Sportas

2016.03.11 19:48

Rio burtai Lietuvos rinktinės su NBA žvaigždynu nesuvedė

15min.lt2016.03.11 19:48

Iki Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių likus 147 dienoms klaustukų vis mažiau. Šveicarijoje paaiškėjo būsimi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės varžovai grupės varžybose. Jono Kazlausko auklėtiniai rungtyniaus vienoje grupėje su Ispanija, Argentina, Nigerija, Brazilija ir atrankos turnyro nugalėtoja.

Lietuvos nacionalinės rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas pripažino, kad jo auklėtiniams teko solidūs varžovai, tačiau iš anksto kapituliuoti nebuvo linkęs.

„Kaip visada, burtai yra burtai. Varžovų nepasirinksi taip, kaip nori. Mūsų grupė labai pajėgi, silpnų varžovų tikrai nebus“, – neabejojo treneris.

Trenerio nuomone, prasmės svarstyti, kas būtų, jei lietuviai būtų patekę į vieną grupę su Jungtinių Valstijų krepšininkais, nėra prasmės.

„Nereikia svarstyti, kas būtų buvę, jei. Pirmiausia reikia galvoti apie save, apie varžovą kitą dieną, paskui tik žiūrėti, kas bus ir kaip bus. Pirmasis uždavinys yra patekti iš grupės tolyn. Iš atrankos taip pat ateis stipri komanda“, – kalbėjo J. Kazlauskas.

Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės vyks rugpjūčio 5–21 d.

Lietuvos krepšinio federacija nacionalinei komandai iškėlė tikslą patekti į ketvirtfinalį.

Dvylika komandų suskirstytos į dvi grupes po 6 komandas. Į ketvirtfinalį pateks po 4 stipriausias kiekvienos grupės rinktines.

Lietuvos rinktinė pastarąjį kartą apdovanojimus olimpinėse žaidynėse nuskynė 2000-aisiais, kai Sidnėjuje iškovojo bronzą.

Bronzos medaliai – aukščiausias Lietuvos krepšininkų pasiekimas. Jais mūsiškiai pasidabino ir 1992-aisiais, ir 1996-aisiais.

2004 ir 2008 m. Lietuvos rinktinė užėmė ketvirtąją vietą, o pastarosiose žaidynėse Londone 2012-aisiais į stipriausiųjų ketvertą nepateko.

Lietuvos krepšininkai olimpinėse žaidynėse dalyvauja jau septintąjį kartą iš eilės. Tai – unikalus pasiekimas, nes juo be lietuvių gali pasigirti tik JAV nacionalinė komanda.

Vyrų turnyre jau aiškios 9 komandos: Lietuva, JAV, Ispanija, Brazilija, Venesuela, Argentina, Kinija, Nigerija ir Australija.

Trys likusios komandos paaiškės po papildomo atrankos turnyro liepos 4–10 d. Belgrade, Maniloje ir Turine.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt