Sportas

2020.12.27 14:17

„Olimpiečių metai“. Leleivytė – apie traumas, simbolinį pasiekimą „Giro d’Italia“ ir grįžimą į pradines klases

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2020.12.27 14:17

Geriausios Lietuvos plento dviratininkės Rasos Leleivytės gyvenime 2020-aisiais buvo visko – ir skaudžių traumų, ir gražių bei simbolinių pasiekimų. Visgi svarbiausias metų startas jai, kaip ir kitiems pasaulio atletams, nusikėlė į kitus metus.

Pasitikdamas 2021-uosius, olimpinius, metus, portalas LRT.lt pristato straipsnių ciklą „Olimpiečių metai“, kuriame Tokijo olimpinėse žaidynėse dalyvauti besiruošiantys mūsų šalies atletai pasidalija savo įspūdžiais prieš laukiantį didžiausią metų, o galbūt ir gyvenimo startą.

Metai Lietuvos dviratininkei prasidėjo skausmingai – pirmose šių metų lenktynėse ji dukart pateko į griūtį, o po antrosios nesėkmės atsidūrė ligoninėje.

Pagrindinė kandidatė atstovauti Lietuvai Tokijo olimpinių žaidynių dviračių plento lenktynėse R. Leleivytė Ispanijoje vykstančių 4-ųjų daugiadienių lenktynių „Setmana Ciclista Valenciana“ (UCI II kategorija) antrojo etapo (126 km) pradžioje pateko į griūtį ir susilaužė akromioną bei raktikaulį. Netrukus jai buvo atlikta operacija, o vėliau sugrįžimas ant dviračio užtruko.

Tačiau po skaudaus metų starto ėjo ir du pozityvūs pasiekimai – ji jau dešimtą kartą įveikė visas „Giro d’Italia“ lenktynes, o antroje metų pusėje startavo ir pasaulio čempionate.

Bendraudama su LRT.lt ji pasakojo, kad, jei žaidynės nebūtų buvusios nukeltos, ji būtų suspėjusi joms pasiruošti, tačiau tas pasiruošimas nebūtų buvęs iki galo optimalus.

„Buvo planas pasiruošti olimpinėms žaidynėms, bet buvau gavusi traumą ir, iš vienos pusės, gal ir gerai, kad olimpiada buvo nukelta, nes tada galėsiu pasiruošti dar geriau.

Traumą gydžiausi tris mėnesius. Būčiau gal ir pasiruošusi, bet kažkiek iki pilnumos būtų trūkę. Tai, sakykime, per daug neišgyvenau dėl to, kad nebuvo olimpinių žaidynių. Tikslai lieka tokie patys, niekas reikšmingai nesikeičia“, – LRT.lt teigė ji.

Rudenį ji pasiekė gražią simbolinę ribą, jau dešimtą sykį įveikusi visą „Giro d’Italia“ trasą ir taip įrašiusi savo pavardę prie nedaugelio kitų tokį pasiekimą užfiksavusių sportininkių.

10 ir daugiau kartų „Giro d’Italia“ lenktynėse yra dalyvavusios 24 dviratininkės, o 10 ir daugiau kartų visą varžybų kilometražą yra įveikusi 21 sportininkė.

Pasiekimas, atrodo, įspūdingas, tačiau pati sportininkė jo pernelyg nesureikšmina.

„Ne, labai nesureikšminu. Sunkios varžybos, gerai, kad baigiau, labai geras pasiruošimas pasaulio čempionatui. Jos nėra mano mėgstamiausios, tai jų per daug nesureikšminu“, – teigė sportininkė.

Būtent Italijoje vykęs pasaulio čempionatas, kaip įvardijo pati sportininkė, buvo svarbiausias metų startas.

Jame buvo užimta 16-oji vieta, taip pakartotas ir 2017-aisiais užfiksuotas pasiekimas.

Kaip LRT.lt sakė R. Leleivytė, tai nebuvo prastas pasirodymas, tačiau, esą, buvo galima atvažiuoti ir dar geriau.

„Norėjau geriau, 16 vieta yra patenkinamas rezultatas, bet ne geras. Aišku, pagal trasos sunkumą, kokia ji buvo, tai galima sakyti, kad 16 vieta yra neblogai pagal mano charakteristiką“, – svarstė sportininkė.

Nors kurį laiką teko gydytis traumą, o vėliau sugrįžo ir startai oficialiose varžybose, Italijoje su šeima gyvenanti R. Leleivytė sako, kad per karantiną teko šiek tiek nusikelti į vaikystę ir padėti mokytis savo sūnui.

„Pas mus nebuvo galima niekur išeiti, nieko daryti, bet to laisvo laiko per daug nebuvo, nes ir vaikas nėjo į mokyklą, reikėjo su juo mokytis, nes pamokos vyko virtualiai, reikėjo su juo sėdėti, padėti ruošti pamokas. Sakykime, grįžau į pradines klases (juokiasi).

Iš vienos pusės – tikrai buvo įdomu kažką prisiminti, kažką jau buvau pamiršusi, tai tikrai visai įdomu“, – apie pagalbą sūnui mokantis kalbėjo atletė.

O ko gi ji palinkėtų sau kitais, olimpiniais, metais? R. Leleivytė sako, kad norėtųsi išpildyti porą svajonių, tačiau jų nedetalizavo.

„Palinkėčiau, kad viskas būtų gerai, kad išsipildytų nors kelios svajonės, tai jau būtų labai gerai. Labai didelių norų nėra, užtektų poros svajonių išsipildymo ir sėkmės“, – mintimis dalijosi R. Leleivytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt