Sportas

2016.03.16 23:15

Didžiausia R. Meilutytės varžovė J. Jefimova vėl pagauta vartojanti dopingą

15min.lt2016.03.16 23:15

Rusijos dopingo skandalas ir toliau sproginėja. Pagauta plaukikė Julija Jefimova gali būti pašalinta iš sporto visam gyvenimui.

Rusijos plaukimo rinktinės lyderė įkliuvo dėl vartojamo mildronato. Dopingo rūšies, kuri pastaruoju metu pakirto ne vieną garsų Rusijos sportininką.

Oficialiai to nepatvirtino Rusijos plaukimo federacija, bet remdamiesi patikimais šaltiniais tai skelbia daugelis Rusijos sporto portalų.

Jeigu gandai pasitvirtintų, J. Jefimova iš sporto gali būti pašalinta visam gyvenimui, nes ji jau anksčiau bausta už dopingo vartojimą.

2014 metais už draudžiamo preparato DHEA vartojimą JAV besitreniruojanti rusė buvo 16-ai mėnesių pašalinta iš sporto. Tarptautinė plaukimo federacija (FINA) patikėjo sportininkės pasiteisinimu, kad dėl silpnos anglų kalbos ji nesuprato, kad jos naudojamame preparate buvo DHEA. Vis dėlto, daugelis sporto apžvalgininkų mano, kad už tokio sprendimu kyšo rusų ausys ir gal pinigai.

Po diskvalifikacijos grįžusi rusė triumfavo Kazanėje vykusiame pasaulio čempionate ir 100 metrų krūtine finale pranoko Rūtą Meilutytę.

Šiais metais jai priklauso geriausias sezono rezultatas.

Pati plaukikė ne kartą yra neigusi, kad vartoja dopingą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.