Sportas

2016.03.10 12:39

R. Meilutytė grįžta į varžybas

LRT.lt 2016.03.10 12:39

Atsigavusi po traumos olimpinė čempionė Rūta Meilutytė grįžta į oficialias varžybas. Kovo 11-13 dienomis ji dalyvaus tarptautinėse plaukimo varžybose Škotijos sostinėje Edinburge. Tai – pirmosios šio sezono oficialios R. Meilutytės varžybos po alkūnės lūžio, patirto pernai rugsėjį, rašoma pranešime spaudai.

„Važiuoju i Edinburgą geros nuotaikos ir nekantriai laukiu varžybų. Man šios varžybos yra ypač svarbios psichologine prasme. Reikia po truputį vėl priprasti prie varžybų atmosferos ir prisiminti ką visa tai reiškia. Manau, bus labai smagu ir įdomu“, – prieš išvykdama į Edinburgą sake R. Meilutytė.

Pasaulio rekordininkė dalyvaus 50 ir 100 m plaukimo krūtine rungtyse. Prieš vykdama į Škotiją R. Meilutytė jau dalyvavo varžybose, tiesa, neoficialiai.

„Praėjusį šeštadienį pasinaudojome proga neoficialiai dalyvauti nedidelėse klubinėse varžybose Plimute. Rūta plaukė 400 metrų kombinuotos estafetės etapą. Devono grafystės estafečių čempionatas vyko 50 m baseine. Rūta plaukė su paprastu maudymosi kostiumu, o ne varžybų apranga. Šios varžybos leido jai suvokti, kaip ji jaučiasi, prieš dalyvaujant savo pirmose sezono varžybose, kurias stebės žiniasklaida. Rūtai sekėsi tikrai puikiai“, – sakė R. Meilutytės treneris Jonas Ruddas.

„Po didelės traumos visiškai padarinių nejausti yra gana sunku. Tačiau juo daugiau laiko praeina, juo mažiau tai jaučiu. Svarbiausia, kad esu visiškai išgijusi ir turiu nuostabią komandą žmonių, kurie man padeda visa jėga ruoštis Olimpinėms žaidynėms“, – sakė R.Meilutytė.

Plaukikė alkūnę susilaužė Plimute, važiuodama dviračiu iš namų į treniruotę. Dėl šios traumos ji buvo priversta praleisti Europos čempionatą Izraelyje.

Varžybose Škotijoje taip pat dalyvaus su R. Meilutyte Plimute besitreniruojantis Lietuvos plaukimo rinktinės narys Mindaugas Sadauskas (50 ir 100 m laisvu stiliumi).

Po Edinburgo kovo pabaigoje R.Meilutytė keliaus į Švediją, kur dalyvaus tarptautinėse varžybose „Stockholm Open“, o vėliau grįš į treniruočių baseiną. Balandį planuojama dalyvauti Didžiosios Britanijos Nacionalinės „Arena” lygos finaluose Plimute, o gegužę – Europos plaukimo čempionate Londone. Paskutinės varžybos prieš Olimpines žaidynes Rio de Žaneire bus „Mare Nostrum” etapas Barseloje ir „Sette Colli” varžybos Romoje birželį.

Visose varžybose R. Meilutytė plauks tik krūtine.