Sportas

2020.12.09 12:15

Prancūzijoje prieš teismą stojo du žiauriai Anglijos futbolo sirgalių sumušę Rusijos piliečiai

LRT.lt2020.12.09 12:15

Du Rusijos piliečiai stojo prieš teismą už dar 2016-aisiais surengtą šiurpų išpuolį prieš Anglijos futbolo rinktinės sirgalių Prancūzijoje vykusiame Europos futbolo čempionate, informuoja AFP.

Pavelas Kosovas ir Michailas Ivkinas yra kaltinami sumušę 55-erių anglą Andrew Bache prieš Rusijos ir Anglijos rungtynes Europos čempionato grupių etape.

Pranešama, kad A. Bache`as patyrė rimtas smegenų traumas ir visą likusį gyvenimą bus prikaustytas prie vežimėlio, o abiem kaltinamiesiems gresia 15 metų laisvės atėmimo bausmės. Jos ilgis turėtų paaiškėti šios savaitės pabaigoje.

Taip pat teigiama, kad pats nukentėjusysis yra per silpnas ir negali dalyvauti teismo posėdžiuose, tad jam atstovauja jo sūnus Harry Bache`as.

„Jis yra itin paveiktas fiziškai ir psichologiškai, o jo būklė yra maždaug tarp Parkinsono bei Alzhaimerio ligos. Jis jaučiasi taip blogai, kad dalyvauti negali net nuotoliniu būdu“, – pasakojo nukentėjusiojo advokatas Olivieras Rosato.

Advokato teigimu, du kaltinamieji rusai buvo tarp maždaug 150 savo tautiečių, kurie tų rungtynių dieną agresyviai elgėsi Marselio mieste, kol anglai laiką leido kavinėse ir baruose.

„Nuotraukos kalba pačios už save. Per visą dieną Rusijos sirgaliai elgėsi agresyviai ir tai traktavo tarsi kovinį sportą“, – argumentavo advokatas.

Tiesa, savų argumentų turi ir kita pusė.

„Tai nebuvo atvejis, kuriame džentelmenai anglai susidūrė su kraujo ištroškusiais rusais“, – sakė P. Kosovo advokatas Alainas Duflot.

Abu vyrai buvo suimti 2018-ųjų vasarį, praėjus 20 mėnesių nuo tada, kai A. Bache`as patyrė gyvenimą pakeitusias traumas. Tuo metu abu kaltinamieji keliavo į Maskvos „Spartak“ rungtynes Ispanijoje. Nuo pat tada jie laiką leido arešte Prancūzijoje.

M. Ivkinas, dirbantis kūno kultūros mokytoju ir turintis tris vaikus, sakė, kad jis tiesiog gynėsi nuo jį apsupusių Anglijos futbolo sirgalių. Jis neneigė į A. Bache`ą metęs kėdę, tačiau tikino, kad šį ji „tik šiek tiek kliudė“.

Jis teigė esąs mokytojas, kuris „domisi kikboksu, tradiciniu boksu ir taikvondo, tačiau taip pat ir filosofija“.

Tuo tarpu P. Kosovas incidento metu gyveno su savo motina ir dirbo vairuotoju. Jis taip pat neneigė, kad trenkė anglui į galvą, tačiau pridėjo, kad tai buvo „tik delnas, o ne kumštis“. Jis yra kaltinamas tuo, kad kojomis spyrė į jau ant žemės suklupusį anglą, tačiau šis teigė tokio momento „neatsimenantis“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt