Sportas

2016.03.15 20:37

R. Meilutytė ir jos treneris patenkinti šio sezono startais

LRT.lt 2016.03.15 20:37

Olimpinė čempionė Rūta Meilutytė dalyvavo praėjusį savaitgalį Škotijos sostinėje Edinburge vykusiose tarptautinėse plaukimo varžybose, kurios buvo vienas iš pasirengimo etapų 2016 metų Olimpinėms žaidynėms. Kaip teigiama pranešime spaudai, varžybų rezultatais liko patenkinta ir R. Meilutytė, ir jos treneris Jonas Ruddas.

„Jaučiuosi labai gerai. Rezultatai buvo geresni, nei tikėjausi. Esu labai patenkinta Aukštų tikslų sau nekėliau“, – sakė į Plimutą grįžusi Lietuvos plaukikė.

Pasak jos, plaukti greitai buvo gana sunku, nes šiuo metu treniruotės yra labai intensyvios, o specialiai prieš šiuos startus poilsio skirta nebuvo.

Plaukdama 100 m krūtine Edinburgo 50 m ilgio baseine, R. Meilutytė pasiekė antrą rezultatą pasaulyje šį sezoną – 1 min. 5,82 sek., o per pirmąją 50 m atkarpą užfiksavo šiemet geriausią rezultatą pasaulyje – 30,4 sek. Ji taip pat laimėjo 100 m ir 50 m plaukimus. Pastarojo finalą lietuvė laimėjo nuotolį įveikusi per 30.69 sek.

„Rūtos rezultatai labai malonūs. Nežinojome kaip seksis. Dėl to šioms varžyboms ypatingų tikslų nekėlėme, tik numatėme plaukimo proceso gaires. Rūta buvo labai rami ir profesionali. Šios varžybos buvo labai naudingos. Jos buvo pakankamai svarbios, tačiau ne tiek, kad būtų užtvindytos televizijos kamerų ir fotografų blyksčių“, – sakė J. Ruddas.

Varžybose taip pat dalyvavo ir Mindaugas Sadauskas, kuris 100 m plaukimo laisvu stiliumi finale buvo penktas (50.68 sek.), o 50 m finale – septintas (26.19 sek.).

„Mindaugas plaukė taip, kaip paprastai plaukia šiuo pasirengimo metu. Jis labai pavargęs po intensyvių treniruočių su Lietuvos rinktinės vyr. treneriu Žilvinu Ovsiuku stovykloje ir su manimi Plimute. Dabar jam reikia pailsėti ir pasirengti varžyboms Stokholme. Jų metu Mindaugas turės galimybę įvykdyti olimpinį 100 m plaukimo laisvu stiliumi normatyvą“, – sakė J. Ruddas.

Kovo pabaigoje R. Meilutytė, M.Sadauskas ir Giedrius Titenis keliaus į Švediją, kur dalyvaus tarptautinėse varžybose „Stockholm Open“.