Sportas

2020.12.04 22:43

Geresne gynyba džiaugęsis Schilleris – apie pokalbį su Jasikevičiumi, prastą pataikymą ir suolelio energiją

LRT.lt2020.12.04 22:43

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje neatlaikė ir Šarūno Jasikevičiaus treniruojamų „Barcelona“ krepšininkų išbandymo. Žalgiriečiai, šįkart pademonstravę geresnę gynybą, nusileido varžovams rezultatu 62:73.

Martino Schillerio auklėtiniai dar lemiamo kėlinio metu atsiliko tik trimis taškais (54:57), tačiau jau po kiek daugiau nei keturių minučių „Barcelona“ turėjo dviženklį pranašumą – 68:56.

Schilleris: gynyboje žaidėme su dideliu agresyvumu ir aktyvumu

Žalgiriečiai išprovokavo ir nemažai varžovų klaidų, o „Barcelona“ rungtynėse iš viso prarado net 24 kamuolius. Po svečių klaidų „Žalgiris“ pelnė net 24 taškus.

Tiesa, kauniečiams koją kišo netaiklūs tolimi metimai. Susitikime po tritaškį „Žalgiriui“ pataikė tik Thomas Walkupas ir Nigelas Hayesas, o iš viso žalgiriečiai metė 18 tolimų šūvių.

Martino Schillerio auklėtiniai Eurolygoje 73 taškus į savąjį krepšį pastarąjį kartą buvo praleidę tik spalio 15-ąją, kai namuose nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“ (89:73).

Tiesa, įmesti 62 taškai – antros pagal nerezultatyvumą žalgiriečių rungtynės šį sezoną turnyre.

Po dvikovos vyriausiais „Žalgirio“ treneris M. Schilleris įvertino savo auklėtinių žaidimą prieš Katalonijos klubą.

„Sveikinimai „Barcelona“ klubui su pergale. Pirmoje pusėje prastai kovojome dėl atšokusių kamuolių, o tuo naudojosi varžovai. Tai pavyko pakesti antroje pusėje ir žengėme žingsnį į priekį.

Gynyboje žaidėme su dideliu agresyvumu ir aktyvumu. Tai lėmė daug kamuolio nukreipimų, varžovų klaidų. Tai – pozityvus dalykas. Puolime turėjome problemų atakuodami krepšį.

Kartais lengva tiesiog žiūrėdami į statistiką ir sakyti: „Gerai, iš toli atakavome 11 proc. tikslumu“. Tai nepadeda. Yra priežasčių. Į šį prastą pataikymo procentą įeina ir gera varžovų gynyba. Nenoriu eiti šiuo keliu.

Tuo pačiu metu vienas ar kitas pataikytas metimas padeda išlaikyti lygų žaidimą atsakingu momentu. Tada jau nebegali pasakyti, kas nutiks“, – po dvikovos aiškino M. Schilleris.

– Pastaruoju metu Artūras Milaknis stringa. Ar tai susiję su jo sportine forma, ar yra kitų priežasčių?

– Milas yra geroje sportinėje formoje. Jis – puikus profesionalas. Apie tai kalbėjo prieš kelias dienas spaudos konferenciijoje. Man galva – viskas susiję su metimų pataikymu. Žinai, kad tai skamba per paprastai.

Kaip bebūtų, kiekvieną kartą, kai jis yra laisvas, jis privalo atakuoti. Jis gali pramesti, kiek tik nori. Kaip bebūtų, kol jis nesustoja atakuoti, esame gerame kelyje. Toks žaidėjas kaip jis negali visada pramesti.

Neturime aklai žiūrėti į „plius minus“ žaidimo rodiklį. Jis buvo „pliusinis“ žaidėjas šiose rungtynėse, nors nepataikė vieno metimo. Mes dėl jo nesijaudiname.

– Kitos rungtynės žalgiriečių laukia sekmadienį. Ar komanda bus pasiruošusi šiam susitikimui?

– Taip, žinoma. Taip, turime sudėties „gylio“, esame pasiruošę tokiam tvarkaraščiui. Turime reikalingą personalą, kuris paruoš žaidėjus kovai.

– Treneri, jūsų komanda išprovokavo 24 varžovų klaidas, perėmė 17 kamuolių. Kiek šios rungtynės buvo žingsnis geresnės gynybos link?

– Sakyčiau, kad didelis žingsnis į priekį. Kalbėjome apie agresyvumą žaidėjų veiksmuose – rankose, stovėsenoje. Taigi sakyčiau, kad tikrai žengėme į priekį. Tai didžiulis pokytis.

– Jūsų komandos atsarginių žaidėjų suolas šiandien buvo itin energingas. Ar tai buvo akcentuojama prieš susitikimą?

– Taip, tai akcentavome prieš susitikimą. Kalbėjome apie tai praėjusią savaitę susirinkime ir žaidėjai sureagavo. Arena vis dar tuščia. Namuose mūsų sirgaliai neneša į priekį.

Tuščia arena gali priversti geriau dirbti žaidėjus ant suolo, būti aktyvesniais. Jie turi būti garsesni, o tai gali turėti įtakos. Žaidėjai dėl to atliko gerą darbą.

– Kaip svarbu jausti tokį palaikymą iš komandos direktoriaus, kuris iš tribūnų palaikė komandą aktyviai?

– Tai labai gerai. Apie tai irgi kalbėjome ankstesnių spaudos konferencijų metu. Iš Pauliaus Motiejūno sulaukiame nuoširdžios paramos ir palakymo. Šiame projekte esame visi kartu. Investuojame į projektą iš visų kampų, kad žaidėjai augtų kartu. Neturiu, kuo skųstis.

– Prieš rungtynes ir po jų turėjote pokalbius su Šarūnu Jasikevičiumi. Kokia buvo jo žinutė ir jūs pasakėte jam?

– Palinkėjome išlikti sveikais. Turiu pasakyti, kad jau anksčiau, o apie tai esu minėjęs, turėjome pokalbį su Šaru, kai pasirašiau sutartį su „Žalgiriu“. Tai buvo solidus žingsnis iš jo pusės. Tai buvo labai šaunu iš jo pusės. Šiandien pirmą kartą pasimatėme gyvai, paspaudėme rankas, pasakėme, kad smagu pasimatyti.

– Prie „switch all“ gynybos „Žalgiris“ dažniausiai žaidžia vienas prieš vieną situacijas, kai gynėjas atsiduria prieš aukštesnį varžovą. Ar toks yra planas? Kodėl neieškoma žaidėjų baudos aikštelėje?

– Tai – pirma situacija. Mes norime išplėsti aikštę. Norime pranašumo situacijose atakuoti aukštaūgį su žemesniu krepšininku. Ypač su tokiais žaidėjais kaip Lukas Lekavičius ar Rokas Jokubaitis. Po pranašumo situacijų turime rasti geresnių sprendimų. Toks yra planas.

– Prieš sezoną kalbėjote, kad turite užpildyti didelius batus, kuriuos paliko Šaras. Ar šiandien jautėte spaudimą dėl to, kad norite įveikti kitą trenerį ir tai parodyti savo auklėtiniams?

– Niekada nejaučiau spaudimo dėl Šaro paliktos vietos. Galbūt kiti žmonės tikėjosi, kad spaudimas bus. Aš jo nejaučiau. Žinoma, kad dirbant čia jauti, kad čia dirbo legenda. Jo šešėlis yra didelis ir jis jaučiamas.

– Kaip bebūtų, tą jaučiau, kai pradėjau čia dirbti. Dėl to nėra nieko blogo. Niekada nejaučiau jokio papildomo spaudimo.

– Lapkritį turėjote sunkų tvarkaraštį Eurolygoje. Ką manote apie gruodžio tvarkaraštį, kuris komandai bus lengvesnis?

– Taip į šią situaciją nežiūriu. Nėra geresnių ar blogesnių komandų. Yra tik artimiausios rungtynės. Jeigu pažiūrisite į Eurolygos rezultatus dabar, viskas man daugeliu atveju primena NBA čempionatą.

Būna, kad kai kuriuos rezultatus paaiškinti sunku popieriuje, bet tai dėl sunkaus tvarkaraščio, traumų, nuovargio.

Žiūrėkite, „Valencia“ nugalėjo „Barceloa“ Ispanijos čempionate, o vėliau netrukus pralaimėjo Berlyno ALBA, kuri turėjo traumuotų žaidėjų, nors ir yra gera komanda.

„Mažesnio biudžeto“ ar „didesnio biudžeto“, šiuo atveju svarbiausia ne tai, o žiūrėti į viską nuo rungtynių iki rungtynių.