Sportas

2020.12.08 22:49

Skandalas Čempionų lygoje: po rasistinės teisėjo frazės – žaidėjų protestas ir sustabdyta dvikova

LRT.lt2020.12.08 22:49

Antradienio vakarą Paryžiuje vykstančios šeštojo turo UEFA čempionų lygos rungtynės pažymėtos skandalu ir žaidėjų protestu. Dvikovos tarp vietos PSG ir „Basaksehir“ klubų metu rungtynės turėjo būti sustabdytos 21-ąją minutę dėl abiejų komandų žaidėjų ir trenerių pasitraukimo iš aikštės.

Incidentas dvikovoje užsiplieskė po to, kai rungtynių 14-ąją minutę arbitras iš Rumunijos Ovidiu Hateganas ketvirtojo dvikovos abitro ir savo tautiečio Sebatiano Coltescu paklausė, kam turi būti skirta geltona kortelė už garsiai nuo „Basaksehir“ komandos trenerių štabo vietos reiškiamas emocijas po teisėjų užfiksuotos pražangos aikštėje. S. Coltescų rumuniškai atsakė „ala negru“ („juodaodžiui“).

Po nugirstos frazės patrūko ir vienas iš „Basaksehir“ klubo trenerių štabo narių – Pierre`ui Webbo, kuriam buvo parodyta raudona kortelė. Supykęs specialistas karštai klausė, kodėl prieš tai, aiškinantis, kam turi būti skirta geltona kortelė, buvo panaudotas rasistinio pobūdžio žodis.

Netrukus „Basaksehir“ klubo puolėjas Demba Ba prisijungė prie komandos specialisto P. Webbo bei taip pat klausė teisėjo, kodėl šis, aiškindamas, kam turėtų būti skirta geltona kortelė, naudojo tokį žodį, . Netrukus futbolininkas įtikino savo komandos draugus nebetęsti rungtynių. Tokiam žingsniui pritarė ir PSG žaidėjai.

Rungtynių teisėjai iš Rumunijos incidentą rungtynėse, tapusį skandalu, pavadino „miskomunikacija, kalta dėl rumunų kalbos žodžio“.

Iki rungtynių sustabdymo rezultatas dvikovoje buvo lygus – 0:0.

Rungtynės bus peržaistos trečiadienį, o dvikovai paskirta nauja teisėjų brigada.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt