2020.12.04 19:20

Šaro sugrįžimas į Kauną pažymėtas šešta „Žalgirio“ nesėkme paeiliui

LRT.lt2020.12.04 19:20

Šarūnas Jasikevičius po devynių mėnesių pertraukos grįžo į „Žalgirio“ areną, bet šį kartą kaip varžovų komandos treneris. Intriguojančioje Kauno „Žalgirio“ ir „Barcelona“ dvikovoje mačo pabaigoje triumfavo svečiai iš Katalonijos – 73:62 (17:14, 22:19, 16:15, 18:14).

„Žalgiriui“ Eurolygoje tai buvo šešta nesėkmė iš eilės. Savo ruožtu „Barcelona“ įsirašė 9-ąją pergalę šiame sezone ir grįžta į turnyrinės lentelės viršūnę.

Intriguojančioje Kauno „Žalgirio“ ir „Barcelona“ dvikovoje – Jasikevičiaus komandos triumfas

Pirmoje rungtynių dalyje puolime nežibėjo nė viena iš komandų. „Žalgiriui“ neblogai sekėsi stabdyti svečių lyderius ir nuolat kvėpuoti jiems į nugarą.

Pirmajame kėlinyje komandos buvo ne itin rezultatyvios – žalgiriečiai įmetė 14 taškų, o svečiai surinko 17. Antrajame ketvirtyje vaizdas puolime pagerėjo, „Žalgiris“ prie varžovų buvo priartėjęs per metimą, tačiau į pertrauką „Barca“ nužygiavo turėdama 6 taškų persvarą.

Po pertraukos kur kas galingiau spurtavo „Barca“, kurį laiką pirmavusi dviženkle persvara. Visgi „Žalgiris“ atsigavo antroje kėlinio pusėje ir atsilikimą sumažino iki 7 taškų.

Ketvirtasis kėlinys „Žalgiriui“ prasidėjo puikiai – po dviejų tritaškių pavyko sumažinti atsilikimą iki 3, tačiau „Barca“ nesutriko ir greitai atstatė pusiausvyrą.

Įdomu tai, kad „Žalgiriui“ įmesti savo pirmąjį tritaškį pavyko tik ketvirtajame kėlinyje – iš toli pataikė Nigelsas Hayesas. Prastas žalgiriečių žaidimas puolime kainavo šansus pasivaržyti dėl pergalės.

„Žalgiris“: Rokas Jokubaitis 15 (7/11 dvit.), Joffrey Lauvergne`as (3/6 dvit.) ir Nigelas Hayesas po 10.

„Barcelona“: Brandonas Daviesas 16 (6/9 dvit.), Kyle`as Kuricas 15 (3/4 trit.), Nikola Mirotičius 9.

Pagrindiniai rungtynių įvykiai:

Po dvikovos LRT studijoje kartu su žurnalistu P. Cubera žalgiriečių pralaimėjimo priežastis aptarė krepšinio ekspertas T. Purlys.

Eurolyga per LRT. Po „Žalgirio“ pralaimėjimo Jasikevičiaus kariaunai – apie trečio kėlinio sindromą

*****

Galutinis rezultatas: „Žalgiris“ – „Barcelona“ 62:73 (14:17, 19:22, 15:16, 14:18)

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiriui“ galiausiai pavyksta atsidaryti tritaškių sąskaitą – jį pataikė N. Hayesas (51:57).

Netrukus prie amerikiečio prisideda Th. Walkupas – taiklus šūvis iš toli ir deficitas mažėja iki 3 taškų (54:57).

Eurolyga. Kauno „Žalgiris“ – „Barcelona“

Savo galimybėmis puolime nepasinaudojęs „Žalgiris“ iki ketvirčio pabaigos likus žaisti 4 minutes turi 9 taškų atsilikimą.

Galiausiai, svečiai įrodė savo pranašumą, o žalgiriečiai patyrė šeštąją nesėkmę iš eilės.

Po trečiojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Barcelona“ 48:55 (14:17, 19:22, 15:16)

Sunki „Žalgirio“ pradžia kėlinio pradžioje – „Barca“ surinko 5 taškus paeiliui ir jau pirmauja dviženkliu skirtumu (44:33).

„Žalgiris“ toliau neišsprendžia tritaškių problemos – iš 10 tolimų metimų nė vienas nepasiekė tikslo.

Sužaidus daugiau nei 7 minutes „Žalgiris“ atsilikinėja 10 taškų skirtumu. „Žalgiriui“ sunkiai sekasi pralaužti varžovų gynybos sieną.

Sėkminga „Žalgirio“ atkarpa kėlinio pabaigoje – likus žaisti maždaug minutei deficitas mažėja iki 9 taškų. Žalgiriečius į priekį patraukė geras gynėjų žaidimas puolime.

*****

Po pertraukos LRT studijoje kalbėjęs T. Purlys pasidžiaugė žalgiriečių kovingumu bei žaidimu gynyboje.

*****

Po antrojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Barcelona“ 33:39 (14:17, 19:22)

„Žalgiris“: J. Lauvergne`as ir R. Jokubaitis – po 8, N. Hayesas 5.

„Barcelona“: K. Kuricas 10, N. Mirotičius 9, B. Daviesas 7.

Antrasis ketvirtis taip pat prasidėjo nebloga abiejų komandų gynyba – per pirmąsias 3 minutes komandos įmetė atitinkamai 4 ir 5 taškus.

„Žalgirį“ pirmoje antrojo ketvirčio dalies pabaigoje pradėjo bausti Kyle`as Kuricas – du taiklūs tolimi metimai, po kurių „Barca“ turi 5 taškų persvarą (27:22).

N. Mirotičiaus klaida pasinaudojęs „Žalgiris“ mažina atsilikimą iki 2 taškų (30:32) – gražiu dėjimu ataką užbaigė R. Jokubaitis.

„Žalgiris“ į rūbinę žygiuoja turėdamas sąlyginai mažą atsilikimą – 33:39.

Po pirmojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Barcelona“ 14:17

Pirmieji taškų sąskaitą šioje dvikovoje atsidarė „Barcelona“ krepšininkai (2:0). Žalgiriečiai pirmąsias 4 minutes žaidžia „sausai“, o „Barca“ bėga į priekį 6:0.

Pirmieji žalgiriečių taškai sužaidus beveik 5 minutes – prasiveržimą taikliu metimu pavertė T. Walkupas (2:6).

N. Hayesas po minutės pertraukėlės „Žalgirio“ deficitą mažina iki 3 taškų (7:10) – amerikietis sumetė visus tris baudų metimus.

Sėkmingai po pertraukėlės į žaidimą įsijungęs „Žalgiris“ po taiklių A. Rubito baudos metimų jau pirmauja 11:10.

Pirmajame kėlinyje neblizgėjo nė viena iš komandų. Nedidelį pranašumą po 10 minučių turi svečiai – 17:14.

*****

„Žalgiris“ susitikimą pradėjo šiuo penketu: Joffrey Lauvergen`as, Nigelasas Hayesas, Steve‘as Vasturia, Thomasas Walkupas, Marius Grigonis.

Š. Jasikevičius į kovą nuo pirmų minučių metė: Nikolą Mirotičių, Cory Higginsą, Pierre‘ą Oriolą, Nicką Calathesą ir Alexą Abrinesą.

*****

Prieš rungtynes kalbintas Š. Jasikevičius sakė: „Žalgiris“ žaidžia greitą krepšinį. Turėsime stabdyti jų greitą perėjimą iš gynybos į puolimą.“

Savo ruožtu „Žalgirio“ treneris M. Schilleris išskyrė du dalykus: „Reikės saugoti savo baudos aikštelę ir branginti kamuolį.“

*****

Prieš rungtynes LRT studijoje kalbėjęs krepšinio ekspertas Tomas Purlys pažymėjo puikią „Barcelona“ komandos gynybą Eurolygos turnyre bei kokybišką žaidimą puolime, kuriame netrūksta kūrybos bei skirtingų derinių.

T. Purlio nuomone, „Žalgiriui“ šiose rungtynėse reikės ypatingai drausmingo žaidimo gynyboje. Itin svarbu bus neleisti varžovams susikurti laisvų metimų.

*****

Per apšilimą tiek vienos, tiek kitos komandos žaidėjai sutiko pažįstamų veidų.

„Barcelona“ komanda į Kauną atvyko ketvirtadienį po pietų. Šarūnas Jasikevičius spėjo pravesti treniruotę puikiai pažįstamoje arenoje.

*****

„Barcelona“ krepšininkai ir trenerių štabas į Kauną atvyko būdami ne pačių geriausių nuotaikų. Komanda patyrė pralaimėjimą pastarajame Eurolygos ture Vilerbane, nusileisdama ASVEL klubui (68:80), o praėjusį antradienį krito ir Ispanijos krepšinio lygos susitikime namuose su „Valencia“ (90:100).

Tiesa, Eurolygoje, nepaisant pastarosios nesėkmės, Š. Jasikevičiaus auklėtiniai turnyro lentelėje su 8 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais į priekį yra praleidę tik Maskvos CSKA klubą, sužaidusį dviem rungtynėmis daugiau ir turintį 9 laimėjimus.

Savo ruožtu „Žalgiris“ Eurolygoje stengiasi išlipti iš penkių pralaimėjimų duobės. Martino Schillerio auklėtiniai pastarąją pergalę iškovojo dar spalio 29-ąją, kai Vilerbane nugalėjo ASVEL ekipą – 83:74. Žalgiriečiai su 5 pergalėmis per 11 susitikimų turnyro lentelėje žengia 11-ti.

Nepaisant dabartinės „Žalgirio“ formos, po atvykimo į Kauną kalbėjęs Š. Jasikevičius teigė, kad žalgiriečių žaidimas šiame sezone jam palieka gerą įspūdį.

„Žalgirio“ žaidimą vertinu labai gerai. Manau, kaip sezono pradžioje, lentelėje stovi labai gerai. Aišku, dabar yra pralaimėjimų, bet reikia žiūrėti su kuo jie žaidė – su komandomis, kurios yra pirmajame aštuntuke ir yra gerai treniruojamos bei rodo puikų žaidimą. Manau, kad tie pralaimėjimai nenustebino nieko, bet reikia pripažinti, kad „Žalgiris“ žaidžia labai gražiai, turi labai daug kūrėjų. Man tikrai labai malonu juos žiūrėti“, – komentavo strategas.