Naujienų srautas

Sportas2016.03.08 15:01

Stereotipai moterų neaplenkia ir sporte

Europos lyčių lygybės instituto (EIGE) pristatytas lyčių lygybės indeksas rodo, kad Lietuva lyčių lygybės klausimu dar daug kur atsilieka nuo Europos Sąjungos (ES) vidurkio. Kaip teigia EIGE direktorė Virginija Langbakk, su lyčių nelygybe susiduriama ir sporte.

„Mažai kur vyrai ir moterys turi tokias pat galimybes. (...) Ryškiausios sritys, kur Lietuva beveik perpus atsilieka nuo ES vidurkio: politinių sprendimų priėmimas, (...) kalbant apie finansinius išteklius – santaupas ir iš valstybės gaunamą paramą – moterų situacija taip pat yra blogesnė, (...) moterys taip pat skiria mažiau laiko laisvalaikiui, pavyzdžiui, sportui“, – padėtį apibendrino V. Langbakk.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, komentuodama atliktą tyrimą, teigia, kad sportuojančias moteris stereotipai lydi vos ne kiekvieną dieną.

Be to, ji priduria, kad televizijoms dažnai neįdomaus moterų sporto transliacijų paklausa yra itin didelė.

„Apie vyrus sportininkus spaudoje kalbama 4,5 karto daugiau. 95 proc. transliacijų yra skirtos vyrų sportui, nors pusė apklaustųjų norėtų matyti daugiau moterų sporto per televiziją“, – sako D. Gudzinevičiūtė.

Daugiau apie tyrimą ir moteris lydinčius stereotipus – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi