Sportas

2016.03.17 11:05

Lietuvoje vyks pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas

ELTA2016.03.17 11:05

Tarptautinė baidarių ir kanojų irklavimo federacija Lietuvai patikėjo teisę rengti 2016 metų pasaulio meistrų čempionatą. Planetos pirmenybės vyks liepos 23–24 dienomis Trakuose.

„Tai pirmas tokio masto baidarių ir kanojų irklavimo renginys Lietuvoje. Mums tai didžiulis iššūkis, nes iki tol Lietuvoje vykdavo mažesnės tarptautinės varžybos, kuriose dalyvaudavo daugiausia kaimyninių šalių sportininkai, o dabar lauksim atvykstančių daugiau negu 300 irkluotojų iš mažiausiai 20 šalių“, – sakė Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos prezidentas Aleksandras Alekrinskis.

Meistrų, dar vadinamose veteranų, varžybose dalyvauja ne mažiau kaip prieš penkerius metus profesionalų karjerą baigę ir mažiausiai 35 metų amžiaus sulaukę baidarių ir kanojų irkluotojai, suskirstyti į grupes pagal amžių. Varžybos vyksta 200 ir 2000 m distancijose.

Vienas pirmųjų į pasaulio čempionatą užsiregistravusių dalyvių – net ketveriose olimpinėse žaidynėse dalyvavęs daugkartinis pasaulio čempionas Egidijus Balčiūnas. Trakuose jam teks varžytis ne tik su Europos šalių, bet ir JAV, Kanados, Australijos ir kitų šalių irkluotojais.

„Prie istorinės pilies esanti Trakų irklavimo bazė yra laikoma viena gražiausių Europoje. Trakai unikalūs ir tuo, kad čia varžybos vyksta natūraliame vandens telkinyje – ežere, o ne dirbtiniuose vandens kanaluose, kur dažniausiai rengiamos didžiausios irklavimo varžybos.

Todėl Tarptautinė baidarių ir kanojų irklavimo federacija rodo didelį dėmesį, kad Trakuose vyktų daugiau tarptautinių varžybų. Jeigu pavyks sėkmingai organizuoti meistrų pasaulio čempionatą, sieksime Lietuvoje rengti pasaulio taurės varžybas ar pasaulio jaunių čempionatą, o tolimesnėje ateityje Europos ar pasaulio suaugusiųjų čempionatą“, – teigė A. Alekrinskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.