Naujienų srautas

Sportas2016.03.17 12:42

Lietuvos penkiakovininkams – nerimas dėl olimpinių žaidynių organizavimo

ELTA 2016.03.17 12:42

Rio de Žaneire (Brazilija) vykęs pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės etapas buvo generalinė repeticija prieš olimpines žaidynes. Iš Brazilijos grįžę Lietuvos penkiakovininkai pripažino, kad brazilams teks įdėti dar daug darbo, kad varžybos vyktų sėkmingai.

Didžiausi nesklandumai Brazilijoje vyko per moterų kombinuotą šaudymo ir bėgimo rungtį. Dėl smarkaus lietaus kelioms dalyvėms neveikė lazeriniai pistoletai, todėl kai kurios sportininkės prarado turėtas pozicijas. Pasaulio taurės savininkė lietuvė Laura Asadauskaitė dėl tos pačios problemos prarado viltis kovoti dėl aukščiausių vietų.

„Brazilai dar ne visai gerai pasiruošę olimpinėms žaidynėms. Kaip matėme per moterų varžybas daug sportininkių turėjo problemų šaudant, nes paprasčiausiai organizatoriai nepasirūpino stogeliais, kurie apsaugotų pistoletus nuo lietaus. Apie tai reikia pagalvoti iš anksto“, – sakė Tarptautinėje šiuolaikinės penkiakovės sąjungoje dirbantis Andrejus Zadneprovskis.

Nepaisant to, kad problemų su šaudymu turėjo ne tik L. Asadauskaitė, bet ir paskutinėje rungtyje tarp lyderių buvusios sportininkės, apie varžybų nutraukimą kalbos nebuvo.

„Kombinuotos rungties direktorius buvo brazilas, kuris turbūt neturėjo dar patirties. Žinoma, su jo buvo ir Tarptautinės federacijos delegatai, bet niekas neprisiėmė atsakomybės sustabdyti varžybas. Juolab, kad problemos atsirado tik rungties pabaigoje“, – pasakojo A. Zadneprovskis.

A. Zadneprovskis sutiko, kad šios varžybos bus gera pamoka ateičiai ir kitą kartą Lietuvos penkiakovininkai į varžybas vešis savo pistoletus. Tą taisyklės leidžia.

Pasak tituluoto Lietuvos penkiakovininko, seniau naudoti pistoletai būtų veikę ir per lietų: „Anksčiau pistoletai buvo mechaniniai, o dabar – lazeriniai. Elektronika su vandeniu nedraugauja“.

Nepaisant daugybės nusiskundimų, organizatoriai ir Tarptautinė šiuolaikinės penkiakovės sąjunga viešai džiaugėsi sėkminga generaline repeticija prieš olimpines žaidynes.

„Natūralu, kad organizatoriai po renginio sakė, kad viskas buvo tvarkoje. Jie pabrėžė, kad dar yra laiko ir visiems tarptautinės federacijos delegatams pažadėjo, kad žaidynės bus aukšto lygio ir tokios problemos nepasikartos. Buvo problemų ir su teisėjavimu. Apskritai, šis etapas parodė visas spragas, kurias reikės taisyti iki žaidynių. Džiaugiuosi, kad nebuvo jokių rūpesčių dėl žirgų“, – pripažino A. Zadneprovskis.

Dešimtąją vietą Brazilijoje užėmęs J. Kinderis džiaugėsi, kad per vyrų varžybas sudėtingos oro sąlygos nepasitaikė. Sportininkas vis dar kovoja dėl olimpinio kelialapio, todėl jam svarbiausia šiuo metu rinkti reitingo taškus.

„Stengiuosi neskaičiuoti, kokių rezultatų reikia. Koncentruojuosi į darbą ir į varžybas. Tokių startų, kaip Rio de Žaneire, man laisvai užtektų patekimui į olimpines žaidynes. Dar laukia pasaulio taurės etapas ir planetos pirmenybės, kuriose bus dalinama daugiau reitingo taškų, todėl olimpinis kelialapis yra realus“, – pabrėžė J. Kinderis.

2017 metais Lietuvoje pirmą kartą vyks pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės finalas. Jis bus organizuojamas naujame Druskininkų sporto centre.

„Šis objektas bus naudingas ne tik šiuolaikinei penkiakovei, bet ir kitoms sporto šakoms, tokioms kaip boksas ar imtynės. Mūsų federacijai taip pat reikės išnaudoti šį objektą, nes sportininkai ten galės tinkamai ruošis rimtoms varžyboms. Praktiškai visus metus ten galima bus organizuoti stovyklas“, – sakė A. Zadneprovskis.

Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos prezidentas Darius Barakauskas ir A. Zadneprovskis sutartinai pabrėžė, kad pasaulio taurės etapas Brazilijoje parodo, kad svarbiausioms planetos varžyboms reikia ruoštis atsakinga ir iš anksto.

„Mūsų sportas pasidarė nenuspėjamas ir techniškai sudėtingas. Rio de Žaneire pamatėme, kad olimpinės žaidynės artėja, bet dar ne viskas iki galo padaryta. Liko penki mėnesiai, o problemų dar nemažai, todėl norint organizuoti gero lygio varžybas, reikia pradėti ruoštis daug anksčiau“, – kalbėjo J. Kinderio treneris A. Zadneprovskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi