Sportas

2021.01.01 14:02

Sporto sirgaliaus kalendorius: svarbiausi 2021 metų įvykiai

Paulius Cubera, LRT.lt2021.01.01 14:02

2020 metų pirmoje pusėje visi svarbiausi ir didžiausi pasaulio sporto turnyrai sustojo, kai pasaulis susidūrė su koronaviruso pandemija. Nemažai renginių buvo atšaukta visiškai, kiti perkelti į 2021-uosius. Portalas LRT.lt sudarė svarbiausių planuojamų – bent kol kas – sporto renginių 2021 metais kalendorių.

Dakaras su rekordiniu lietuvių skaičiumi

Pirmas kiekvienų metų didelis sporto įvykis, be galo svarbus ir populiarus tarp lietuvių, – Dakaro ralis. Šiemet Dakare, kuris antrus metus iš eilės vyks konservatyviojoje Saudo Arabijoje, varžysis net 7 lietuviški ekipažai.

Prieš pat Kalėdas raliui buvo iškilusi grėsmė, kai Saudo Arabija uždarė sienas užsieniečiams. Vis dėlto problema buvo išspręsta ir dalyviai Saudo Arabiją pasiekė užsakomaisiais reisais.

Pirmą kartą į Dakarą pasileisiantis Laisydas Kančius čia lenktyniaus keturračiu – Lietuva šios klasės atstovo dar nėra turėjusi.

Trečią kartą Dakare dalyvaus motociklininkas Arūnas Gelažninkas, šiemet nusprendęs varžytis vadinamojoje vienišių klasėje, organizatorių komerciškai vadinamoje „Original by Motul“. Joje važiuojantys motociklininkai negali tikėtis mechanikų pagalbos ir visas bėdas sprendžia patys.

Automobilių klasėje – net penki lietuviški ekipažai ir visiems tai jau nebe pirmas kartas. Benediktas Vanagas antrus metus iš eilės startuos su Felipe Palmeiro. Beje, jo komanda sulaukė gamyklinės „Toyota“ ekipos pripažinimo – tapo jos dalimi ir turi bene naujausią įmanomą bolidą.

Pernai pirmąjį etapą laimėjęs Vaidotas Žala taip pat turi naują porininką – irgi portugalą Paolo Fiuzą. Gamyklinės „X drive“ komandos šturmanas net penkis sykius su skirtingais vairuotojais Dakare yra patekęs į pirmąjį dešimtuką.

Dakarą taip pat šturmuos jo legenda Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu, antrą kartą dalyvausiantis Edvinas Juškauskas su Aisvydu Paliukėnu bei Gintas Petrus, kurio šturmanui Povilui Valaičiui vykstant į Saudo Arabiją buvo nustatytas koronavirusas. Taip trečio lietuviško ekipažo šturmanu irgi tapo portugalas – José Manuelis Teixeira Marquesas.

Dakaro ralis – sausio 3–15 d., Saudo Arabija

Tuštokas sausis

Sausio mėnesį sporto gerbėjai ir toliau galės džiaugtis Kauno „Žalgirio“ rungtynių Eurolygoje transliacijomis per LRT TELEVIZIJĄ.

Iki sausio 3 dienos Anglijoje finišuos PDC pasaulio smiginio čempionatas, prasidėjęs dar gruodžio 15-ąją.

Antrą sausio pusę, nuo 13 iki 31 dienos, Egipte vyks pasaulio vyrų rankinio čempionatas. Jame Lietuvos rinktinės nebus, tačiau rankinio gerbėjai galės mėgautis aukščiausio lygio kovomis.

Tai bus pirmos tarptautinės varžybos, kuriose teoriškai negali dalyvauti Rusija, tad šios šalies rinktinė vadinsis Rusijos rankinio federacijos komanda.

Egipte prie starto linijos stos iš viso 32 rankinio rinktinės, žinoma, pirmajame raunde bus kovų, kurios baigsis triuškinamais rezultatais. Atrankinėse kovose rinktinės suskirstytos į 8 grupes po keturias, o po tris kiekvienos grupės geriausias pateks į pagrindines varžybas.

Europos žemyno garbę planetos pirmenybėse gins net 16 rinktinių – lygiai pusė čempionato komandų. Be šeimininkų egiptiečių, varžysis dar 6 Afrikos rinktinės, 4 Azijos atstovės, 4 rinktinės iš Pietų Amerikos ir JAV rankininkai.

Pasaulio rankinio čempionatas – sausio 13–31 d., Egiptas

Vasarį – futbolas, regbis ir tenisas

Vasaris prasidės renginiu, kuris į 2021 metus atkeliavo iš praėjusių metų gruodžio, – FIFA klubų pasaulio čempionatu Katare.

Kadangi pandemija neleido kai kuriems žemynams išsiaiškinti čempionų, buvo nuspręsta šį turnyrą perkelti į 2021 metus.

Turnyre varžysis 7 futbolo klubai iš skirtingų žemynų, o prie jų prisidės šeimininkų Kataro čempionato laimėtojas „Al-Duhail“.

Kitos komandos: UEFA čempionų lygos nugalėtoja Miuncheno „Bayern“ ekipa, Afrikos Čempionų lygos laimėtoja „Al Ahly“ (Egiptas), „Auckland City“ ekipa, atstovausianti Okeanijos futbolo konfederacijai, Azijos Čempionų lygos laimėtoja „Ulsan Hyundai“ (Pietų Korėja) ir CONCACAF (Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų šalių regiono) Čempionų lygos laimėtoja „Tigres“ ekipa iš Meksikos.

Pietų Amerikos žemyno čempionai „Copa Libertadores“ turnyro finale paaiškės tik sausio 31 dieną. Šiuo metu turnyre yra likusios keturios komandos, sausio 5-ąją pradėsiančios pusfinalio etapą.

FIFA pasaulio klubų čempionatas, vasario 1–11 d., Kataras

Vasarį regbio gerbėjai su nekantrumu lauks tradicinio Šešių nacijų taurės turnyro, kuris 2020 metais dėl tos pačios pandemijos baigėsi tik spalio mėnesį Anglijos rinktinės pergale.

Šiemet šis turnyras vyks jau 127-ą kartą, o jame tradiciškai dalyvaus Anglijos, Airijos, Škotijos, Velso, Italijos ir Prancūzijos regbio rinktinės.

Šešių nacijų taurės turnyras, vasario 6–20 d.

Dar vienos nukeltos varžybos – teniso turnyras „Australian Open“. Pirmasis kiekvienų metų Didžiojo kirčio turnyras šiemet nukeltas trimis savaitėmis. Paprastai Australijos čempionatas vyksta antroje sausio pusėje, tačiau šį kartą jo pradžios data nustatyta vasario 8 dieną.

Tenisininkai sausio 10-ąją susirinks Dohoje, Katare, kur bus surengtas keturių dienų atrankos turnyras.

Sausio 15 dieną visi „Australian Open“ dalyvausiantys tenisininkai turi atvykti į Melburną ir pradėti Australijos reikalaujamą 14 dienų karantiną.

Turnyre tikrai nedalyvaus veteranas Rogeris Federeris, nespėjęs pasveikti po traumos ir kelio operacijų, tačiau vardinį kvietimą gavo Andy Murray`us.

„Australian Open“, vasario 8–21 d., Australija

Svarbiausias Lietuvai turnyras vyks antroje vasario pusėje – tai paskutinis 2022 metų Europos krepšinio čempionato atrankos varžybų langas, „burbulo“ principu vėl vyksiantis Vilniuje.

Čia C grupėje Lietuva žais po vienas rungtynes su Čekijos ir Danijos krepšininkais.

2022 m. Europos krepšinio čempionato atrankos langas, vasario 15–23 d., Vilnius

LEMTINGAS PAVASARIS

Pavasario mėnesiai daugybei sportininkų bus be galo svarbūs, nes tęsis kova dėl kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes.

Iš lietuvių dėl kelialapių dar kovos baidarių ir kanojų bei įprasti irkluotojai, penkiakovininkai, lengvaatlečiai, 3 prieš 3 krepšinio atstovai, vilčių patekti į žaidynes turi ir boksininkai, plaukikai, dviratininkai, kiti sportininkai. Vis dėlto ne visų sporto šakų olimpinė atranka vyksta per konkrečias didesnes varžybas ar čempionatus.

Štai lengvaatlečiai normatyvus gali vykdyti bet kuriose varžybose arba į Tokiją gali patekti pagal reitingo sistemą.

Su olimpinėmis žaidynėmis nesusiję turnyrai

Pačioje kovo pradžioje Torunės mieste Lenkijoje rinksis stipriausi Europos lengvaatlečiai, mat čia vyks Senojo žemyno uždarųjų patalpų čempionatas.

2017-aisiais iš šio čempionato Airinė Palšytė parvežė auksą, 2019-aisiais – bronzą. Ko galime tikėtis šiemet? Bėgikai Agnė Šerkšnienė ir Simas Bertašius yra tarp elitinių sportininkų Europoje, ne mažiau pajėgios ir trišuolininkės Dovilė Kilty ir Diana Zagainova. O gal sužibs nauja žvaigždė?

Pažiūrėti Torunėje tikrai bus į ką.

Europos uždarųjų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, kovo 5–7 d., Torunė (Lenkija)

Balandžio 17 dieną Šefilde prasidės tradicinis kasmetis pasaulio snukerio čempionatas, turintis nemažą gerbėjų ratą ir Lietuvoje. Tiesa, pajėgaus atstovo šiame sporte neturime, tačiau per įvairias televizijas snukerio transliacijos mūsų šalyje lengvai prieinamos. Praėjusiais metais čempionu šeštą kartą karjeroje tapo legendinis Ronnie O`Sullivanas, o čempionatas buvo nukeltas į vasaros pabaigą.

Pasaulio snukerio čempionatas, balandžio 17–gegužės 3 d., Šefildas (Anglija)

Gegužės 21-ąją visai šalia mūsų – Rygoje ir Minske – turėtų prasidėti pasaulio ledo ritulio aukščiausiojo diviziono čempionatas. Tiesa, dėl protestų Baltarusijoje varžybos iš Aliaksandro Lukašenkos šalies greičiausiai bus atimtos, jau ir latviai yra pareiškę, kad nesutinka organizuoti čempionato su Baltarusija. Svarstoma, kad antrąja šalimi šeimininke gali tapti Rusija.

Tiesa, prieš keletą dienų Tarptautinės ledo ritulio federacijos prezidentas Rene Faselis pareiškė norą čempionatą rengti Minske, o baltarusių opoziciją paragino „ieškoti dialogo“ su nusikalstamu Aliaksandro Lukašenkos režimu.

Čempionate turi žaisti Baltarusijos, Latvijos, Rusijos, Kanados, Čekijos, Danijos, Suomijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Kazachstano, Norvegijos, Švedijos, Slovakijos, Šveicarijos ir JAV rinktinės.

Beje, Tarptautinė ledo ritulio federacija dar 2020 metų lapkritį pranešė, kad dėl koronaviruso pandemijos žemesnių divizionų pasaulio čempionatai šiemet nebus organizuojami, tad Lietuvos rinktinės dideliame turnyre neišvysime.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas, gegužės 21–birželio 6 d., Ryga ir Minskas (?)

Gegužės 23-iąją Paryžiuje prasidės trečiasis metų Didžiojo kirčio turnyras – „French Open“. 2020 metais turnyras dėl pandemijos iš pavasario buvo perkeltas į pačią rugsėjo pabaigą, tačiau šiemet turėtų grįžti į įprastą laiką.

„French Open“, gegužės 23–birželio 6 d., Paryžius

Atrankos į Tokijo žaidynes varžybos

Krepšinis 3 prieš 3. Lemiamas atrankos į Tokijo žaidynes turnyras 3 prieš 3 krepšinio atstovams 2020 metų pavasarį turėjo vykti Indijoje, tačiau dėl pandemijos nukėlus šį turnyrą į šiuos metus buvo pakeista ir jo vieta. Pakeista kardinaliai – Lietuvos rinktinė dėl vietos žaidynėse kovos Austrijoje, Graco mieste.

Šiame turnyre varžysis net 20 rinktinių, bilietus į Tokijo žaidynes, kuriose krepšinis 3 prieš 3 bus žaidžiamas pirmą sykį, gaus trys geriausios komandos.

Olimpinis krepšinio 3 prieš 3 atrankos turnyras, gegužės 26–30 d., Gracas (Austrija)

Penkiakovė. Kovo mėnesį prasideda penkiakovės pasaulio taurės varžybos, vyksiančios etapų principu. Vienas etapas vyks kovą, du – balandį, o taurės finalas – gegužės mėnesį. Pasaulio taurės varžybos į olimpines žaidynes kelialapių dar neturintiems sportininkams padeda rinkti reitingo taškus ir siekti kvietimo į Tokiją pagal reitingą.

Iš lietuvių kelialapius į Tokiją jau yra užsitikrinę Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Justinas Kinderis. Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė irgi yra iškovojusi kelialapį, bet jeigu olimpiniame reitinge ją aplenktų Ieva Serapinaitė, jau Lietuvos penkiakovės federacija spręstų, kurią iš jų siųsti į žaidynes. Tiesa, Gintarė reitinge šiuo metu yra trečia, o Ieva – tik 58-a.

Vyrų reitinge 25-ą vietą užima ir į žaidynes taip pat pretenduoja Dovydas Vaivada.

Penkiakovės pasaulio taurės varžybos, kovo 24–28 d., Budapeštas / balandžio 7–11 d., Sofija / balandžio 15–18 d. Sofija / varžybų finalas – gegužės 13–16 d., Seulas

Irklavimas. Lietuva jau yra iškovojusi tris vietas Tokijo žaidynėse – vyrų ir moterų dviviečių varžybose bei vyrų vienviečių varžybose. Pagrindinis tikslas yra pridėti bent jau keturviečių klasės įgulą, pakovoti dėl vietos moterų vienvietininkių varžybose. Tai bus galima padaryti dvejuose varžybose balandį ir gegužę.

Balandžio 5 dieną Varezėje prasidės olimpinės atrankos regata tiek sveikiesiems, tiek neįgaliesiems sportininkams.

Jeigu norimų vietų nepavyks pasiekti čia, paskutinis šansas irkluotojams bus gegužės 16-ąją vyksiantis olimpinės atrankos finalas Liucernoje. Neįgaliųjų sportininkų finalas vyks gegužės 6-ąją.

Be šių startų, irkluotojai dar galės pakovoti ir dėl rimtesnių medalių. Vos pasibaigus pirmai olimpinei atrankos regatai Varezėje prasidės ir Europos irklavimo čempionatas.

Olimpinės ir paralimpinės atrankos regata, balandžio 5–7 d., Varezė (Italija)
Europos irklavimo čempionatas, balandžio 9–11 d., Varezė (Italija)
Paralimpinės atrankos finalas, gegužės 6–8 d., Gaviratė (Italija)
Olimpinės atrankos finalas, gegužės 16–18 d., Liucerna (Šveicarija)

Baidarės ir kanojos. Nors Rio žaidynėse Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas iškovojo bronzos medalius 200 m sprinto baidarių varžybose, šios rungties olimpinėje programoje nebeliko. Kol kas šios sporto šakos atstovai Lietuvoje nėra iškovoję olimpinių kelialapių.

Kovoti lietuviai bandys dvejose atrankos varžybose, skirtose Europos žemynui ir visam pasauliui apskritai.

Gegužės 12–13 d. Segede (Vengrija) į žaidynes dar nepatekę europiečiai kovos dėl kelių papildomų kelialapių į Tokiją. Lietuviai stipriausi yra 200 m vienvietės baidarės, 1 000 m vienvietės kanojos (abiejose rungtyse bus po 2 kelialapius) bei 1 000 m dvivietės baidarės (1 kelialapis) rungtyse.

Jeigu Europos žemyno atrankoje kelialapių pagriebti nepavyks, paskutinis šansas po savaitės lauks Rusijoje, kur 200 m vienvietės baidarės ir 1 000 m vienvietės kanojos rungtyse bus atiduota po vieną kelialapį. Tiesa, čia varžysis sportininkai iš viso pasaulio.

Europos žemyno olimpinės atrankos varžybos, gegužės 12–13 d., Segedas (Vengrija)
Pasaulinės olimpinės atrankos varžybos, gegužės 19–20 d., Barnaulas (Rusija)

Gegužės pabaigoje įvyks dar poros svarbių ir Lietuvoje populiarių turnyrų finalai. Gegužės 29-ąją Stambule bus išaiškintas šio sezono Čempionų lygos nugalėtojas, o dieną prieš tai, gegužės 28-ąją, Frankfurte prasidės trijų dienų Eurolygos finalo ketvertas.

Gali būti, kad krepšinį rimčiau žiūrėti mus privers Vilniaus „Rytas“, rungtyniaujantis FIBA čempionų lygoje. Vieta dar nėra aiški, tačiau turnyro organizatoriai patvirtino, kad finalo aštuoneto turnyras vyks, kaip manoma, pirmą gegužės savaitę.

FIBA čempionų lygos finalo aštuonetas, pirma gegužės savaitė, vieta nežinoma

Europos lygos finalas, gegužės 26 d., Gdanskas (Lenkija)

Čempionų lygos finalas, gegužės 29 d., Stambulas (Turkija)

Eurolygos finalo ketvertas, gegužės 28–30 d., Frankfurtas (Vokietija)

ĮSPŪDINGA SPORTO VASARA

2021 metų vasara sporto prasme bus tikrai turininga ir įspūdinga. Žinoma, patys svarbiausi ir didžiausi renginiai šiemet bus iš 2020 metų atkeltas Europos futbolo čempionatas, olimpinės ir paralimpinės žaidynės.

Tačiau birželis prasidės ne mažiau įdomiais renginiais.

Mėnesio pradžioje, 3–6 dienomis, Duisburge (Vokietija) vyks Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas.

Jam pasibaigus sporto gerbėjų akys turėtų nukrypti į Minską, kur nuo birželio 7-osios iki 13-osios numatyta rengti pasaulio penkiakovės čempionatą. Jame turėtų dalyvauti visas pasaulinis šios sporto šakos elitas, žinoma, ir visi trys kol kas kelialapius į Tokijo žaidynes turintys Lietuvos atstovai.

Ar Tarptautinė penkiakovės federacija ryšis organizuoti varžybas Minske, klausimas kol kas be atsakymo.

Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, birželio 3–6 d., Diusburgas (Vokietija)

Pasaulio penkiakovės čempionatas, birželio 7–13 d., Minskas (Baltarusija)(?)

Krepšinis

Birželio 23 dieną Kaune prasidės olimpinės krepšinio atrankos turnyras, o į Lietuvą atvyks Pietų Korėjos, Venesuelos, Slovėnijos, Lenkijos ir Angolos rinktinės.

Tikėtis Kaune išvysti NBA žaidėjus sudėtinga, mat NBA reguliarusis sezonas baigsis tik gegužės 16-ąją, o jau gegužės 22-ąją prasidės atkrintamosios varžybos. Tiek mūsų Jonas Valančiūnas su Domantu Saboniu, tiek slovėnų superžvaigždė Luka Dončičius žaidžia komandose, kurios yra potencialios atkrintamųjų dalyvės.

Olimpiniai krepšinio atrankos turnyrai, birželio 23–liepos 4 d., Lietuva, Kroatija, Serbija, Kanada

Futbolas

Nuo birželio 11 dienos futbolo gerbėjų laukia įspūdingas visą mėnesį truksiantis maratonas. Didieji futbolo mėgėjai turės arba persiplėšti, arba pamiršti miegą, jeigu norės pamatyti visas birželio 11–liepos 11 dienomis vyksiančias rungtynes, mat vyks iškart du dideli futbolo turnyrai.

Tai Europos futbolo čempionatas, turintis vykti 12 valstybių su finalu „Wembley“ stadione Londone. Kol kas dar nėra aišku, ar tikrai turnyras vyks tokiu formatu, ar tam nesutrukdys tas pats koronavirusas, privertęs nukelti turnyrą į 2021 metus.

Na, o kitoje Atlanto pusėje lygiai tomis pačiomis dienomis vyks Pietų Amerikos futbolo čempionatas „Copa America“.

Devyniuose Argentinos ir Kolumbijos miestuose į aikštes išbėgs dešimt šio žemyno rinktinių ir dvi kviestinės viešnios – Kataro ir Australijos nacionalinės komandos.

Europos čempionato kovos vyks mums įprastu laiku, o norint pamatyti Pietų Amerikos futbolo rinktinių mūšius teks aukoti šiek tiek miego. Tiesa, suderinti abiejų turnyrų žiūrėjimą tikrai įmanoma.

Europos čempionato grupės etapo rungtynių pradžios laikai numatyti 15:00, 18:00 ir 21:00 valandą Lietuvos laiku. Pietų Amerikoje grupės etapo mačai mūsų laiku įvairiomis dienomis prasidės 21:00, 22:00, 00:00 ir 1:00 valandą.

Ar galite įsivaizduoti aukščiausio lygio aštuonių valandų futbolo rungtynių žiūrėjimo vakarėlį?

Europos futbolo čempionatas, birželio 11–liepos 11 d., 12 Europos valstybių, finalas – Londone

„Copa America“, birželio 11–liepos 11 d., Argentina ir Kolumbija, finalas – Barankilijoje (Kolumbija)

Dviračių sportas ir tenisas

Kam futbolas nėra svarbiausia sporto šaka, liepos pabaigoje žiūrės du ne mažiau pasaulio mastu svarbius įvykius.

Birželio 26 dieną Prancūzijos mieste Breste prasidės prestižinės daugiadienės dviračių lenktynės „Tour de France“, kurių finišas liepos 18-ąją numatytas Eliziejaus laukuose Paryžiuje. Šių metų trasa drieksis beveik tik Prancūzijoje, neskaitant varžybų viduryje dviejų etapų pasisveikinimo su nykštukine Andora.

Tuo metu birželio 28 dieną Londone trečią kartą metuose geriausi pasaulio tenisininkai susirinks į Didžiojo kirčio turnyrą – startuos Vimbldonas. Jo pabaiga numatyta liepos 11-ąją.

„Tour de France“, birželio 26–liepos 18 d., Prancūzija ir Andora

Vimbldono teniso turnyras, birželio 28–liepos 11 d., Londonas

OLIMPINĖS IR PARALIMPINĖS ŽAIDYNĖS

Liepos 23 dieną turėtų būti ryškiai pažymėta kiekvieno sporto mėgėjo kalendoriuje. Pirmą kartą pasaulio istorijoje olimpinės žaidynės prasidės po atidėjimo visiems metams. Belieka tikėtis, kad iki liepos pabaigos koronaviruso situacija pasaulyje stabilizuosis.

Tiesa, gruodį Japonijoje fiksuojant rekordinius susirgimo koronavirusu skaičius, gyventojų apklausos rodo, kad japonai norėtų, jog žaidynės būtų visiškai atšauktos arba dar bent sykį atidėtos.

Nors atidarymo ceremonija numatyta liepos 23-iąją, jau 21 dieną turėtų prasidėti futbolo ir softbolo varžybos – kitaip turnyrai netilptų į žaidynių, turinčių baigtis rugpjūčio 8-ąją, programą.

Tiesa, kol kas atrodo, kad Lietuvos olimpiečių komanda Tokijuje gali būti mažiausia nuo 1992-ųjų, kai Barselonoje varžėsi 47 mūsų šalies atletai. Nuo tada Lietuvos olimpiečių skaičius tik kartą buvo mažesnis nei 60 (2004-aisiais Atėnuose – 59), o Pekine varžėsi net 71 lietuvis.

Pasibaigus olimpinėms žaidynėms ir Japonijai kiek atsipūtus rugpjūčio 24 dieną prasidės paralimpinės žaidynės, vyksiančios iki rugsėjo 5-osios. Jas pirmą kartą Lietuvos istorijoje bus galima matyti per televiziją, žaidynes transliuos LRT.

Tokijo olimpinės žaidynės, liepos 23–rugpjūčio 8 d., Tokijas

Tokijo paralimpinės žaidynės, rugpjūčio 24–rugsėjo 5 d., Tokijas (tiesioginės transliacijos – per LRT)

Sportinę vasarą paralimpinės žaidynės baigs kartu su ketvirtuoju „Didžiojo kirčio“ teniso turnyru – rugpjūčio 23 dieną numatytas „US Open“ startas.

PASAULIO ČEMPIONATŲ METAS

Atėjus rudeniui vienas po kito pasipils pasaulio čempionatai.

Rugsėjį Kopenhagoje varžysis geriausi pasaulio baidarių ir kanojų irkluotojai, spalį dviračių treko sportininkai kausis planetos pirmenybėse Turkmėnistane, irkluotojai turėtų rinktis į pasaulio čempionatą Šanchajuje, o Japonijoje vyks pasaulio gimnastikos čempionatas.

Galime tikėtis, kad visose šiose varžybose išvysime ir Lietuvos sportininkų. Be to, olimpiniais metais vykstantys olimpinių sporto šakų čempionatai dažnai suteikia galimybę pamatyti ryškiausius jaunuosius talentus ir ateities žvaigždes. Sporto šakų lyderiai ir olimpiniai prizininkai dažnai po rimtų pergalių žaidynėse ilsisi, vyresnieji baigia karjerą, tad ateina metas naujajai kartai.

Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, rugsėjo 16–19 d., Kopenhaga (Danija)

Pasaulio dviračių treko čempionatas, spalio 13–17 d., Ašgabatas (Turkmėnistanas)

Pasaulio irklavimo čempionatas, spalio 17–24 d., Šanchajus (Kinija)

Pasaulio sportinės gimnastikos čempionatas, spalio 18–24 d., Japonija

Plaukimas

Rudenį galime tikėtis daug naujienų iš stipriausio Lietuvos plaukiko Dano Rapšio, mat jis turėtų varžytis pasaulio taurės varžybose rugsėjo ir spalio mėnesiais. Iš viso numatyti šeši šių varžybų etapai.

Rugsėjį vyks etapai Singapūre ir Kinijoje (datos dar nenumatytos), spalį – Berlyne (1–3 d.) ir Budapešte (7–9 d.) bei Dohoje (21–23 d.) ir Kazanėje (28–30 d.).

Pasaulio taurės varžybos vyks 25 metrų baseine ir bus kaip atranka į gruodį vyksiantį pasaulio čempionatą trumpajame baseine.

Gruodžio 13–18 dienomis Abu Dabyje vyks iš 2020 metų perkeltas pasaulio čempionatas trumpajame baseine. Paprastai šios varžybos ir vyksta olimpinių metų pabaigoje.

Didžiausias futbolo renginys Lietuvos istorijoje

Nuo rugsėjo 12-osios Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje turėtume išvysti 24 stipriausias pasaulio salės futbolo komandas – Lietuvoje turėtų vykti iš 2020 metų atkeltas pasaulio salės futbolo čempionatas.

Nepaisant dažnai LFF tenkančios kritikos ir aiškaus organizacijos neigiamo įvaizdžio sporto gerbėjų akyse, tokio masto varžybų pritraukimas į Lietuvą yra pagarbos vertas pasiekimas.

Tiesa, jeigu pirmenybių metu didžiosiose Lietuvos arenose negalės būti žiūrovų, jos praras labai daug žavesio. Kyla klausimas ir dėl ekonominio aspekto – ar negalint į Lietuvą atvykti sirgaliams renginys gali atsipirkti?

Vis dėlto metų pradžioje dar negalime užtikrintai sakyti, kad salos futbolo pirmenybės įvyks. Prieš savaitę įtakingas Ispanijos salės futbolo žurnalistas Gustavo Munana tviteryje išplatino žinią, kad FIFA rimtai planuoja čempionatą atšaukti.

LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius portalui LRT.lt sakė, kad oficialių signalų dėl tokių ketinimų nėra gavęs.

IŠSAMUS 2021 m. KALENDORIUS

SAUSIS

3–15 d. – Dakaro ralis, Saudo Arabija

13–31 d. – pasaulio vyrų rankinio čempionatas, Egiptas

31–vasario 8 d. – moterų krepšinio rinktinės atrankos į 2021 m. Europos čempionatą langas

VASARIS

1–11 d. – FIFA pasaulio klubų čempionatas, Kataras

6–20 d. – Šešių nacijų regbio taurės turnyras

8–21 d. – „Australian Open“

15–23 d. – Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos langas, Vilnius

KOVAS

5–7 d. – Europos lengvosios atletikos uždarųjų patalpų čempionatas, Torunė (Lenkija)

22–28 d. – pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas, Stokholmas (Švedija)

24–28 d. – penkiakovės pasaulio taurė, Budapeštas (Vengrija)

24–31 d. – UEFA Europos jaunimo (iki 21 m.) čempionato grupės varžybos, Vengrija ir Slovėnija

BALANDIS

3–11 d. – Europos sunkiosios atletikos čempionatas, Maskva (Rusija)

5–7 d. – olimpinės ir paralimpinės irklavimo atrankos regata, Varezė (Italija)

7–11 d. – penkiakovės pasaulio taurė, Sofija (Bulgarija)

9 d. – Eurolygos reguliariojo sezono pabaiga

9–11 d. – Europos irklavimo čempionatas, Varezė (Italija)

15–18 d. – penkiakovės pasaulio taurė, Sofija (Bulgarija)

17–gegužės 3 d. – pasaulio snukerio čempionatas, Šefildas (Anglija)

GEGUŽĖ

Pirma savaitė* – FIBA čempionų lygos finalo aštuonetas

2–14 d. – UEFA Europos merginų (iki 17 m.) čempionatas, Farerų Salos

6–22 d. – UEFA Europos vaikinų (iki 17 m.) čempionatas, Kipras

6–8 d. – irklavimo paralimpinės atrankos finalas, Gaviratė (Italija)

12–13 d. – Europos žemyno baidarių ir kanojų irklavimo olimpinė atranka, Šegedas (Vengrija)

13– 16 d. – penkiakovės pasaulio taurės finalas, Seulas (Pietų Korėja)

16–18 d. – irklavimo olimpinės atrankos finalas, Liucerna (Šveicarija)

16 d. – baigiasi NBA reguliarusis sezonas

17–23 d. Europos plaukimo čempionatas, Budapeštas (Vengrija), tiesiogiai per LRT.

19–20 d. – pasaulinė baidarių ir kanojų irklavimo olimpinė atranka, Barnaulas (Rusija)

20–birželio 12 d. – FIFA pasaulio jaunimo (iki 20 m.) čempionatas, Indonezija

21–birželio 6 d. – pasaulio ledo ritulio čempionatas, Ryga ir Minskas*

22 d. – NBA atkrintamųjų varžybų pradžia

23–birželio 6 d. – „French Open“

26 d. – UEFA Europos lygos finalas, Gdanskas (Lenkija)

26–30 d. – FIBA 3 x 3 olimpinis atrankos turnyras, Gracas (Austrija)

28–30 d. – Eurolygos finalo ketvertas, Frankfurtas (Vokietija)

31–birželio 6 d. – UEFA Europos jaunimo (iki 21 m.) čempionato atkrintamosios varžybos ir finalas, Vengrija ir Slovėnija

BIRŽELIS

3–6 d. – Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, Duisburgas (Vokietija)

7–13 d. – pasaulio penkiakovės čempionatas, Minskas*

11–liepos 11 d. – Europos futbolo čempionatas

11–liepos 11 d. – „Copa America“

23–liepos 4 d. FIBA olimpiniai atrankos turnyrai. Kaunas, Kroatija, Serbija, Kanada

26–liepos 18 d. – „Tour de France“, Prancūzija ir Andora

28–liepos 11 d. – Vimbldono teniso turnyras

30–liepos 13 d. – UEFA Europos jaunimo (iki 19 m.) čempionatas, Rumunija

LIEPA

3–11 d. – pasaulio vaikinų (iki 19 m.) krepšinio čempionatas, vieta dar nežinoma

3–11 d. – Europos merginų (iki 20 m.) krepšinio čempionatas, Šopronas (Vengrija)

4–11 d. – Europos penkiakovės čempionatas, Žemutinis Naugardas

8–22* d. – NBA finalų serija

15–18 d. – Europos jaunimo (iki 20 m.) lengvosios atletikos čempionatas, Talinas (Estija)

17–25 d. – Europos vaikinų (iki 20 m.) krepšinio čempionatas, Podgorica (Juodkalnija)

21–rugpjūčio 2 d. – UEFA Europos merginų (iki 19 m.) čempionatas, Baltarusija*

23–rugpjūčio 8 d. Tokijo olimpinės žaidynės

24–rugpjūčio 3 d. – Europos merginų (iki 18 m.) krepšinio čempionatas, Heraklionas (Graikija)

31–rugpjūčio 8 d. – Europos vaikinų (iki 18 m.) krepšinio čempionatas, Konija (Turkija)

RUGPJŪTIS

6–14 d. – Europos merginų (iki 16 m.) krepšinio čempionatas, Matozinjosas (Portugalija)

13–21 d. – Europos vaikinų (iki 16 m.) krepšinio čempionatas, Skopjė (Šiaurės Makedonija)

19–29 d. – FIFA pasaulio paplūdimio futbolo čempionatas, Rusija

17–22 d. – pasaulio jaunimo (iki 20 m.) lengvosios atletikos čempionatas, Nairobis (Kenija)

18–29 d. – pasaulio studentų universiada, Čengdu (Kinija)

23–rugsėjo 12 d. – „US Open“

24–rugsėjo 5 d. Tokijo paralimpinės žaidynės

RUGSĖJIS

12–spalio 3 d. – pasaulio salės futbolo čempionatas, Lietuva

16–19 d. – pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, Kopenhaga (Danija)

Data dar nenustatyta, pasaulio plaukimo taurės etapai, Singapūras ir Kinija

SPALIS

1–3 d. – pasaulio plaukimo taurės etapas, Berlynas (Vokietija)

2–10 d. – pasaulio imtynių čempionatas, Oslas (Norvegija)

7–9 d. – pasaulio plaukimo taurės etapas, Budapeštas (Vengrija)

13–17 d. – pasaulio dviračių treko čempionatas, Ašgabatas (Turkmėnija)

17–24 d. – pasaulio irklavimo čempionatas, Šanchajus (Kinija)

18–24 d. – pasaulio gimnastikos čempionatas, Kitakiūšiū (Japonija)

21–23 d. – pasaulio plaukimo taurės etapas, Doha (Kataras)

28–30 d. – pasaulio plaukimo taurės etapas, Kazanė (Rusija)

LAPKRITIS

2–7 d. Europos plaukimo čempionatas 25 m baseine, Kazanė (Rusija), tiesiogiai per LRT.

Data dar nežinoma – pasaulio sunkiosios atletikos čempionatas, Lima (Peru)

7–11 d. – 2023 m. Europos moterų krepšinio čempionato atrankos varžybų langas

22–30 d. – 2023 m. pasaulio krepšinio čempionato atrankos varžybų langas

GRUODIS

2–19 d. – pasaulio moterų rankinio čempionatas, Ispanija

13–18 d. – pasaulio plaukimo čempionatas trumpajame baseine (25 m), Abu Dabis (JAE)

Data dar nežinoma – FIFA pasaulio klubų čempionatas, Japonija