Sportas

2016.03.16 17:26

Korupciją pripažinusi FIFA reikalauja JAV grąžinti konfiskuotas lėšas

15min.lt 2016.03.16 17:26

FIFA pripažino, kad metų konkursai dėl teisės organizuoti pasaulio futbolo čempionatus 1998 ir 2010 metais buvo neteisėti. Maža to, FIFA reikalauja JAV dešimčių milijonų dolerių kompensacijos už jai padarytą žalą. Anot FIFA, ji yra įsišaknijusios korupcijos pačioje FIFA auka ir turėtų gauti pinigus, kuriuos JAV teisėsauga konfiskavo.

FIFA nusiuntė 22 puslapių raštą JAV generalinei prokuratūrai, kuriame reikalauja grąžinti iš įvairių buvusių FIFA darbuotojų konfiskuotas lėšas. Anot FIFA, šios lėšos turi būti panaudojamos futbolo plėtrai.

Nors FIFA vadovaujant buvusiems prezidentams, Joao Havelange'ui ir Seppui Blatteriui, korupcija buvo giliai įsišaknijusi organizacijos kultūroje. FIFA teigia, kad būtent ji yra korupcijos auka, praradusi daugybę pinigų ir gerą vardą bei reputaciją.

„Šios lėšos turi atitekti nusikaltimų aukoms – tai FIFA bei kitos jos narės ir asociacijos“, – rašoma FIFA pareiškime.

Iš viso net 42 buvę FIFA darbuotojai yra suimti, teisiami arba vis dar laukia ekstradicijos į JAV. Kadangi JAV ėmėsi FIFA korupcijos bylos, visi įtariamieji teisiami pagal šios šalies įstatymus.

FIFA pareiškime paaiškėjo ir įdomi detalė, susijusi su 2010 metų pasaulio futbolo čempionatu PAR. Pasirodo, kad FIFA vykdomojo komiteto nariai prieš balsuodami, kam skirti čempionato rengimo tesies, iš PAR gavo 10 mln. dolerių kyšių.

Šiuo metu JAV teisėsauga yra konfiskavusi daugiau nei 151 mln. JAV dolerių. Šie pinigai yra paimti arba įšaldyti įtariamųjų bankų sąskaitose, rasti pas įtariamuosius grynais ir pan.

FIFA šiuo metu reikalauja apie 50 mln. dol. Anot organizacijos, tai padengtų išlaidas už įtariamiesiems buvusiems darbuotojams mokėtas algas, premijas, išlaidas už jų komandiruotes ir pan.