Sportas

2020.12.18 09:32

Geriausių futbolininkų rinkimai – už ką balsavo Lietuvos atstovai ir patys laureatai?

LRT.lt2020.12.18 09:32

Ketvirtadienio vakarą FIFA paskelbė savo geriausių pasaulio futbolininkų rinkimų „The Best“ rezultatus. Pirmą kartą geriausiu žaidėju tapo lenkas, Miuncheno „Bayern“ lyderis Robertas Lewandowskis. Geriausia žaidėja pripažinta anglė Lucy Bronze. Netrukus FIFA viešai paskelbė ir visus balsus, tad galima matyti, kaip balsavo nacionalinių rinktinių treneriai ir kapitonai.

Geriausius šiuose apdovanojimuose rinko kiekvienos FIFA narės nacionalinės rinktinės kapitonas, treneris, žiniasklaidos atstovas bei sirgaliai internetiniame balsavime.

R. Lewandowskis geriausiu pasaulyje išrinktas su didele persvara. Trenerių balsavime jis surinko 554 balsus, rinktinių kapitonų – 631 balsą, žiniasklaidos atstovų – net 807 balsus.

Skaičiavimas čia paprastas – už pirmą vietą skiriami 5 taškai, už antrąja – 3, o vienas skiriamas už trečiąją. Susumavus šiuos balsus bei pagal tam tikrą formulę priskyrus sirgalių balsus galutinėje įskaitoje R. Lewandowkis gavo 52 balus, Cristiano Ronaldo surinko 38, o Lionelis Messi – 35.

Kaip balsavo patys futbolininkai?

Argentinos rinktinės kapitonas L. Messi pirmuoju numeriu savo kortelėje įrašė buvusį komandos draugą brazilą Neymarą, antruoju – kitą PSG atstovą Kylianą Mbappe, o trečiuoju – R. Lewandowskį.

Pats R. Lewandowskis pirmu įrašė buvusį komandos draugą ispaną Thiago Alcantarą, antruoju – Neymarą, trečiuoju – Keviną de Bruyne.

C. Ronaldo manymu geriausias yra R. Lewandowskis, antruoju jis įrašė L. Messi, o trečiuoju – Neymarą.

Pirmoje vietoje R. Lewandowskį balsavimo kortelėje įrašė ir tokie žaidėjai, kaip Edenas Hazardas (Belgijos rinktinė), Radamelis Falcao (Kolumbija), Luka Modričius (Kroatija), Hugo Llorisas (Prancūzija), Manuelis Neueris (Vokietija), Heung-min Sonas (Pietų Korėja) ar Garethas Bale`as (Velsas).

Įdomybių yra ir trenerių balsavime. Štai Argentinos rinktinės treneris Lionelis Scaloni geriausiu žaidėju laiko Sadio Mane, o L. Messi skyrė tik antrą vietą. Lenkų treneris Jerzy Brzęczekas ir portugalų treneris Fernando Santosas, žinoma, balsavo už savo auklėtinius, nė vienas nepaminėjo L. Messi.

Kaip balsavo lietuviai?

Lietuvos rinktinės atstovų balsai skiriasi. Štai rinktinės kapitonas Saulius Mikoliūnas pirmąją vietą skyrė R. Lewandowskiui, antrąją – Cristiano Ronaldo, o trečiąją – K. de Bruyne.

Rinktinės treneris Valdas Urbonas balsavo kiek kitaip ir R. Lewandowskio neįrašė net tarp trijų geriausiųjų. Strategas pirmuoju įrašė C. Ronaldo, antruoju – Neymarą, o trečiuoju – T. Alcantara.

Bet Lietuvos rinktinės treneris ne vienas toks. R. Lewandowskio tarp trijų geriausių neįrašė ir tokie treneriai, kaip Ispanijai vadovaujantis Luisas Enrique, italų strategas Roberto Mancini ar pasaulio čempionas Didier Deschampsas.

Žiniasklaidos balsą atidavęs „Delfi“ žurnalistas Mindaugas Augustis balsavo taip, kaip vėliau išsidėstė pirmasis trejetas – R. Lewandowskis, C. Ronaldo ir L. Messi.

Kovą dėl geriausio trenerio lėmė patys treneriai

Nors „Bayern“ treneris Hansas-Dieteris Flickas šiais metais su komanda laimėjo tiek Vokietijos Bundeslygą, tiek Čempionų lyga, geriausiu treneriu antrus metus iš eilės pripažintas „Liverpool“ strategas Jurgenas Kloppas.

Suskaičiavus visus balsus ir pavertus juos į balus abu treneriai surinko vienodai – po 24. Tačiau pagal šių rinkimų taisykles tokiu atveju geriausio titulas atiteko treneriui, už kurį balsavo daugiausiai jo kolegų.

H.D. Flickas surinko daugiau balsų sirgalių bei žiniasklaidos atstovų balsavime, o už J. Kloppą daugiau balsavo žaidėjai ir treneriai. Tai ir lėmė vokiečio pergalę.

Nė vienas iš laureatų netreniruoja nacionalinės rinktinės, o Vokietijos rinktinės treneris J. Lowas pirmąją vietą skyrė ne J. Kloppui, o H.D. Flickui.

J. Kloppui pirmąją vietą skyrė tokie treneriai, kaip R. Mancini (Italija), F. Santosas (Portugalija), Andrejus Ševčenka (Ukraina), L. Scaloni (Argentina).

H.D. Flicką geriausiu laiko D. Deschampsas (Prancūzija), Garethas Southgate`as (Anglija), Tite (Brazilija), Roberto Martinezas (Belgija), Frankas de Boeras (Nyderlandai) ar Luisas Enrique (Ispanija).

Lietuvos atstovai irgi balsavo skirtingai. S. Mikoliūnas pirmu įrašė J. Kloppą, tada – H.D. Flicką ir trečiąją vietą rinkimuose užėmusį Marcelo Bielsą.

V. Urbono nuomone geriausias yra H.D. Flickas, antrąją vietą jis skyrė M. Bielsai, o J. Kloppui – trečiąją.

M. Augustis pirmu įrašė H.D. Flicką, antru – J. Kloppą, o trečiu – Juleną Lopetegui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt