Sportas

2020.12.04 14:27

Lietuva organizuos ir lemiamą Europos čempionato atrankos turnyro etapo „burbulą“

LRT.lt2020.12.04 14:27

Praėjusį savaitgalį Vilniuje organizuotos Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos turnyro antrojo lango „burbulo“ varžybos užsuks į Lietuvą ir kitų metų vasario mėnesį. FIBA suteikė teisę Lietuvai organizuoti ir trečiąjį, lemiamą, atrankos turnyro langą.

Kaip skelbiama Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) pranešime, šiandien vykusio FIBA posėdžio metu buvo patvirtinti vasario mėnesio „burbulų“ šeimininkai, o Lietuvai vėl buvo patikėta rengti Europos krepšinio čempionato atrankos turnyrą.

„Džiaugiamės, kad mūsų kandidatūra sulaukė didelio palaikymo ir gerų atsiliepimų. Vasario mėnesį vėl organizuosime atrankos turnyrą Lietuvoje. Mums tos rungtynės yra aukso vertės, kadangi jos lems ar pateksime į Europos čempionatą. Paskutines dvejas rungtynes turėjome žaisti išvykoje, todėl manau tai bus pranašumas, jog žaisime namuose“, – sakė nuotoliniu būdu posėdyje dalyvavęs LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Kitų grupių kovos vyks Lenkijoje (A), Rusijoje (B), Turkijoje (D), Gruzijoje (E), Ukrainoje (F), Juodkalnijoje (G), Latvijoje (H).

Dariaus Maskoliūno auklėtiniai šiuo metu atrankos turnyro C grupėje su Danijos rinktine dalinasi 2-3 vietomis, o į Europos čempionatą pateks Čekija ir dvi geriausios grupės komandos. Vasario mėnesį vyksiančiame turnyre lietuviai susitiks su Čekija, kurią pirmose rungtynėse nugalėjo rezultatu 97:89 bei Danijos rinktine, kuriai praėjusią savaitę nusileido rezultatu 76:80.

Moterų rinktinė vasario mėnesį Europos čempionato atrankos rungtynes vėl žais Turkijoje. Manto Šerniaus auklėtinės E grupės rungtynėse susitiks su Turkijos (vasario 4 d.) ir Serbijos (vasario 6 d.) rinktinėmis.