Sportas

2013.03.05 16:15

„Žalgirio“ klubo atstovas: „Tikimės, kad geresnių naujienų galbūt bus kitą savaitę“

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas turi naują, tačiau laikiną direktorių – ši kėdė šią savaitę skirta buvusiai direktoriaus pavaduotojai Auksei Zakrienei. Ji šiame poste pakeitė Arnoldą Masalskį – „Žalgirio“ klubo sporto direktoriaus Vitoldo Masalskio brolį.

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas turi naują, tačiau laikiną direktorių – ši kėdė šią savaitę skirta buvusiai direktoriaus pavaduotojai Auksei Zakrienei. Ji šiame poste pakeitė Arnoldą Masalskį – „Žalgirio“ klubo sporto direktoriaus Vitoldo Masalskio brolį.

„Per dieną nieko neįmanoma padaryti. Situacija nėra lengva, tačiau ne tragiška. Komentuoti situaciją ar kalbėti nėra apie ką, o logiškiausia – pasiskaityti „Žalgirio“ spaudos pranešimą apie esamą padėtį klube ir būsimus mūsų darbus“, – lakoniškai portalui 15min.lt teigė A. Zakrienė.

Praėjusį ketvirtadienį „Žalgiris“ išplatino pranešimą, kad trejus metus komandą rėmęs verslininkas bei bankininkas Vladimiras Romanovas pasitraukė iš klubo valdybos pirmininko pareigų.

Jau tą patį vakarą klubo valdybos narė Angelė Dementavičiūtė pranešė apie priimtus sprendimus klubo veikloje ir išdėstė ekipos išgyvenimo planus.

„Pastaruoju metu žiniasklaidos priemonėse buvo pasklidę daug tiesos neatitinkančios informacijos, susijusios su „Žalgirio“ klubu. Stengdamiesi apsaugoti komandos trenerių štabą ir žaidėjus nuo nereikalingų spekuliacijų, dirbame, kad stabilizuotume šią padėtį. Tai pat yra pasikeitimų klubo vadovybėje“, – pasakojo A. Dementavičiūtė.

Moteris sakė, kad greitai turėtų būti išrinktas naujas klubo valdybos pirmininkas (juo buvo V. Romanovas) ir paskirtas naujas „Žalgirio“ direktorius, kurio pareigas dabar laikinai eina A. Zakrienė.

„Toks valdybos sprendimas. Puikiai suprantu, kad esu tik laikinoji vadovė, kol valdyba nepaskirs naujų klubo vadovų. Aš dirbsiu ir sieksiu, kad klube sumažėtų įtampa. Tačiau daugiau komentuoti nieko nenoriu“, – šnekėjo naujoji „Žalgirio“ direktorė.

A.Zakrienė nuo 2012-ųjų birželio taip pat yra ir „A. Sabonio Žalgirio krepšinio centro“ vadovė bei tais metais buvo ir „Žalgirio“ klubo direktore.

A. Dementavičiūtė praėjusią savaitę teigė, kad prie neteisingai pateiktos informacijos apie „Žalgirio“ ekipą ir situaciją jos viduje esą prisidėjo ir klubo sporto direktoriaus Vitoldo Masalskio pasisakymai.

Tačiau niekas negalėjo paaiškinti, kodėl nemažai kritikos strėlių iš valdybos narių už savo pasisakymus gavęs V. Masalskis liko savo poste, o jo brolis Arnoldas – buvo atleistas.

„Tai yra valdybos sprendimas. Ji taip nutarė“, – portalui 15min.lt kalbėjo „Žalgirio“ komunikacijos vadovas Almantas Kiveris.

Sustabdžius Ūkio banko veiklą, „Žalgiris“ liko be generalinio rėmėjo. Klubo valdyba jau viešai pranešė, kad pasirengusi sėsti prie bendro stalo su potencialiais investuotojais.

„Kviečiame visas klubui padėti norinčias įmones prisijungti prie legendinės komandos istorijos tęstinumo, išnaudoti modernius „Žalgirio“ komunikacijos kanalus savo prekės ženklui stiprinti. Klubas yra atviras visiems pasiūlymams“, – prisijungti prie komandos rėmėjų rato kvietė A. Dementavičiūtė.

Viešoje erdvėje teigiama, kad atlygio už darbą „Žalgirio“ žaidėjai ir treneriai yra negavę už tris pastaruosius mėnesius. Todėl siekiant be skolų užbaigti krepšinio sezoną, kauniečių ekipai reikia surasti rėmėjų kišenėse dešimt milijonų litų, neskaičiuojant kitų praėjusių metų sezono skolų.

„Kol kas jokių konkrečių judesių mažinant įsiskolinimus nėra. Vyksta derybos. Kai kažkas bus – pranešime. Tikimės, kad geresnių naujienų galbūt bus kitą savaitę“, – kalbėjo „Žalgirio“ klubo komunikacijos vadovas Almantas Kiveris.

Kaip aiškino Lietuvos krepšinio lygos (LKL) direktorius Linas Gilys, „Žalgirio“ klubo direktoriaus pasikeitimas ar kalbos apie milijonines skolas neturės jokios įtakos ekipos pasirodymui LKL turnyre.

„Klubas mums privalo tik pateikti naujo direktoriaus pavardę. Daugiau jokių formalumų atlikti nereikia. Jei kalbėsime apie situaciją „Žalgirio“ ekipoje, kalbas dėl neišmokamų algų, tai pasakysiu paprastai: kol žaidėjai nesikreipė į teismus, o šie nepateikė savo sprendimo, jokių sankcijų ar priemonių mes imtis negalime.

Jei būtų didelė bėda ir „Žalgirio“ krepšininkai užverstų teismus ieškiniais, mes, LKL valdybos sprendimu, galime tik sustabdyti ekipos dalyvavimą čempionate. Teisiškai negalėtume Kauno komandos išbraukti iš LKL pirmenybių. Tačiau tai turėtų būti kolegialus visų čempionate dalyvaujančių ekipų sprendimas“, – sakė L. Gilys.

Antradienį paaiškėjo, kad „Žalgirio“ krepšinio klubą valdančios viešosios įstaigos „Kauno Žalgirio rėmėjas“ pagrindine dalininke tapo verslininko Vladimiro Romanovo kontroliuojama Ūkio banko investicinė grupė (ŪBIG), kuriai šiuo metu priklauso 50,07 proc. dalininkų balsų.

Iki šiol vienintele „Kauno Žalgirio rėmėjo“ dalininke buvo bendrovė „A. Sabonio Žalgirio krepšinio centras“, kurios 75 proc. akcijų valdo ŪBIG, tačiau dabar jo dalininkų balsų skaičius sumenko vos iki 1 procento.

Vienas iš „A.Sabonio Žalgirio krepšinio centro“ akcininkų yra ir Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis – jam priklauso 21,6 proc. įmonės akcijų, todėl dabar jo įtaka Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubui tapo minimali.

13,6 proc. įstaigos balsų šiuo metu valdo bendrovė „First Partneriai“, kuri taip pat yra viena iš žlugusio Ūkio banko akcininkių, 17,33 proc. – Kaune registruota bendrovė „Turtvalda“. Šios įmonės taip pat yra susijusios su V. Romanovu.

Registrų centras neturi duomenų, kada pasikeitė „Kauno Žalgirio rėmėjo“ dalininkų struktūra, tačiau pernai lapkričio pradžioje vieninteliu įstaigos dalininku dar buvo „A. Sabonio Žalgirio krepšinio centras“.

Įstaigos valdyboje liko ŪBIG direktorė Rita Matūzienė, taip pat V. Romanovo verslo partneriai Angelė Dementavičiūtė, Martynas Ugianskis ir Sergejus Fedotovas.