvydo Novikovo, Giedriaus Arlauskio, Žydrūno Karčemarsko ir Mariaus Stankevičiaus.
„Labai gaila, kad nebus A. Novikovo. Jo žmona laukiasi pirmagimio ir Arvydas paprašė, kad galėtų būti šalia jos.
Ž. Karčemarskas nori susikoncentruoti į klubinį žaidimą, jo kontraktas greitai baigsis. Jis prašė būti nekviečiamas į šias rungtynes. Kaip jis sakė, suteikia galimybę kitiems vartininkams.
Kalbėjau ir su G. Arlauskiu. Jis buvo traumuotas, dabar net nežaidžia, tad šiame cikle jis prašė būti nekviečiamas. Žiūrėsime ateityje.
Marius Stankevičius labai entuziastingai priėmė kvietimą, bet klubas prašė, kad jis liktų, nes jie kovoja dėl galimybės patekti į aukščiausią Ispanijos lygą. Sutarėme, kad į draugiškas nevažiuos“, – šias rinktinės netektis apibendrino E. Jankauskas.
Nepaisant dviejų vartininkų – G. Arlauskio ir Ž. Karčemarsko – netekties, E. Jankauskas neišgyvena dėl šios pozicijos ir išlieka optimistiškas.
„Yra galvosūkių ir galvos skausmo – žaidėjų laikas, svarba jų komandose, lygis, kur jie žaidžia. Norisi, kad jie kiltų aukštyn, bet bandysime sudaryti stipriausią sudėtį, kokią turime. Stengiuosi išlikti pozityvus“, – kalbėjo E. Jankauskas.
Treneris juokavo, kad kuo arčiau rungtynės su galingomis Rumunijos ir Rusijos komandomis, tuo labiau prakaituoja delnai.
„Tikrai labai galingi varžovai, kruopščiai analizavome jų rungtynes, o kuo kruopščiau tai darai, pradeda vis labiau prakaituoti delnai.
Abi komandos turi galingas sudėtis, rungtynes jie priims kaip svarbias, nes tai vienas paskutinių testų prieš Europos čempionatą.
Komandos – atakuojančio tipo, kamuolį laikančios, turinčios aukšto techninio lygio žaidėjus. Bus įdomu pasitikrinti savo jėgas – tobulėjimui tai bus puiki patirtis.
Gal ir norėtųsi žaisti su Butanu ar Liuksemburgu, bet geriausia tobulėti, kai žaidi su stipriu priešininku. Tada parodo, kur tu esi, tavo klaidas“, – pasakojo strategas.
Jis nenorėjo atskleisti ir to, kokį žaidimą rodys rinktinė – gynybinį ar bus aktyvūs ir puolime.
„Dviračio išradinėti nebandysime“, – paslaptingas buvo jis.
Lietuvos rinktinės žaidėjų sąrašas rungtynėms su Rumunija ir Rusija (vardas, pavardė, klubas, šalis)
Vartininkai:
Vytautas Černiauskas (Bukarešto „Dinamo“, Rumunija);
Emilijus Zubas (Belsko Bialos „Podbeskidzie“, Lenkija);
Ernestas Šetkus („Sivasspor“, Turkija).
Gynėjai:
Vytautas Andriuškevičius (Leuvardeno „Cambuur“, Olandija);
Markas Beneta (Klaipėdos „Atlantas“);
Valdemaras Borovskis (Jonavos „Lietava“);
Deividas Česnauskis (FK „Trakai“);
Georgas Freidgeimas (Pavlodaro „Irtyš“, Kazachstanas);
Edvinas Girdvainis („Marbella“ FC, Ispanija);
Linas Klimavičius (Vilniaus „Žalgiris“);
Tomas Mikuckis (Chabarovsko „SKA Energija“, Rusija);
Egidijus Vaitkūnas (Vilniaus „Žalgiris“).
Saugai:
Vytautas Lukša (Vilniaus „Žalgiris“);
Saulius Mikoliūnas (Vilniaus „Žalgiris“);
Mindaugas Panka (Petah Tikvos „Hapoel“, Izraelis);
Deimantas Petravičius („Nottingham Forest“, Anglija);
Vykintas Slivka (Hertogenboso „Den Bosch“, Olandija);
Artūras Žulpa (Kostanajaus „Tobol“, Kazachstanas);
Mantas Kuklys (Vilniaus „Žalgiris“);
Ernestas Veliulis (Marijampolės „Sūduva“);
Ovidijus Verbickas (Klaipėdos „Atlantas“).
Puolėjai:
Deivydas Matulevičius (FC „Botosani“, Rumunija);
Lukas Spalvis („Aalborg“ BK, Danija);
Fedor Černych (Balstogės „Jagiellonia“, Lenkija).