Sportas

2016.03.10 19:45

Prieš mačą su „Real“ Š. Jasikevičius sunerimęs dėl dviejų žaidėjų

basketnews.lt 2016.03.10 19:45

Kauno „Žalgiris“ penktadienį savo žiūrovų akivaizdoje mėgins pasiekti revanšą prieš Madrido „Real“ krepšininkus. Klubo vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius tikina, kad dabar jo auklėtiniai rungtyniauja kiečiau, nei sužaidė Ispanijoje.

„Manau, tose rungtynėse mes dar nebuvome kiečiau žaidžianti komanda, kokia esame dabar. Taip pat pritrūko tikėjimo, kad išvykoje galime nugalėti „Real“. Vyrai tik po rungtynių suprato, kad tikrai galime žaisti su grandais ir galime jiems mesti rimtą iššūkį, ką rodome jau ne vieną mačą. Tikimės, kad tie faktoriai šį kartą bus mūsų pusėje, nes visos komandos geriau sužaidžia savo žiūrovų akivaizdoje“, – sakė Š. Jasikevičius.

Gana dažnai prieš „Žalgirį“ Eurolygoje sėkmingai sužaidžia krepšininkai iš Lietuvos, tačiau Š. Jasikevičius pareiškė, jog Eurolygos čempionų gretose rungtyniaujančiam Jonui Mačiuliui papildomo dėmesio skirti nereikės. Be to, strategas pabrėžė kovos dėl atšokusių kamuolių svarbą.

„Su visa pagarba jam, nemanau, kad Jonui turime skirti papildomą dėmesį. Žaidimas sukasi apie kitus žaidėjus, daugiausiai dėmesio turime skirti Sergio Llullui, Sergio Rodriguezui, Jaycee Carrolui. Jie kuria žaidimą, o J. Mačiulis yra pagalbinis žaidėjas. Jis žino savo vaidmenį ir nemanau, kad stengiasi iš jo išeiti.

Madrido komanda fantastiškai puola, todėl yra natūralu, kad mažiau dėmesio skiria gynybai. „Real“ daug kamuolių atkovoja puoldami, bet natūralu, kad, jeigu didesnes pajėgas skiria kovoti po krepšiu, tai mažiau žmonių greitai grįžta į gynybą. Jeigu tris žaidėjus siunti kovoti po krepšiu, tai lieki neapsisaugojęs prieš greitą puolimą. Mums Madride tai sekėsi gana gerai. Taigi bus labai svarbi kova dėl kamuolių“, – kalbėjo „Žalgirio“ vairininkas.

Š. Jasikevičius taip pat patikino, kad jo auklėtiniai atsitiesė po nacionalinėse pirmenybėse patirto netikėto pralaimėjimo Utenos „Juventus“ ekipai, tačiau problemų gali sukelti žalgiriečių sveikatos problemos.

„Dabar mums neaišku tiek dėl Martyno Pociaus, tiek dėl Iano Vougiouko. Ianas karščiuoja ir šiandien nesitreniruos. Sprendimas dėl jų bus priimtas rytoj.

Manau, kad komanda atsigavo po pralaimėjo prieš „Juventus“. Žaidžiant mūsų grupėje, kur yra toks tvarkaraštis, nebuvo kada švęsti pergalę prieš Bambergo „Brose Baskets“. Krepšininkai tos pergalės Eurolygoje laukė labai ilgai ir dėl to atsipalaidavo. Tai yra neatleistina, bet visi esame žmonės. Dabar dvi–tris dienas treniravomės aukštame lygyje ir manau, kad su savo mažomis problemomis galime eiti į kovą“, – dėstė specialistas.

Pats M. Pocius teigė, kad jaučiasi geriau nei praėjusią savaitę, todėl jo šansai pasirodyti ant parketo prieš savo buvusią komandą yra didesni.

„Sportuoju su komanda, kaip ir viskas gerėja. Jeigu viskas nepablogės, galbūt ir išbėgsiu į aikštelę.

Švelniai tariant, nuo „Juventus“ gavome lengvą spyrį į užpakalį. Šią savaitę darbas buvo geras, sunkus ir produktyvus. Tikrai esame nusiteikę agresyviam žaidimui.

Prieš „Real“ turime žaisti taip, kaip galime. Turime rodyti gerąjį krepšinį. Žinome jų stipriąsias ir silpnąsias vietas. Galbūt jų ne tiek daug, bet žinome, kur juos galime pagauti.

Turime žaisti solidžiai ir nedaryti klaidų, nes jie tuo pasinaudos. Jie labai gerai pakartoja savo metimus, mus taip nubaudė pirmajame mače. Reikia išnaudoti savo progas greitajame puolime bei būti agresyvesniems“, – kalbėjo M. Pocius.