Sportas

2020.12.05 15:55

Italų kalbos egzamine sukčiavęs Suarezas į nemalonią situaciją pastatė „Juventus“ direktorių

LRT.lt2020.12.05 15:55

Praėjusią vasarą Italijos pilietybės siekęs Urugvajaus rinktinės puolėjas Luisas Suarezas buvo pripažintas sukčiavęs italų kalbos egzamine, o Turino „Juventus“ klubas, norėjęs įsigyti futbolininką, įtariamas daręs spaudimą aukštas pozicijas šalies vyriausybėje užimantiems asmenims.

„Barceloną“ vasarą palikęs L. Suarezas dabar rungtyniauja Madrido „Atletico“ klube, bet prieš išvykdamas į Ispanijos sostinę jis atliko italų kalbos egzaminą, nes dar tikėjosi persikelti į „Juventus“ klubą. Italijoje yra taikomas ne Europos Sąjungos šalių pilietybę turinčių legionierių limitas, todėl L. Suarezas siekė gauti Italijos pilietybę (jo žmona – italė).

Perudžos prokuratūra jau įrodė, kad L. Suarezas sukčiavo laikydamas italų kalbos egzaminą Perudžos užsieniečių universitete.

Teigiama, kad minėto universiteto darbuotojai prieš egzaminą paskambino L. Suarezui ir nurodė, į kuriuos klausimus jam reikės atsakyti, jog gautų teigiamą įvertinimą.

Kaltinimai yra pareikšti keturiems universiteto darbuotojams – jiems gresia nušalinimas 8 mėnesiams nuo bet kokios universiteto veiklos.

Įtarimų šešėlis krenta ne tik ant Perudžos užsieniečių universiteto – problemų turi ir Turino „Juventus“ klubo direktorius Fabio Paratici. Jis buvo paprašytas atvykti į apklausą.

Įtariama, kad „Juventus“ sporto direktorius bandė padaryti įtaką aukščiausiems valdžios institucijos sluoksniams, kurie yra atsakingi už Italijos pilietybės išdavimą.

„Juventus“ išplatino oficialių pranešimą, kuriame patvirtino, kad F. Paratici buvo iškviestas į apklausą, tačiau taip pat pabrėžė, kad neabejoja jo nekaltumu ir tai artimiausiu metu įrodys.