Sportas

2016.03.14 22:44

Ledo ritulio čempionatui – 90

BNS 2016.03.14 22:44

Kaune, sporto muziejuje surengtas iškilmingas Lietuvos ledo ritulio čempionato 90-mečio minėjimas.

Sporto muziejaus direktoriaus Prano Majausko iniciatyva surengta ledo ritulio ekspozicija, kurioje gausu įvairių laikotarpių eksponatų, nuotraukų, apdovanojimų. P. Majauskas kartu su asociacija „Lietuvos ledo ritulys“ sukvietė virš 70 veteranų, kurie buvo apdovanoti atminimo raštais ir medaliais.

Šventėje veteranai pasidalino prisiminimais ir linksmomis istorijomis. Šventėje dalyvavo ir 1948 metų Lietuvos čempionas Jonas Murauskas, kuriam šiais metais sukaks 104 metai.

„Visada smagu matyti visų Lietuvos regionų ledo ritulininkus kartu. Smagu matytis ir žemaičius iš kur esu kilęs ir aš. Noriu pastebėti jaunimui, kad mes privalome rūpintis savo praeitimi, tais žmonėmis, kurie kūrė ledo ritulio istoriją“, – sakė asociacijos „Lietuvos ledo ritulys“ prezidentas Petras Nausėda.

Kauno ledo ritulio veteranų klubo vadovas Arvydas Bilius teigė esąs įsitikinęs, jog „po trijų olimpinių ciklų Lietuvos ledo ritulio rinktinė kovos jei ne elito divizione, tai pirmajame kartu su geriausiomis pasaulio rinktinėmis“.

Šis minėjimas buvo skirtas ir pirmajam Lietuvos ledo ritulio čempionatui paminėti, kuris įvyko prie 90 metų, 1926-aisiais Kaune. Tuomet čempione tapo Kauno LFLS komanda, kurios nuotrauką taip pat galima pamatyti muziejuje.