Sportas

2020.12.05 20:14

„World Athletics“ metų apdovanojimai: geriausias atletas – švedų „auksinis berniukas“ Duplantisas, metų atletė – venesuelietė Rojas

LRT.lt2020.12.05 20:14

Du planetos rekordininkai – švedas Armandas Duplantisas ir venesuelietė Yulimar Rojas – pripažinti geriausiais 2020-ųjų metų atletais. Rinkimus surengė Tarptautinė lengvosios atletikos federacija, kitaip žinoma kaip „World Athletics“.

21-erių metų šuolių su kartimi žvaigždė A. Duplantisas pasaulį drebino šių metų vasario mėnesį, kai per savaitę atliko du rekordinius šuolius.

Iš pradžių A. Duplantisas pasiekė pasaulio rekordą įveikęs 6,17 m aukštį, o vos po savaitės pagerino ir šį rezultatą – 6,18 m.

„Tai buvo ganėtinai keistas sezonas – ne tik man, bet visiems sportininkams. Kaip bebūtų, man tuo laikotarpiu pavyko užfiksuoti keletą tikrai puikių rezultatų“, – virtualioje apdovanojimų ceremonijoje sakė švedas.

Geriausia moterų atlete buvo pripažinta trišuolininkė Y. Rojas, kuris vasarį varžybose Madride taip pat užfiksavo naują savo rungties pasaulio rekordą.

25-erių metų venesualietė nušoko 15,43 m ir pagerino 16 metų gyvavusį rekordą uždaroje patalpoje.

„Tiesą pasakius, tikrai nesitikėjau šio apdovanojimo. Sunkiai tuo galiu patikėti“, – sakė sportininkė. – Labai smagu, sunku net suvaldyti visas emocijas. Vien būti nominuotai man buvo didžiulė garbė“.